Bir Yaz Partisi Düzenlemek için 8 İpucu

Yaz, aileniz veya arkadaşlarınızla açık hava partileri vermek için ideal bir zamandır. Ancak bir yaz partisi düzenlerken nelere dikkat etmelisiniz? Size bazı ipuçları vereceğiz!
Bir Yaz Partisi Düzenlemek için 8 İpucu

Tarafından yazılmıştır Ana Luzardo

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Sıcak yaz günleri dinlenmek, arkadaşlarla takılmak ve rutininizden çıkmak için mükemmel bir fırsattır. Aslında, birçok kişi kutlamak ve zamanı unutulmaz kılmak için güzel havadan yararlanır. Önümüzdeki yaz yıl bir yaz partisi düzenlemeyi düşünüyorsunuz ve nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Öyleyse, yardım edebiliriz!

Bir yaz partisi planlarken kullanabileceğiniz birçok fikir var. Ancak genel olarak konuşursak, organize olmak, uygun bir yer seçmek ve yiyecek ve içecek konusunda kararlar almak iyi bir fikirdir. Bu süreçte size yardımcı olmak için aşağıda size 8 tavsiye vereceğiz.

Hadi bir bakalım!

Bir yaz partisi düzenlemek için 8 ipucu

Bir yaz partisi düzenlemek karmaşık olmak zorunda değildir. Yine de, keyifli bir deneyim olması için önceden planlamaya ve ihtiyacınız olan her şeyi sıraya koymaya değer.

İlginizi çekiyor mu? Başlayalım!

1. İstediğiniz bir fikri düşünün

Ne istediğinizi zaten biliyor musunuz?

Yeri, yemeği, eğlenceyi, dekorasyonu ve içecekleri düşünün. Bunlar partinizin temelleri olacak. Ayrıca, kaç kişinin geleceğini düşünün, çünkü herkese yetecek kadar yiyecek almanız gerekecek.

bir yaz partisi için açık havada dekorasyon
Yaz partiniz için yapmak istediğiniz her şeyin bir listesini yapın. Süslemeler ve yemek için bir tema seçin.

2. Bir bütçe oluşturun

Bütçe yapmak için, istediğiniz şeylerin fiyatlarına bir göz atmalısınız. Aşağıdakileri eklemelisiniz:

  • Gıda
  • Konumun fiyatı
  • Eğlence için ne kullanacaksınız
  • Dekorasyon
  • Misafirlerinizin içeceği içecekler (alkolsüz içecekler veya kokteyller)

Artık bilgisayarınızda veya not defterinizde fiyat listesi olduğuna göre, o kadar para harcamaya hazır olup olmadığınızı veya herhangi bir şey çıkarmak veya eklemek isteyip istemediğinizi görebilirsiniz.

3. Kendiniz dekore edin

Dekorasyon çok karmaşık değildir ve bunu kendiniz yapabilirsiniz. Beyaz yılbaşı ışıklarından yararlanın ve onları bahçeye asın. Çelenkler yapın ve güneş batarken yanacak tuhaf orijinal bir meşaleyi satın alın.

4. Bir yaz partisinde yemek teması

Yaz partileri, barbekü, hamburger ve eti odak noktası haline getiren diğer seçenekler gibi yemek klasiklerine sahip olma eğilimindedir. Bir çeşit güveçle biraz çeşitlendirebilirsiniz. Benzer şekilde, insanların kendilerine servis yapmaları ve kendi yemeklerini hazırlamaları için bir masa koyabilirsiniz.

Takoları, burritoları, içi doldurulmuş ekmek parçalarını ve herkesin beğenisine göre yapması kolay her çeşit yiyeceği öneriyoruz. İyi bir tatlı, dondurma veya bir çeşit meyveli smoothie olabilir. Misafirlerinize yapmadan önce en çok hangi lezzetleri sevdiklerini sorun.

5. İçecekler

İçecekler söz konusu olduğunda, sıcaktan dolayı her zaman soğuk olmalıdırlar. Bu nedenle, ister alkol, ister meşrubat, meyve suyu veya kokteyl olsun, önemli olan içeceklerin soğuk olması ve yaz iklimine yardımcı olmasıdır. İçecekleri buz dolu bir kovaya koyarak buzda tutabilirsiniz.

6. Bir yaz partisinde su oyunları

Yaz aylarında, insanlar sıcak iklimlerde vücudumuzu serin tutmaya yardımcı oldukları için havuzlar veya plajlar aramaya meyillidirler. Ancak, evinizde veya havuzun olmadığı bir yerde parti yapacaksanız, iki seçeneğiniz var: Plastik bir havuz arayın veya su içeren oyunlar oynayın. Yapabileceğiniz oyunlar şunları içerir:

  • Sorulara yanlış cevap verdiklerinde insanları kovalarla ıslatmak
  • Su balonlarıyla oyun oynamak
  • Köpük partisi
gülümseyen ve eğlenen hortumla oynayan kadın
Sahile yakın bir yerde değilseniz ve havuzunuz yoksa, su oyunları bu yaz misafirlerinizi eğlendirmek için mükemmel bir cevap!

7. Müzik ve ortam

Müzik, herhangi bir partide temel bir unsurdur. Partiniz için herkesin sevdiği müziklerle iyi bir ses sistemine sahip olduğunuzdan emin olun. Bütçeniz yeterliyse, partinizi hit yapan bir ortam yaratmak için bir DJ veya şovmen bile kiralayabilirsiniz.

8. Komşularınıza söyleyin

Sorunlardan kaçının ve komşularınızla mümkün olduğunca erken konuşun. Onlara bir parti verdiğinizi, ne kadar süreceğini ve muhtemelen gürültüyü duyacaklarını söyleyin. Bu şekilde, durumdan haberdar olacaklar ve bir anlaşmaya varma şansınız olacak.

Neden bir yaz partisi vermelisiniz?

Yaz genellikle partileri açık havada düzenlemenin zamanıdır. Bunun birkaç nedeni var ve ilki havanın güzel olması, bu da genellikle kutlamanız sırasında yağmur yağmayacağı ve işlerin mahvolmayacağı anlamına geliyor. Ek olarak, daha fazla boş zaman var ve her şey daha rahat hissettiriyor.

Tabii ki, bir düğünü, doğum gününü kutlamak ya da sadece mutlu ve iyi bir ruh halinde olduğunuz için bir parti vermek istiyorsanız, her şeyi planlayın ve bu kolay ipuçlarıyla eğlenin!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.