Diz Ağrısı için Kolay Ve Şifalı Bir Tedavi

Diz Ağrısı için Kolay Ve Şifalı Bir Tedavi
Carlos Fabián Avila

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Carlos Fabián Avila.

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Birçok kişi diz ağrısı probleminden muzdariptir. Bu zeytinyağı ve Himalaya tuzu karışımı, her iki maddenin de sahip olduğu antienflamatuvar özellikleri birleştirir. Sonuç diz ağrısını giderecek eşsiz, ideal bir üründür.

Birçok kişi diz ağrısını görmezden gelir. Fakat bu eklemler oldukça karmaşıktır ve travma geçirme eğilimindedir. Çoğu zaman, bu gibi durumlar tamponlama olmamasından kaynaklanır.

Sert eklemler bağlar ve tendonlar tarafından korunmalarına rağmen, aşınmalarını hızlandıran birçok faktör vardır. Bu faktörler iltihaplanmaya ve şiddetli ağrıya yol açabilir. Bu problemler analjezik ilaçlar ve dinlenme dönemleri ile tedavi edilebilir olsa da, bazen diz ağrısını gidermek için diğer tedavilere başvurmak gerekir.

Neyse ki doğal çözümler vardır ve düşük maliyetli bu çözümler istenmeyen etkilere neden olmaksızın mücadele etmeye yardımcı olur. Yazının devamında harici kullanım için bir reçete paylaşmak istiyoruz. Sadece 2 malzeme içeren bu reçete, kısa sürede diz ağrısını hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Diz ağrısı sorununu gidermek için bileşenler

Diz ağrısı ve iltihabını hafifletmek için kullanılan tıbbi kombinasyon basittir:  Zeytinyağı ve Himalaya tuzu karışımı. Bu bileşenler antienflamatuvar ve damar genişletici özelliklerine sahiptir.

Dolayısıyla, harici olarak uygulandıktan sonra dolaşımı desteklerler. Buna ek olarak lenfatik sistemin fonksiyonlarını da desteklerler. Buna ek olarak, bu bileşenler kas ve eklemlerin oksijen alma sürecini de iyileştirir; böylece sertlik hissini azaltır ve genel olarak diz ağrısını hafifletir.

Zeytinyağının faydaları

zeytinyağının faydaları

Zeytinyağı sağlıklı bir yağ türüdür. Gerekli besin maddelerine ve tıbbi özelliklere yüksek oranda sahiptir. Antienflamatuvar bileşikleri kas gevşetici olarak işlev görür. Bu nedenle zeytinyağı, iltihabı ve hareketi etkileyen rahatsızlıkları azaltmak için idealdir.

Ek olarak, harici uygulanışı, dolaşım sistemi sağlığı için ilginç faydalar sunmaktadır. Dizlerdeki ve stresli kaslardaki ağrıyı azaltır. Dahası, hafif analjezik etkisi için de önerilir.

Ayrıca, baş ağrısı, boyun sertliği ve enflamasyon düzeyindeki dengesizlikten kaynaklanan diğer problemleri kontrol etmek için de idealdir. En ilginci ise serbest radikallerin ve toksinlerin negatif etkisini azaltarak cildin sağlığına fayda sağlamasıdır. Tabii ki, diz ağrısı için çok faydalıdır.

Himalaya tuzunun faydaları

Himalaya tuzu iyileştirici bir üründür. Eklem ve kas ağrısını azaltmak için idealdir. Sodyum ve magnezyum gibi temel mineralleri içerir ve bu mineraller, harici olarak uygulandıkları zaman güçlü birer gevşetici gibi davranırlar.

Bu tuzun tüketimi enzimlerin aktivitesini artırır. Bu arada, son derece fiziksel ağırlığı olan aktiviteleri gerçekleştirdikten sonra elektriksel ve kaslı uyaranları düzenler. Buna ek olarak, yatıştırıcı ve antienflamatuvar özelliklere sahiptir.

Bu antienflamatuvar özellikler, masaj vasıtasıyla diz, sırt ve eldeki ağrıları % 30’a kadar azalır. Uygulanması lenfatik fonksiyonu artırarak, dokularda tutulan toksinlerin ve sıvıların yok edilmesini destekler.

Yukarıdakilerin hepsi yeterli değilmiş gibi, himalaya tuzu sinir sistemi için doğal bir sakinleştiricidir ve serotonin hormonunun salgılanmasını uyarmaya yardımcı olur.

Ağrıyı azaltmak için bu ilaç karışımı nasıl hazırlanır

himalaya tuzu ve zeytinyağı

Zeytinyağı ve Himalaya tuzunun şifalı kombinasyonu, yan etkilere neden olmadan ağrıyı kontrol altına alan bir tedavidir. Elbette, mucize bir tedavi ya da benzeri bir şey değildir. Ancak düzenli olarak uygulanması dizdeki iltihaplanma ve hareketlilik problemlerini hafifletmeye yardımcı olur.

Malzemeler

 • 1 bardak zeytinyağı (200 g)
 • 1 su bardağı Himalaya tuzu (120 g)
 • Kapaklı cam şişe
 • Tahta kaşık

Hazırlanışı

 • Zeytinyağını cam şişeye koyun ve Himalaya tuzunu üzerine ilave edin.
 • Malzemeleri tahta bir kaşıkla karıştırın ve tamamen karıştırdıktan sonra şişenin kapağını iyice kapatın.
 • Ürünü serin, karanlık bir yere koyun ve 8 gün bekletin.

Nasıl kullanılır

 • Karışımdan bol miktarda alın ve ağrılı alanların üzerine sürün.
 • 3 ya da 5 dakika hafifçe masaj yapın ve bekletin.
 • Çözeltideki bileşenlerin 20 dakika daha etki etmesine izin verin ve sonra soğuk su ile durulayın.
 • Ağrıyı her duyduğunuzda uygulamayı tekrarlayın.
 • İsterseniz haftanın 3 günü önleyici olarak da uygulayabilirsiniz.

Bu tedaviyi uygulamak ilginizi çekti mi? Bu yöntem ağrıyı hafifletmek için farklı bir terapidir. Bununla birlikte, özellikleri çok ilginç ve etkilidir. Devam edin ve onları keşfedin!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.