Birine Kendinizi Sevdirmek için Kendiniz Olmaktan Vazgeçmeyin

11 Ekim, 2017
Gerçekte olduğunuz kişiyi göstermekten korkmayın. Size aşık olan kim olursa olsun mutlaka gerçek size aşık olmalıdır, o insanın ilgisini kazanmak için taktığınız maskeye değil.

Kimliğinizi kaybetmeyin ve kendinize hayal kırıklığı yaşatmayın. Başka birinin sizi sevmesi için kendiniz olmaktan vazgeçmeyin. Eğer bunu yaparsanız, kendinizi sabote etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Biriyle tanıştığımızda ve onu daha iyi tanımak istediğimizde iyi bir izlenim yaratmak isteriz. Bu zaman zaman doğal olmayan şekillerde davranmamıza sebep olur.

Ancak, bu tutum kendinize ve de etkilemek istediğiniz kişiye yalan söylemenize sebebiyet verir. Beklentilerini yalanlarla dolduracaksınız ve aslında sevmediğiniz şeyleri sevdiğinize inanacaklardır.

Kendiniz olmayı bırakmayın yoksa yalanlar üzerine kurulu bir ilişkiniz olacak.

Her başlangıcın büyüsü

Sevgililer

Bir ilişkinin başlangıcı büyülüdür. Her şey çaba sarf etmeden mistik bir şekilde akıyor gibi görünür. Ancak zamanla bu kaybolur. Aniden daha önceden yapmak zorunda olmadığınız şekilde bir şeyleri yapmak için çaba göstermeye başlarsınız.

Belki de bu noktaya gelmenizin sebebi karşınızdaki kişinin idealindeki kişiye dönüşmüş olmanızdır. Bunu da onun sizinle ilgili beklentilerini yerine getirmek istediğiniz için yapmışsınızdır. Sonra, er ya da geç, bunun sona ermesi gerekmiştir.

Bu durumda, sadece ideallerinize uymasını beklediğiniz kişiye aşık olmuş olmazsınız ayrıca bir de kendinizi başkasının istediği kişiye dönüşerek onu kendinize aşık etmeye çalışırken bulursunuz. 

Özgünlüğünüz nereye gitti? Gerçek size ne oldu? Kendinizi yalan bir aşk yaşamak için mümkün olan her şekilde gerçek kimliğinizi kamufle etmeye çalıştınız.

Başkasıyla oluşturduğunuz tüm bu bağlar yalandı. Kendinizi sevdirememe korkunuz ya da onları korkutup kaçırma korkunuz, kendiniz gibi davranmamanıza neden oldu.

İddialı olmanın önemi

Birbirini seven çift

Gerçekten sevdiğiniz şeyleri ve ilgilerinizi ortaya koymak ve ilk andan gerçek kişiliğinizi hoşlandığınız kişiyle paylaşmak çok önemlidir.

Sevmediğiniz şeyleri saklamak zorunda değilsiniz. Bunu yaparsanız, partnerinizin kafasını karıştıracaksınız. Sonunda, zaman geçtikçe, aniden onun bilmediği sevmediğiniz şeylerden bahsetmeye başlayacaksınız.

Şu kısa örneği ele alalım: görüştüğünüz kişinin sigara içtiğini hayal edin. Bu alışkanlığa neredeyse her zaman sahipti ve bu konudaki rahatsızlığınızı hiç ifade etmediniz.

Ancak bir gün çok üzgünsünüz. Çok sinirlenirsiniz, bağırsınız ve sigara içmesini sevmediğinizi fark etmemesi konusunda ona kızarsınız. Şüphesiz ki cevabı, “Bunun seni rahatsız ettiğini düşünmemiştim. Hiç şikayet etmedin.” olacaktır.

Size kendinizden emin olmanız gerektiğini gösteren daha birçok benzer örnek verebiliriz.

Asıl problem, insanları memnun etme hevesiniz yüzünden onları kandırdığınızı fark etmemenizdir.

Kaçırmayın: Kendine Güvenen İnsanların 5 Özelliği

Kendiniz olmaya başladığınızda ortaya çıkan sorunlar

Ağlayan kadın.

Kendiniz olmaya başlayana kadar her şey sorunsuz ilerler. Sonunda, taktığınız maske uzun süre yüzünüzde kalamaz.

İşte bu çatışmaların başladığı zamandır. Partneriniz ve sizin aranızdaki bağ artık değişti. Şimdi kendinizden emin davranırsınız fakat çok geçtir.

Partnerinizin kişiliğinde sevmemeye başladığınız yönler vardır ancak partneriniz de aynı şeyi yaşar. Ardından daha önce sizi rahatsız etmeyen şeyler hakkında şikayet etmeye başlarsınız.

Tartışmalar, öfke ve çatışmalar ortaya çıkar ve geri dönüşü olmayan bir yola girersiniz.

Bunların hepsi sizi tüketir. Artık partnerinizi sevmediğinizi, aşkınızın solduğunu düşünürsünüz. Ancak tüm bunların, ikinizin birlikte yaratmış olduğu yalan aşkın ürünü olduğunu fark etmezsiniz.

Tersini yapmak cazip gelse bile kendiniz olmayı bırakmayın. İlk başta nasıl davrandığınızın farkında olmak zordur fakat bunu yapmak için çaba göstermelisiniz ki kendinizi kızgın, incinmiş ve hayal kırıklığına uğramış bir halde bulmayın.

Gerçekte olduğunuz kişiyi göstermekten korkmayın. Size kim aşık olursa olsun, gerçek size aşık olmalıdır, o insanın ilgisini çekmek için taktığınız maskeye değil.

En başından beri sevdiğiniz kişinin yanında gerçekten olduğunuz kişi olamazsanız onunla birlikte olmanızın bir değeri yoktur.

Kendiniz olun ve böylece her zaman istediğiniz ilişki ile ödüllendirileceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir