Çok Para Harcamadan Mutfağınızı Yenileme Çözümleri

Mutfağınızı yenileme çözümlerine ihtiyacınız varsa, basit ve ucuz yöntemler bulabilirsiniz. Bu yazıda en iyi birkaç yöntemi sizinle paylaşacağız!
Çok Para Harcamadan Mutfağınızı Yenileme Çözümleri

Tarafından yazılmıştır Paula Heidemeyer

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Mutfak, aileleri ve arkadaşları için yemek yapmak üzere insanların en çok vakit geçirdikleri yerlerden biridir. Mutfaklar zamanla eskirler. İçlerindeki mobilyalar, fayanslar, zemin ve eşyalar kullanım nedeniyle etkilenebilir. Çok para harcamadan mutfağınızı yenileme amaçlı çözümlere ihtiyacınız varsa tavsiyelerimize bir göz atın.

Faydalı ve etkilidirler. Çok fazla yatırım yapmanıza da gerek yoktur.

Çok Para Harcamadan Mutfağınızı Yenileme Çözümleri

mutfak beyaz dekor

Ev yenilemek her zaman korkutucudur. Duvarlarınızı yıkmak, kapıları veya zemini değiştirmek istemezsiniz. Bu yüzden lekeleri gizlemek veya yok etmek, mutfağınıza düzenli ve modern bir hava katmak için küçük değişiklikler yapmak istersiniz.

Ancak mutfağınızı yenileme çözümlerine ihtiyacınız varsa, basit ve ucuz yöntemler bulabilirsiniz. Bu yazıda en iyi birkaç yöntemi sizinle paylaşacağız!

Duvarları veya fayansları kendiniz boyayın

Sabrınız ve zamanınız varsa ve iyi bir zevke sahipseniz duvarlarınız sonunda harika görünecek. Duvarların güzel görünmesi her evin parlamasını sağlar. Sadece duvarın rengini değiştirmeniz bile insanların dikkatini çekmeye yetecektir.

Kir, yağ ve toz mutfak duvarlarında hızla birikir. Bu yüzden birkaç kat boya yapmak büyük bir fark yaratabilir!

Fayanslarınızı, fayansların birleşme yerlerini veya duvarları boyayın. Bir akrabanın yardımını almak harika olabilir çünkü bu ikiniz için de eğlenceli ve keyif dolu bir görev olacaktır.

Güvenilir bir toptancıdan, mutfağınızın metrekaresine göre, gerekli malzemeleri ve yeterli miktarda boyayı satın almanızı tavsiye ederiz.

Boyayı yapmaya başlamadan önce mobilyaları ve eşyaları plastikle ve gazete kağıdıyla koruduğunuzdan emin olun.

Eski mobilyaları restore edin

Bu çok eğlenceli ve stres attırıcı bir aktivite olabilir.

Mobilyalarınız da geçen zaman nedeniyle eskirler. Onları bir kat vernikle veya boyayla yenilemeyi deneyin ya da kulplarını değiştirin.

İkinci el mobilyalar ve objeler kullanın

Bugünlerde her tür ikinci el mobilyayı, eşyayı ve mutfak aletini bulmak mümkün. Pek çok kişi artık ihtiyaç duymadıkları şeyleri satıyor.

Bunun en iyi yanı da daha iyi bir fiyat almak için satıcıyla pazarlık edebilecek olmanız. Hatta en ucuz eşyaları bulabilmek için telefonunuza indirebileceğiniz mobil uygulamalar bile var.

Öte yandan favori mağazalarınızdaki indirimleri kaçırmamaya özen gösterin. Pek çok mağazada satılan mutfak mobilyaları ve eşyaları zaman zaman indirime girer.

El yapımı ürünler

mutfak el yapımı fincanlar

Eski mobilyaları, meyve kutularını, ahşap rafları, reçel kavanozlarını veya cam şişeleri dönüştürün. Bu geri dönüştürülmüş objeleri mutfağınıza daha ekonomik bir şekilde yenilemek için kullanabilirsiniz.

Pek çok obje daha önce hiç aklınıza gelmeyecek şekilde yeniden kullanılabilir. Mutfağınızın her bir köşesini yeni el yapımı ürünlerle donatın!

Hızlı ve ucuz dönüşümler

İşte mutfağınız için hızlı, etkili ve çok ucuz olan diğer yenileme fikirleri:

  • Mutfağınızı yenilemek için çok kötü bir duruma gelmesini beklemeyin. Onu ara ara süsleyin.
  • Dolaplarınızı boyayın.
  • Duvara büyük bir kara tahta asın veya duvarı kara tahta boyası ile boyayın. Bu mutfağınıza orijinal ve modern bir dokunuş katacaktır. Ayrıca çocuklarınız duvara özgürce yazıp çizebilirler! Aynı şekilde magnet görevi gören büyük bir beyaz tahta da kullanabilirsiniz.
  • Duvar çıkartmaları veya duvar kağıdı eklemek mutfağınızı yenilemek için daha az karmaşık olan bir seçenektir.
  • Mutfağınızı kilimler ve paspaslarla öne çıkarın. Mutfak kilimleri ve paspasları yağın ve yiyeceklerin zemini lekelemesini engellemeye yardımcı olacaklardır.

Mutfakları yenilemek için oldukça basit ve ucuz bazı fikirler vardır. Ancak mutfağınızın veya var olan mobilyalarınızın boyutuna bağlı olarak harcamalarınızın miktarının azalacağı veya çoğalacağı doğrudur. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan yardım isteyin. Böylece hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz.

Hemen bugün mutfağınızı yenileyin!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.