Dudak Kreminin Harika 10 Alternatif Kullanımı

Dudak kreminin dudaklarınızı nemlendirmekten çok daha fazla kullanılabilir olduğunu biliyor muydunuz? Dudak balsamının 10 alternatif kullanımını öğrenin. Seveceğinize eminiz!
Dudak Kreminin Harika 10 Alternatif Kullanımı

Son Güncelleme: 20 Ocak, 2019

Dudak kremi, genellikle dudaklarımızdaki hassas cildi nemlendirmek ve korumak için kullandığımız çok popüler kozmetik bir üründür. Çoğu kadın bunu güzellik rutinin bir parçası olarak kullanmaktadır. Aslında çoğu kadın gün boyu birkaç kez sürmek için onu yakınında tutmaktadır.

Bununla birlikte, dudak balsamı sadece bir güzellik ürünü değildir. Dokusundan ve bileşiminden faydalanan birçok başka kullanımı da vardır. Bugünkü yazımızda, bu ürünün en ilginç 10 alternatif kullanımını vurgulamak istiyoruz, böylece bunları deneyebilirsiniz.

Bu yeni buluşları seveceksiniz!

1. Ayaktaki su toplamalarını tedavi eder ve önler

topuk için dudak kremi

Su toplamaları ayakkabı veya agresif maddeler sebebiyle sürtünmeden kaynaklanan deri lezyonlarıdır. Oldukça acı vericidirler ve derinin iyileşmesini hızlandırmak için gerekli adımlar atılmadığında enfekte olabilirler.

Neyse ki, bu komplikasyonları önlemek için dudak kreminde bulunan antibakteriyel ve koruyucu bileşiklerden yararlanabilir ve etkilenen bölgeye uygulayabiliriz. Buna ek olarak, yağlı bir dokuya sahip olduğu için, cildimiz ve ayakkabı arasındaki sürtünmeyi önlemek için ayakkabınızı giymeden önce dudak kremi uygulayabilirsiniz.

2. Yüzdeki cildi korur

Bu güzellik ürününde bulunan antibakteriyel ve koruyucu bileşikler, yüzde oluşan güneş hasarını önlemek için bir alternatif olarak kullanılabilir.

Güneş kremi kadar cildimizi koruyamasa da, yine de güneş kremi olmadığı zamanlarda çok işe yarar. Basitçe dairesel hareketlerle yüzünüzün her yerine masaj yapın ve bileşiklerinin iyice absorbe edilmesini bekleyin.

3. Çizikleri ve yüzeysel lezyonları rahatlatır

çizikler için dudak kremi

Dudak kremi nemlendirici, antibakteriyel ve yatıştırıcı özellikleriyle ciltteki yüzeysel çizikleri iyileştirmek için iyi bir çözümdür. Etkilenen bölgeye bu üründen az bir miktarda uygulamak cilt hücrelerini besler ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Aslında, dudak kremi sivrisinek ısırmalarını bile tedavi etmek için yararlı olabilecek ilginç, anti-enflamatuvar bir etki gösterir.

4. Ayakkabımızdaki çizikleri kapatır

Az bir miktarda dudak kremi, ayakkabılarınızın görünümünü iyileştirebilir, çizikleri gizleyebilir ve onların daha parlak görünmesini sağlayabilir. Bu ürünü, opak hale gelme eğilimi gösteren ve belirli bir süre geçtikten sonra bozulan diğer deri ürünlere de sürebilirsiniz.

5. Fermuarları kayganlaştırır

dudak kremi ve fermuar

İçerdiği yağlı bileşikler, sıkışmış fermuarların ve diğer metalik maddelerin yağlanması için kullanılabilir. Sıkışan nesnenin üzerine sürün ve gevşeyene kadar birkaç dakika bekletin.

6. Saç elektriklenmesi ile mücadele eder

Eğer fırçanıza az bir miktar dudak kremi uygularsanız, elektriklenmiş saçlara elveda diyebilirsiniz. Nemlendirici bileşikleri saç tellerinde absorbe edilerek, saçın doğal nemini artırır ve havayla temasa girdiğinde dağılmasını önler.

7. Mükemmel kaşlara sahip olmanıza yardımcı olur

kaş için dudak kremi

Kaşlarımız isyankarlaşabilir, bazen dağınık ve hatta kuru bile görünebilir. Kaşlarınızın mükemmel görünmesini sağlamak için üzerlerine biraz dudak kremi sürüp küçük bir fırça ile yayın.

8. Kütikülleri korur ve yumuşatır

Dudak kremindeki nemlendirici, koruyucu ve antibakteriyel bileşikler, kütiküllerinizi korumak için alternatif bir seçenektir. Doğrudan bu bölgede kullanılması, ölü cildi ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve besin maddelerinin doğru emilimini engelleyen sertliği yumuşatır.

Sonuç olarak, kütiküllerinizde hoş bir yumuşaklık hissi olacaktır ve bu da aynı zamanda onları mantar ve bakterilerden koruyacaktır.

9. Dudak kremi bir kap olarak kullanılabilir

bir kaç dudak kremi

Boş dudak kremi kaplarını, diş macunu, wax ve vazelin gibi diğer ürünleri saklamak için yeniden kullanabilirsiniz. Dibinde kalan dudak kremini çıkarmanız ve sonra istediğiniz ürünü dökmeniz yeterlidir.

10. Makyajı düzeltmek için kullanılabilir

Son olarak, makyaj yapmadan önce cildinize bu üründen biraz uygulamak, agresif kimyasallara karşı koruyucu bir etki yaratır. Aynı zamanda yüzünüzün özelliklerini vurgulamak için kullanılan kozmetiği geliştirir.

Kremsi dokusu, göz farı ve allık kullanırken daha profesyonel bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Dudak kreminin bu harika alternatif kullanımlarını zaten biliyor muydunuz? Artık diğer görevler için de ne kadar yararlı olduğunu biliyorsunuz, haydi deneyin!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.