Çiftlerin Monotonluktan Kaçınmak İçin Yapabileceği 6 Küçük Şey

Rutininizi bozmak sağlıklı bir ilişkiyi sürdürmenin anahtarıdır. Bundan dolayı onları şaşırtmak ve monotonluktan kaçınmak için partnerinizle küçük şeyler yapmak önemlidir.
Çiftlerin Monotonluktan Kaçınmak İçin Yapabileceği 6 Küçük Şey

Tarafından yazılmıştır Virginia Martínez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Beraber zaman geçirmek, eğer bu zamanın ilişkileri güçlendirmeye yardımcı olacağını düşünüyorsanız bir avantaj olabilir. Ancak, aynı rutini takip etmek ve monotonluğa neden olmak riskini de almış olursunuz, ki bu da bir ilişki için tehlikeli olabilir.

Bundan dolayı, arada sırada partneriniz ile yeni şeyler yapmak önemlidir. Bu şekilde, monotonluktan kaçınmak için bir şeyler yapmış olursunuz ve böylece partnerinizi takdir ettiğinizi de gösterirsiniz.

Bu yazımızda, ilişkinize yeni bir soluk kazandırmak için partneriniz ile birlikte yapabileceğiniz altı şeyden bahsedeceğiz.

Monotonluk

Sevgi, dikkate ve bakıma ihtiyaç duyar. Eğer bunu alamazsa solup gidebilir. Bundan dolayı, birlikte yıllar geçirmek ilişkinizin iyi gittiğinin bir garantisi değildir. İlişkinizi sağlıklı tutmak ve monotonluktan kaçınmak için efor göstermeniz gerekir.

Temelde, diğer kişiye, yıllar geçmesine rağmen onların yanınızda olması dolayısıyla hala şanslı hissettiğinizi ve ilişkinizin atalet ve rahatlığın sonucu değil, sürekli olarak yapıyor olduğunuz bir seçim olduğunu göstermeniz önemlidir.

Bundan dolayı, partneriniz için küçük şeyler yapmak önemlidir. Bu yazımızda size rutininizi kırmak ve monotonluktan kaçınmak için yapabileceğiniz 6 fikir vereceğiz.

Monotonluktan Kaçınmak İçin Yapabileceğiniz Şeyler

Sarılmalar ve Öpücükler

Birbirine sarılan iki kişi.
İlişkinizdeki duyguları beslemek için sevecen davranışlarla sevginizi gösterin.

Birlikte uzun bir süre geçirdikten sonra, sevginizi o kadar spontane bir şekilde göstermiyor olabilirsiniz. Ancak, bu bir ilişkideki önemli şeylerden bir tanesidir. Ayrıca, fiziksel temas da pek çok farklı fayda sağlar.

Bunlar kesinlikle partnerinize sağlamak isteyeceğiniz avantajlardır, örneğin:

  • Stres ve anksiyeteyi azaltmak
  • Ruh halinizi iyileştirmek
  • Güven hissi oluşturmak
  • Özgüveni arttırmak
  • Benzer şekilde, sağlığınıza kan basıncını düşürmek, bağışıklık sisteminizi iyileştirmek ve kardiyovasküler sağlığı desteklemek gibi başka faydalar da sağlar.

Günlük rutininizi kırabilecek şeyler küçük şeylerdir. Abartılı ya da çok farklı bir şey yapmak zorunda değilsiniz. Basitçe sarılın ve birbirinizi öpün! Partnerinizi, hiçbir sebebi olmayan spontane bir öpücük ile şaşırtın!

Vücutlarınızı ve zihinlerinizi temas halinde tutun.

Bunu da okumanızı öneriyoruz: Sarılmak Ruh Sağlığına İyi Gelir mi?

Monotonluktan Kaçınmak İçin Klasik Bir Çözüm: Beklenmedik Bir Not

Rutininizi kırmak, partnerinizi şaşırtmak ve sevginizi göstermek için iyi başka bir fikir, onlar hakkında nasıl hissettiğinize dair bir cümleyi bir kağıda yazmak ve bunu bir yere saklamaktır. Bu sizin için çok önemli görünmeyebilir, ancak bir fark yaratan şeyler tam da bu tipte küçük şeylerdir.

Buzdolabının üstünde, onlara ne kadar harika olduklarını hatırlatan bir post-it bırakabilirsiniz. Benzer şekilde, ceplerinden bir tanesine küçük bir not da koyabilirsiniz, bunu fark ettiklerinde onlar yanınızda olduğu için ne kadar şanslı hissettiğinizi okuyabilirler.

Birbirinizin Kişisel Alanına ve Zamanına Saygı Gösterin

Resim yapan bir kadın.
Kendinize kişisel alan verin ve bu zamanı en sevdiğiniz hobilerinizin keyfini çıkarmak için kullanın.

Tüm günü beraber geçirmek zorunda değilsiniz, özellikle de bunu istemediğinizde. Eğer kendiniz için zamana ihtiyacınız varsa, ya da partneriniz böyle bir zamana ihtiyaç duyuyorsa, bu bir ilişki istemediğiniz anlamına gelmez.

Aksine, bir ilişkinin sağlıklı olması için ikiniz de kendinize zaman ayırmalısınız. Bunu yaptığınızda bu zamanı en sevdiğiniz hobinizi yaparak, müzik dinlerken rahatlayıp dinlenerek, ya da spor yaparak geçirebilirsiniz.

Ayrıca, ilişkinizi tazelemek için birbirinizi özlemek de önemlidir. Bu şekilde, tekrar birbirinizi gördüğünüzde birbirinizle olmayı daha da fazla istersiniz.

Bir Anı Kutusu

Ayrıca, tüm hatıralarınız için bir kutu yapmak da iyi bir fikirdir. Bu kutuya fotoğraflarınızı ya da ilişkiniz ile ilgili objeleri, örneğin sinema ve uçak biletleri, deniz kabukları, ya da diğer özel şeyleri, koyabilirsiniz. Yaratıcı olun ve eğlenin!

Daha sonra, beraber oturabilir ve tüm hatıralarınıza bakabilirsiniz. Bu, neden birbirinize aşık olduğunuzu ve beraber yaptığınız her şeyi hatırlamanın harika bir yoludur. Kesinlikle rutininizden kurtulmanıza ve bağınızı daha da güçlendirmenize yardımcı olabilir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Keyifli Aktiviteler: İlişkinizin İyiliğinin Anahtarı

Posta Kutusundaki Bir Mektup

Mektup yazan bir kişi.
Partnerinizi, posta kutusuna koyduğunuz ya da evde onlara verdiğiniz, içinde onlara olan duygularınızı anlattığınız bir mektup ile şaşırtın.

İşten eve geldiğinizi ve posta kutunuzu açtığınızı hayal edin. Muhtemelen, her zamanki gibi, faturalar ve el ilanları beklersiniz. Ancak, ya orada kişisel bir mektup bulursanız? Ve ya o mektup uzun zamandır birlikte olduğunuz kişiden gelen, size onlar için ne kadar önemli olduğunuzu ve duygularının ne kadar derin ve gerçek olduğunu söyleyen bir mektup olsaydı?

Şüphesiz, bu monotonluktan kaçınmak ve partnerinizin gününü aydınlatmak için harika bir yoldur. Ayrıca, bu benlik saygılarını da arttıracaktır!

Aynadaki Bir Mesaj

Duş aldığınızda, aynanız buğulanır. Bu olduğunda, aynaya partneriniz için bir mesaj bırakabilirsiniz – örneğin, “Seni seviyorum,” ya da “Harika bir gün geçir,” gibi bir şey yazabilirsiniz.

Ardından, banyodaki işiniz bittiğinde buğu kaybolacak, mesaj da görünmez olacaktır. Ancak, partnerinizin duş aldığında buhar aynayı tekrar buğulandıracak ve mesajı gösterecektir. Bu kesinlikle onları gülümsetecek hoş bir sürpriz olacaktır!

Son Olarak, Monotonluktan Kaçınmak İçin…

Gördüğünüz gibi, bu hayal gücü ve küçük sürprizler ile ilgili bir meseledir. Yapmanız gereken şey, en azından bir gün için, farklı, ilişkinizi yenileyen, diğer insana onları bilinçli olarak sevdiğinizi ve onlarla birlikte olmak istediğinizi hatırlatacak bir şeydir.

Unutmayın: küçük şeyler fark yaratır.

İlginizi çekebilir ...
Mutlu Bir İlişki İçin Gereken Püf Nokta Nedir?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Mutlu Bir İlişki İçin Gereken Püf Nokta Nedir?

Çok sayıda insan hayatlarını zamana karşı delice bir yarış içerisinde binlerce şeyle uğraşarak geçirir. Mutlu bir ilişki için ne gereklidir? Tıklay...


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.