Canlandırıcı Japon Maskesi

· 30 Kasım, 2015
Pirinç cildin mükemmel bir dostudur. Taneciklerini bir fırça gibi kullanıp ölü cilt hücrelerinin dökülmesini ve ortadan kalkmasını sağlayabilirken pirincin suyu da cildi nemlendirir, yeniler ve sağlamlaştırır.

Daha önce hiç cildinizi nasıl gençleştirebileceğinizi düşündünüz mü? Öyle görünüyor ki mucize diye bir şey yok, ama ona zindelik ve esneklik vererek yüzümüzü daha canlı bir hale getirebiliriz. Ve bunun için etkili ve basit bir çare olarak ekonomik Japon maskesi yöntemini kullanabiliriz. Bunun ne olduğunu öğrenmek ister misiniz?

Yüzü gençleştirmek için pirinç

pirinc

Hepimiz düzenli olarak kozmetik ürünlerine, kremlere ve bakımlara ne kadar para harcadığımızı biliyoruz. Şüphe yok ki oldukça fazla. Güzellik dünyasına adanmış endüstrilere dair çok ilginç bir şey var, o da ürünlerinde doğal malzemeler kullanmaları; ki bu malzemelere aslında hepimiz ulaşabiliriz. Ama tabii ki bu malzemeler mağazalarda satılan kremlerde büyük oranlarda birleştirilip kullanılıyor  ve bizler de hayatımız boyunca genellikle bu kremlerin yalnızca ihtiyacımıza ve yaşımıza göre uygun bulduğumuz birkaç tanesini deniyoruz.
Blogumuzda çoğu kez avokadonun, üzümün ve aloe veranın güzelliğe olan olağanüstü yararlarından bahsetmiştik, fakat bugün öylesine basit bir ürünü sunmak istiyoruz ki, büyük bir ihtimalle daha önce hiç düşünmemiştiniz: pirinç. Japon kökenli bir çare mi? Evet. Doğu dünyasında çok geleneksel feminen bir çare. Gelin size yararlarından bahsedelim.

 • Pirinç cilt için iyi bir toniktir. İçeriğindeki inositol denen malzeme kan devinimini arttırarak ve cildin genel sağlığına yarar sağlayarak yaşlanmayı yavaşlatır.
 • B vitamini açısından zengindir. B vitaminin cildinizin, saçınızın, tırnaklarınızın vb. bakımı konusunda ne kadar meziyetli olduğunu zaten biliyorsunuz. Cildin yenilenmesini teşvik eder, cildin yumuşamasına katkıda bulunur ve cildi dış etmenlere karşı kuvvetlendirir.
 • Cildi nemlendirir, yeniler ve sağlamlaştırır. Bu meziyet büyük ölçüde Japon kadınlar için oldukça geleneksel bir çare olan pirinç suyundan gelmektedir.
 • Kırışıklık karşıtı etkili. Daha önce de belirttiğimiz gibi, pirincin yüzü gençleştirmesinin sırrı içeriğindeki inositol malzemesinde yatıyor. Bu narin bir biçimde kırışıklıklara karşı koyar ve yüzdeki devinimi sağlar.
 • Müthiş bir deri soyucu. Şaşırtıcı olabilir, ama meziyetlerinin arasına fitik asidi de eklemeliyiz. Peki bu element ne yapar? Ölü deriyi ortadan kaldırır.
 • Sivilce lekelerini yok eder. Ve yine, cildimizi yabancı maddelerden arındırmak için gerekli olan bakımın ideal kısmı pirinç suyu. Pirinç suyu temizler, forma sokar ve yüzdeki genellikle sivilcelerin oluşturduğu lekeleri azaltır. Bu bakımı haftada en az iki kez uygulamak en iyisidir.

 Gençleştiren “Japon” yüz maskesi

maske

Artık biliyorsunuz ki Japon kökenli maskemizin ana malzemesi pirinç. Vitamin ve yenileyici özellikleri yönünden zengin olduğu için bu yöntemi haftada en az iki defa uygulamaya değer. Eğer dilerseniz, bu maskeyi her zaman kullandığınız kremlere ek olarak da uygulayabilirsiniz, çünkü bu yöntem ekstra yarar sağlamanın çok ekonomik bir yolu. Ve emin olun – iyi sonuçlar verir.

1. Maskemi hazırlamak için nelere ihtiyacım var?

Gençleştirici yüz maskesini hazırlamak için aşağıdaki malzemeler gereklidir:

 • 3 yemek kaşığı organik kahverengi pirinç. Bu malzemeyi özel ya da doğal gıda ürünleri satan mağazalarda bulabilirsiniz. Her şeyden önce ürünün organik olduğundan, ilaçsız veya diğer kimyasal ürünleri bulundurmadığından emin olun ki pirincin bütün doğal özelliklerinden yararlanın.
 • Bir buçuk yemek kaşığı temiz su.
 • İki yemek kaşığı avokado.
 • Yarım çay kaşığı bal.
yüz

2. Gençleştirici yüz maskemi nasıl hazırlarım?

 • Tahmin edebileceğiniz üzere çok kolay. İlk olarak pirinci pişiriyoruz. Gördüğünüz gibi oldukça az bir miktar pirinç kullanılıyor. Maskenin her seferinde taze bir biçimde yapıldığından emin olmalıyız ki bütün özelliklerinden iyice yararlanalım. Pirinci yumuşayana kadar pişirin ve sonra sudan çıkartın. Her iki maddeyi de tutun.
 • Şimdi yapacağımız şey pirinci iyice süzmek ve başka bir kapta avokado ve bal ile karıştırmak. Homojenize ve güzel bir karışım elde etmek için bir kaşık ile karıştırın. Hazır olduğunda yüze uygulayın.
 • En az 15-20 dakika yüzünüzde bekletin. Sonra pamuk yardımı ile yüzünüzü silin ve daha önceden kenara ayırmış olduğunuz pirinç suyu ile yüzünüzü yıkayın. Bunu yaparak küçük izleri ve yabancı maddeleri soymuş ve ortadan kaldırmış olacaksınız.
 • Gördüğünüz üzere bu Japon kökenli yüz maskesi oldukça kolay, kusursuz ve ekonomik. Pirincin hem kendisinden hem de suyundan yararlanmamızı da sağlıyor. Eğer bu tedaviyi haftada iki kere hazırlarsanız, yüzünüzü her gün gençleştireceksiniz. Deneyin!