Daha Uzun Kirpikler için Doğal Yöntemler Deneyin

Bu doğal uygulamadaki her malzeme kendi başına etkili olsa da, onları birleştirdiğinizde kirpiklerinizi güzelleştirmek için onlardan en iyi şekilde yararlanmış olacaksınız. 
Daha Uzun Kirpikler için Doğal Yöntemler Deneyin

Tarafından yazılmıştır Katherine Flórez

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Kirpikler, bir çok kadının güzellik rutinlerinde önemli yere sahiptir, çünkü dolgun ve daha uzun kirpikler, gözlere daha ifadeli ve derin bir bakış verir. Bir çok kadının kirpikleri uzun ve dolgundur; ama bazıları buna sahip olmadığı için çeşitli ürünlere başvurur.

Maskara ve kirpik kıvırma aletleri, kirpikleri bir kaç saniyede dolgunlaştırmak için kullanılan yaygın yöntemlerdir. Ama bunların aşırı kullanımı kirpiklerin zayıflamasına ve dökülmesine yol açabilir.

Şanslıyız ki kirpiklerin uzunluğunu ve dolgunluğunu artırmak için başka alternatifler de vardır. Bunların arasında üç güçlü malzemeyi birleştirerek kirpikleri ekstra besleyen ve güçlendiren doğal bir uygulama da bulunmaktadır. Bu makalemizde sizlerle bu uygulamanın detaylarını paylaşacağız.

Daha dolgun ve daha uzun kirpikler için doğal uygulama

Bu doğal kirpik uygulaması pahalı ürünlere muhteşem bir alternatiftir. Bu tarif Hindistan cevizi yağı, E vitamini ve hint yağından oluşur. Bunların hepsi kozmetik ve tıptaki kullanımlarıyla da bilinen malzemelerdir.

Bunları teker teker de kullanarak olumlu sonuçlar görebilirsiniz; ama daha bütünlüklü bir çözüm için sizlere bunları kombine etmeyi öneriyoruz. Ne olursa olsun, şüphe duymamanız için sizlere bunların özelliklerinden bahsedeceğiz.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı

Organik Hindistan cevizi yağı, yağ asitleri ve antioksidanlar açısından çok zengindir. Bunların ikisi de kozmetik ürünlerinde sıkça kullanılır. Bir çok kişi Hindistan cevizi yağını vücut kremi olarak kullanır. Bu ürün aynı zamanda saçlarınız ve kirpikleriniz için de çok faydalıdır. 

Önemli özelliklerinden biri de, doğal bir temizleyici ve vücudu ölü hücrelerden arındırmaya yardımcı olmasıdır. Bunu kirpiklerinize uyguladığınız zaman maskara ve çevresel toksinlerin yarattığı zayıflığa karşı bir bariyer olur. İçeriğindeki besleyici ögeler kirpiklerinizin kalın ve sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Vitamin E

E vitamini yağı eczanelerden veya güzellik bakım ürünleri satılan mağazalardan kolayca elde edilebilir. Antioksidan olduğu için hücrelerin zarar görmesini yavaşlatır ve serbest radikallerin yol açtığı diğer olumsuz etkileri alır. Kirpiklerinize uyguladığınızda tüylerin zayıflamasıyla savaşır ve doğal büyümeyi destekler.

Hint yağı

Hint yağı

Hint ağacının tohumlarından elde edilen bu yağ, saçlar ve kirpiklerin güçlenmesi için en çok önerilen yağdır. Dokusu diğer yağlara göre yapışkandır; ama bu özelliği uygulama kolaylığı açısından çok iyidir.

Bu yağ alternatif tıpta cilt sorunları ve eklem ağrıları için kullanılır; aynı zamanda saç bakımı için en çok tercih edilen yağlardandır.  Nemlendirici etkileri ve yüksek besleyici özellikleri zarar görmüş saçları yeniden canlandırır ve saç kaybını önler.

Bu doğal kirpik tedavisini nasıl hazırlayacaksınız?

Bu uygulama için ihtiyacınız olan tüm malzemeler ucuzdur ve aktarlarda, doğal ürün mağazalarında kolayca bulunabilir.

Malzemeler

 • 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı (45 g)
 • 40 ml E vitamini (Kapsüllerin boyutuna göre adet değişir.)
 • 3 1/2 yemek kaşığı hint yağı (49 g)
 • 1 küçük kavanoz
 • 1 temiz maskara fırçası

Hazırlanışı

 • Tahta bir kaşıkla yağları kavanoza koyun.
 • Vitamin E kapsüllerini açın ve kavanoza ekleyin.
 • Kapatın ve her uygulamadan önce karıştırın.

Kullanım şekli

 • Her gece makyajınızı temizledikten sonra, temiz maskara fırçasını bu karışıma batırın ve köklerden uçlara kadar kirpiklere uygulayın. Temiz bir maskara fırçanız yoksa bir pamuk kullanın.
 • Uyguladıktan sonra silmeyin veya durulamayın.
 • Gece boyunca uyurken bekletin.
 • Daha uzun kirpikler için sonuçları fark etmeden önce düzenli ve sürekli kullanmanız gerekir.
 • Sonuçları çabuk görebilmek için istikrarlı olun. 

Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • FEDAPAL. (1987). Usos industriales de los aceites de palma y coco. Revista Palmas.
 • Sánchez, O. F. (2016). Las vitaminas. Revista Medica de Rosario. https://doi.org/10.1108/1525383X20050001391
 • Bellatin, M. (2013). Salón de belleza. In Obra reunida. https://doi.org/10.2307/4141197
 • Alvarado Steller, V., & Sancho Bermúdez, K. (2011). La belleza del cuerpo femenino. Wimb Lu.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.