Bu Yazıdan Sonra Yumurta Kutularını Atmayacaksınız

Muhteşem dekoratif kutular yapmanın yanı sıra, yumurta kutularını eşyalarınızı organize etmek veya dizüstü bilgisayarınızı aşırı ısınmasını önlemek için kullanabilirsiniz.
Bu Yazıdan Sonra Yumurta Kutularını Atmayacaksınız

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Geri dönüşüm evde yapılan popüler bir aktivite haline geldi, çünkü bu çevreyi kirleten çöp miktarını azaltmanın en etkili yollarından biri. Bugünkü yazımızda yumurta kutularına odaklanmak istiyoruz. Bu malzeme kullanışlı ve dekoratif nesneler yapmak için dört dörtlük. Hala yumurta kutularını çöp kutusuna mı atıyorsunuz? Bunun yerine, aşağıdaki el işi önerilerden birini yapmayı deneyin. Hazır mısınız?

Tohum kapları

Bir yumurta kutusu, çiçek veya fide yetiştirme sürecinde tohumlar için saksı olarak kullanılabilir. Tek yapmanız gereken, kutunun her bölümüne biraz gübre ve toprak koyup tohumları ekmek.  Çimlendiğinde ekilmeye hazır ve etiketlenmiş bir düzine bitkiniz olacak.

Organize kule

Bir kaç kutuyu üst üste koyarsanız, çeşitli küçük malzemelerinizi bunların içinde organize edebilirsiniz. Kutuları istediğiniz gibi dekore edin. Boya veya başka malzemeler kullanmaya çekinmeyin. Sonra içlerinde tokalarınızı, takılarınızı vb. küçük objeleri saklayabilirsiniz.

Boya kutusu

Bir sürü bölmesi olduğu için boyaları karıştırmakta kullanabilirsiniz. Her bölmeye biraz boya ekleyin ve istediğiniz gibi karıştırın.

Dikiş malzemeleri için saklama kutusu

Dikiş malzemeleri küçük oldukları ve sık kullanıldıkları için çoğunlukla kaybolur. Bunun bir daha olmasını istemiyorsanız, eski bir yumurta kutusunu alıp iğnelerinizi, düğmelerinizi, ipliklerinizi ve düzenli olarak kullandığınız diğer malzemeleri sıralamak için bölmelerini kullanın. Bu fikri vidaları, çivileri, çakmakları ve diğer ev malzemelerini depolamak için de uygulayabilirsiniz.

Top ve misket kutusu

Masa tenisi veya golf topları ile misketler çabuk kaybolabilir. Onları sekip gitmemeleri için yumurta kutularında saklayın. Böylece ne zaman oynamak isterseniz hazırlar.

Dekoratif lambalar

Biraz daha zaman ayırırsanız dekoratif lambalar yapabilirsiniz. Bunun için kartonu iyice yapıştıracak bir malzemeye ihtiyacınız var.

Yapay çiçekler

Kutunun bölmelerinin şekillerinden faydalanın. Bunları kesip süsleyip eviniz için dekoratif çiçekler yapabilirsiniz.

Hediye kutusu

Çöpe atmak yerine onları boyayıp süsleyerek hediye kutusu yapabilirsiniz. İçine yumurta şeklinde çikolatalar veya şekerler koyabilirsiniz.

Buzdolabında saklama kabı

Sosları ters tutmak daha kullanışlıdır. Ağızlarını kutunun bölmelerine koyabilirsiniz. Böylece kullanımları çok daha kolay olacaktır.

Böylece her şey hem derli toplu duracak, hem de sosları son damlasına kadar kullanabileceksiniz.

Dekoratif ayna

Yumurta kutusunun bölmeleriyle çiçekler yapın ve aynaların kenarlarını dekore edin.  Tek ihtiyacınız olanlar, dekoratif boya, ayna ve silikon tabancası.Bayılacaksınız!

Kapınız için süs

Kapınıza veya bahçe kapınıza renk katmak için harika. Yumurta kutularını fotoğraftaki gibi kesin, renklendirin ve silikon tabancasıyla kapıya asacağınız halkaya yapıştırın.

Organik çiftlik yumurtalarını düzgünce saklayın

Çok fazla kutu kalınca, onları pazardan alacağınız organik yumurtaları saklamak için kullanabilirsiniz.  Çiftçiler size minnettar olacak çünkü ürünleri için kutu vermeleri gerekmeyecek.

Daha fazla öğrenmek ister misiniz?

Banyonuzu Temiz ve Tertipli Tutmanın 13 Yolu

Laptop altlığı

Dizüstü bilgisayarınızın altında soğutucu var mı? Eğer almak istemiyorsanız, yumurta kutusundan da bir altlık alabilirsiniz.

Böylece laptop altından hava alacak ve aşırı ısınmayacak. Bu fikirleri sevdiniz mi? Şimdi yumurta kutularını yeniden kullanabilirsiniz. Onları çöpe atmadan önce bir kez daha düşünün.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.