Odanızı Fotoğraflarla Dekore Etmek İçin 12 Muhteşem Fikir

Odanızı fotoğraflarla süslemek size sadece eşsiz ve kişisel bir dokunuş sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda sevdiklerinize her zaman yakın olmanızı da sağlayacaktır.
Odanızı Fotoğraflarla Dekore Etmek İçin 12 Muhteşem Fikir

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Fotoğraf, yaşadığımız en özel anların güzel bir hatırlatıcısıdır. Neyse ki, bugünün teknolojisi sayesinde, onları elde etmek çok daha kolay.

Fotoğraflarımı nasıl kullanabilirim?

Söylediğimiz gibi, bugünün teknolojisi ile, İnstagram ve Facebook gibi uygulamalar moda hale geldi ve fotoğraf ya da videolar aracılığıyla derlediğimiz tüm bu deneyimleri paylaşmamıza olanak sağlıyorlar. Ancak, çoğumuz somut fotoğrafları tercih ediyoruz.

Odanızı dekore etmek için fikirler

Eğer fotoğraf seviyor ve onları her gün görmek istiyorsak, odanızı onlarla dekore etmek iyi bir fikirdir. Bununla birlikte, bir fotoğrafı bir yere koymanın ötesinde, en sevdiğiniz anılarınızı sergilemek ve odanıza biraz hayat katmak için kullanabileceğiniz harika fikirler mevcuttur.

1. Duvardaki bir ipe “asın”

İyi bir seçenek, onları yatağınızın üstüne gelecek şekilde asmaktır, böylece odanıza girdiğinizde onları daha iyi görebilirsiniz. Duvara bir ip asabilir ve fotoğraflarınızı mandallar yardımıyla sıra halinde asabilirsiniz: bu şekilde düşmelerini önleyebilirsiniz.

mandallı fotoğraflar

2. En sevdiğiniz fotoğrafları içeren bir saat

Bir başka harika fikir ise iki şeyi bir araya getirmektir: fotoğraflarınız ve bir saat. Fotoğrafları sayı yerine kullanarak gerçekten orjinal bir saat yapabilirsiniz.

  • Sadece bir saat mekanizmasına ve en sevdiğiniz fotoğrafların 12’sine ihtiyacınız var.
  • Duvara zarar vermeyen bir yapıştırıcı ile fotoğraflarınızı duvara yapıştırın ve saati de orta kısma yerleştirin. Bitti!
fotoğraf saati

3. Kavanoz ve kapaklarını özel hale getirin

Şeffaf kapakları olan kavanozlar satın alabilir ve fotoğrafları kapaklara yapıştırabilirsiniz. İçine kum, payetler ya da küçük inciler gibi aksesuarlar yerleştirebilirsiniz. Bu, fotoğraflarınıza farklı bir dokunuş katacaktır ve onları asabilirsiniz ya da masanıza koyabilirsiniz.

fotoğraflı kavanoz

4. Bir kolaj yapın

Basit ama güzel bir seçenek. Kendi ve aile fotoğraflarınızın bir kolajını yapmayı seçebilirsiniz. Siyah beyaz resimleri kullanarak muhteşem bir dokunuş verebilirsiniz! Tüm fotoğraflarınızı içeren genel bir kare oluşturana kadar resimlerin boyutu ve yönü ile oynayın.

fotoğraf kolajı

5. Anılarınızı bir çubukla birlikte asın!

Fotoğraflarınızı asmak için çok şık olan başka bir yöntem de bir ağaç dalı ya da tahta bir çubuk kullanmaktır.

  • Çubuğu duvara asın ve aşağı doğru sarkacak şekilde ona birkaç ip bağlayın.
  • Daha sonra fotoğrafları bu iplere yapıştırın ya da mandalla tutturun, en beğendiğiniz fotoğraflardan asılı bir fotoğraf albümünüz olacak.
dalda fotoğraflar

6. Fotoğraflardan bir çelenk

Fotoğrafları asma yöntemini tercih eden bir diğer seçenek, bazı peri ışıklarını tel olarak kullanmaktır. Bütün duvar boyunca bu ışıklardan asın ve fotoğraflarınızı onlara takın. Bu işlem odanıza ışık verir ve resimlerinizi aydınlatmak için de mükemmeldir.

ışıklı fotoğraflar

7. Bir çerçeve kullanın

Ayrıca bir çerçeve kullanabilir ve ona klasik bir dokunuş vermek ya da kendi stilinizi göstermek için boyayabilirsiniz.

  • Telleri çerçeveye bağlamak için çiviler kullanabilir, yapıştırabilir ya da bağlayabilirsiniz.
  • Çerçevenize sığacak doğru sayıda satıra sahip olduğunuz anda, fotoğraflarınızı mandallar kullanarak asın.
ortaya karışık fikirli fotoğraflar

8. Fotoğraflarınızı içeren bir sütun

Boş bir sütunu süslemek istiyorsanız, duvarın şekline göre o kısmı fotoğraflarla doldurmak çok iyi bir fikirdir.

  • Fotoğraflarınızı sofistike bir şekilde göstermek için, ahşap parçalarını kullanmanızı ve onları tercih ettiğiniz renge boyamanızı öneririz.
  • Daha sonra fotoğrafları cilalanmış ahşap yüzeyler üzerine tutkalla yapıştırın ve kurumaya bırakın.

Fotoğraflarınız parlak bir dokunuşa sahip olacak ve iyi bir şekilde bağlanacaktır.

fotoğraf duvarı

9. Anılarınızın bulunduğu dikey bir tahta

Uzun, dikey bir tahta parçası kullanabilir, onu boyayabilir ya da üzerine vernik uygulayabilirsiniz. Daha sonra fotoğraflarınızı farklı açılar halinde konumlandırmak için kullanabilirsiniz.

Dikey bir dokunuş, odanızın daha büyük ve daha eksiksiz görünmesini sağlar. Böylece, “bir şeyleri eksik” bulduğunuz bir köşeye sahipseniz bu seçeneği göz önünde bulundurabilirsiniz.

fotoğraf plakası

10. Fotoğraflarınızla şekiller yapın

Son zamanlarda, fotoğrafları belirli bir tasarıma dönüştürmek moda haline geldi. Bu bir kalp, bir baklava, bir üçgen şekli olabilir… Ne isterseniz! Bu, mekanınıza benzersiz bir dokunuş katacak çok güzel bir tasarımdır.

fotoğraf kalp

11. Fotoğraf çerçevesi yerine ahşap bir tahtaya ne dersiniz?

Tahta, fotoğraflara mükemmel bir şekilde eşlik eder. Bazı parça ya da tahtaları kullanabilir ve onlara vernik yapabilirsiniz. Tahtaları duvara yapıştırın, birkaç elbise teli tutturun ve daha sonra fotoğraflarınızı asabilirsiniz. Çok güzel ve sofistike görünecektir.

ahşaba mandallı fotoğraflar

12. Sergi yeri olarak bir dal

Son fikir, bir dalın yapraklarını taklit edecek şekilde fotoğraflarınızı yerleştirmektir. Çok güzel görünür ve bu görseli tamamlamak adına ışıklar ekleyebilirsiniz.

ışıklı dalda fotoğraflar

“Boşluğa karşı olan birçok savaş yöntemi arasında en iyilerinden biri fotoğraf çekmektir.”

– Julio Cortázar


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.