Bu Ananas, Hindistan Cevizi Ve Zencefilli Smoothie ile Kilo Verin ve Vücudunuzda Biriken Sıvılardan Kurtulun

Bu smoothie, vücudunuzda biriken sıvılardan kurtulmanıza yardımcı olarak ve doygunluk hissi yaratarak kilo vermenize ve metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur.
Bu Ananas, Hindistan Cevizi Ve Zencefilli Smoothie ile Kilo Verin ve Vücudunuzda Biriken Sıvılardan Kurtulun
Elisa Morales Lupayante

Yazan ve doğrulayan beden eğitimi pedagogu ve beslenme uzmanı Elisa Morales Lupayante.

Son Güncelleme: 20 Aralık, 2018

Ananas, Hindistan cevizi ve zencefilden yapılmış bu lezzetli smoothie hakkında bilgi edinin ve vücudunuzda biriken sıvılardan sağlıklı bir şekilde kurtulun. Zencefilli diüretik smoothie tarifi için okumaya devam edin!

Kilo vermenin en iyi yolu, metabolizmanızı aktif hale getiren, daha sağlıklı kilolar aldıran gıdalara geçmektir. Böylelikle daha fazla kalori yakarsınız ve olduğunuzdan daha geniş görünmenize neden olan, vücudunuzda biriken sıvılardan kurtulursunuz.

“Mucize” diyetlere hayır deyin

bel ölçüsü

Günümüz dünyasında, hızlı ve şaşırtıcı sonuçlar vaat eden her türlü “mucize” diyet vardır. Bu diyetler genellikle sağlık ve zayıflama için iyi olan bazı yiyecekler üzerine kuruludur.

Bununla birlikte, bu diyetler çok kısıtlayıcı ve dengesiz; yağ ve kalori açısından ise çok zayıf olur. Etkili, sağlıklı bir diyet, uygulayan kişiye zarar vermeyen; yemek yemeyi aşamalı olarak geliştirirken kişiyi enerjiyle ve iyimserlikle dolduran bir diyettir.

Bu mucize diyetlerdeki gıdalar çoğu zaman aslında daha kolay kilo vermek için harika bir yoldur. Fakat yine de her zaman dengeli bir diyet uygulamamız gerektiğini unutmayın.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Diyetten Sonra Kilo Almanın En Yaygın 4 Sebebi

Sağlıklı besinler ile kilo vermek

Bu adımda, vücudunuzun kalorileri ve yağları yakmasına ve tutulan sıvılardan kurtulmasına yardımcı olacak üç gıdanın üzerinde duracağız. Bunlar Hindistan cevizi, ananas ve zencefildir.

Hindistan cevizi

Hindistan cevizi, doymuş yağ içeriğinden dolayı uzun süre kötü bir ün salmış, tropik bir meyvedir. Ancak zaman içinde sizin için iyi olan yağlarla dolu olduğu ve hatta kilo vermek için kullanıldığı zaman çok besleyici bir gıda olduğu ispatlanmıştır.

Bu tür doğal yağlar tükettiğiniz zaman, vücudunuz metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştırır. Bu yiyecek, kilo vermeye ihtiyacı olmayan bir kişinin kilo vermesine yardımcı olmaz; kilonuzu düzene sokar.

Hindistan cevizi yağı aynı zamanda kalbinize de yardımcı olur, bağışıklık sisteminizi güçlendirir, size enerji verir, cildinizi sağlıklı tutar ve bazen kilo alımının nedeni olan tiroid bezlerini düzenler.

Ananas

ananas ve misket limonlu içecek

Ananas genellikle kilo verme diyetlerinde bulunur ve sindirim problemleri için sıklıkla önerilir. Bu tropik meyve yüksek su ve lif içeriğine sahiptir ve bu nedenle kalorisi de düşüktür.

Bu özellikler ananası, yemekler arasında canınız atıştırmalık çektiğinde, açlığınızı bastırmak için mükemmel bir seçenek haline getirir. Ananas aynı zamanda güçlü bir diüretiktir.

Düzenli olarak ananas yemek, vücudunuzdaki bacaklar, karın ve yüz gibi bölgelerde şişme ve şişkinliğe neden olan sıvıların yok edilmesine yardımcı olur.

Zencefil

Zencefil, gıdalara taze, lezzetli bir dokunuş yapmak ve sindirime yardımcı olmak için birçok farklı kültürde baharat olarak kullanılan bir kök bitkidir.

Bununla birlikte, doğal tıpta, metabolizmanızın düzenli işlemesini sağlamak, toksinleri ve biriken sıvıları gidermek için mükemmel bir yöntemdir. Metabolizmanız kalori yakma işleminden sorumludur. Eğer o hızlanırsa, az çaba harcayarak daha fazla kalori yakarsınız.

Zayıflamak için Zencefilli Diüretik Smoothie

zencefilli diüretik smoothie

Malzemeler

 • Yarım Hindistan cevizinin için
 • Yarım olgun ananas
 • Bir parça zencefil (tat vermesi için)
 • 1 litre su

Not: Eğer taze Hindistan cevizi bulamazsanız, bir litre su yerine hazır Hindistan cevizi sütü de kullanabilirsiniz.

Hazırlanışı

 • Önce birkaç dakika boyunca Hindistan cevizi içini sıcak suyla karıştırın.
 • Ardından, ananas ve zencefili ekleyin ve oldukça iyi bir şekilde karışana kadar karıştırın.
 • Süzün ve isterseniz soğutun.
 • Ananas ona doğal bir tatlılık kazandırmış olmasına rağmen, biraz stevia ile tatlandırmak isteyebilirsiniz.

Nasıl tüketilir?

Bu toksinlerden arındırıcı, zencefilli diüretik smoothie tarifini gün içinde şu şekilde için:

 • Aç karna 2 bardak, kahvaltıdan yarım saat önce
 • Gündüz ortasında 1 bardak
 • Öğleden sonra bir bardak daha

Eğer yemeklerinizin dışında içerseniz, kilo verme etkisini artırırsınız. Bu içeceği bir yıl içinde birkaç kez, bir iki hafta tüketebilirsiniz. Her zaman ona sağlıklı, dengeli bir diyetin eşlik ettiğinden emin olun.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Santos OH., Howell S., Earnest CP., Teixeira FJ., Coconut oil intake and its effects on the cardiometabolic profile a structured literature review. Prog Cardiovasc Dis, 2019. 62 (5): 436-443.
 • Taghizadeh M., Farzin N., Taheri S., Mahlouji M., Akbari H., et al., The effect of dietary supplements containing green tea, capsaicin and ginger extracts on weight loss and metabolic profiles in overweight women: a randomized double blind placebo controlled clinical trial. Ann Nutr Metab, 2017. 70 (4): 277-285.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.