Vücut ve Ağız Kokusu İçin Bu Doğal İçeceği Deneyin

Bu doğal içeceği içmek, günlük temizliğinizin yanı sıra, vücudunuzda detoks etkisi yaratır ve kötü kokuya sebep olan bakterilerin üremesini engeller.
Vücut ve Ağız Kokusu İçin Bu Doğal İçeceği Deneyin
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Ağız kokusu da dahil olmak üzere kötü kokan bir vücut hem kişiyi hem de çevresindekileri rahatsız eder. Genellikle hijyen eksikliğinden kaynaklanan vücut ve ağız kokusu bazen hormonlar, enfeksiyon veya hastalık yüzünden meydana gelebilir.

Pek çok insan, terlemenin kötü kokuların ana sebebi olduğunu düşünür. Aslında vücut ve ağız kokusunun sebebi başka kaynaklardan aldığımız bakterilerdir. Eğer buna toksin miktarlarını da eklersek, hepimiz her zaman bu tür bir problemle karşı karşıya gelebiliriz.

Neyse ki, vücut ve ağız kokusunu hem önleyecek hem de ortadan kaldıracak sağlıklı ürünler ve alışkanlıklar mevcuttur. Bu yollarından biri olan bu doğal içecek antibakteriyeldir ve detoks özelliklerine sahiptir.

Ayrıca ağız kokusunu ve terlemeden kaynaklı kötü kokuyu etkisiz hale getirir. Şimdi size bu içeceğin ne olduğunu ve evde sadece birkaç dakika içerisinde nasıl hazırlayabileceğinizi anlatacağız. Mutlaka deneyin!

Rahatsız edici vücut ve ağız kokusu için içecek

koltuk altını koklayan kadın

Doğal ve vücudumuzdaki kötü kokulara karşı etkili olan bu içecek yeşil elma, karbonat, maydonoz ve bakteri ve asit üretimini engelleyen alkali gıdalar birleştirilerek yapılır.

Vücut ve ağız kokusu probleminin tek çözümü bu olmasa da, kötü koku problemi yaşayan kişiler için ideal olacaktır. Bu içeceğin faydalı olmasının sebebi, içeriğinde sindirim yoluyla toksinleri arındıran, hormonal aktiviteleri ve metabolizmayı düzenleyen antioksidanlar olmasıdır.

Bakteri ve virüsü önleyen özellikleri sayesinde, ciltte ve ağızda mikrop oluşmasını engeller. Bu bileşenler aynı zamanda, soğan, sarımsak, biber gibi güçlü kokusu olan besinler tüketmekten kaynaklanan kokuları da azaltır.

Kötü kokuyu ortadan kaldıran bu içecek nasıl hazırlanır?

elma marul yeşil içecek

Bu içecek, sorunun kaynağına göre vücuttan vücuda değişiklik gösteren vücut ve ağızdaki rahatsız edici kokuyu ortadan kaldırır. Karaciğer, kolon ve böbreklerin işlevini artıran, detoks özelliğine sahip malzemeler bu problemi önlemede size yardımcı olur.

Yani, kökü kokunun ardındaki bakteriler ortadan kaldırıldığında, geride kalan atıkları vücudunuz bu içecek sayesinde dışarı atar. Bu içeceğin en iyi yanı, yüksek lif, vitamin ve mineral kaynağı olmasına rağmen, çok düşük miktar kalori içermesidir.

Malzemeler

 • 1 adet yeşil elma
 • 2 adet nane yaprağı
 • 1 tutam maydanoz
 • 2 adet limon suyu
 • 1 çay kaşığı karbonat (5 g)
 • 250 ml su

Hazırlanışı

 • Yeşil elmayı güzel bir şekilde yıkayın, ardından doğrayın ve tohumlarını çıkarın.
 • Nane yapraklarını ve maydanozları da yıkadıktan sonra küçük küçük doğrayın. Böylece kolaylıkla karıştırıcıdan geçirebilirsiniz.
 • Limon suyu ve suyu da karıştırıcıya koyduktan sonra bütün malzemeleri yaklaşık 3 dakika karıştırın.
 • Topak kalmadığından emin olun ardından süzmeden servis edin.
 • Özelliklerini kaybetmemesi için hemen için.
 • Bu içeceği tüketmek için en ideal zaman her sabah kahvaltı öncesidir.

Aklınızda bulunsun

burnunu kapatan kadın

Ağız kokusunu engellemek ve ortadan kaldırmak için, bu içeceği kahvaltıdan önce ve baharatlı yiyecekler yedikten sonra için. İçecekten daha fazla faydalanmak için, kendinize 2 haftalık bir detoks programı yapın ve her sabah kahvaltıdan önce bunu için.

Bu iki hafta boyunca, işlenmiş gıdalardan, un, şeker ve toksin bakımından zengin diğer gıdalardan uzak durun. Ayrıca, organlarınızı arındırmak için gün içinde daha fazla su içmenizi öneriyoruz.

Aynı zamanda, kullandığınız hijyen ürünlerinin ve temizlik alışkanlıklarınızın gerçekten etkili olup olmadığını bir kez daha düşünün.

Bakteri ve kötü koku oluşmasını kolaylaştıran makyaj malzemeleri ve parfümler, cildinizin pH seviyesini değiştirebilir. Hiçbir şey işe yaramıyorsa, doktorunuza başvurun. Böylece sorunun kaynağını ve en etkili tedavi yöntemini bulabilirsiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.