Düğününüz İçin En İyi Mevsimi Seçmek

Düğününüz için en iyi mevsimi seçmek söz konusu olduğunda, organizasyon ilkbahar, yaz, kış ya da sonbaharda olmasına bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik göstereceğinden birçok şeyi göz önünde bulundurmalısınız.
Düğününüz İçin En İyi Mevsimi Seçmek
Isbelia Esther Farías López

Yazan ve doğrulayan filozof Isbelia Esther Farías López.

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Düğününüz için en iyi mevsimi seçmek, tüm olası koşulları düşünmenizi gerektirecektir. Bir hevesle bir tarih seçmemeye çalışın, bunun yerine şartları analiz edin. Tüm planlama bu ilk karara bağlı olacak, bu yüzden gerçekten düşünmek zorundasınız.

Partnerinizle acil olarak evlenmeniz gerekmiyorsa, altı aydan daha uzun bir tarih seçmek en iyisidir. Bu şekilde her şeyi organize etmek için yeterli zamanınız olacak. Her ayrıntı her ne kadar küçük görünse de nihai sonucu etkileyecektir.

Düğününüz İçin En İyi Mevsimi Seçmek İçin İpuçları

Düğününüz için en iyi mevsimi seçerken kişisel faktörlerden hava durumuna kadar değişiklik gösteren ve göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır.

1. Nişanlı çift için özel bir tarih

yeni evli çift

Bununla birlikte, değerlendirmeniz gereken diğer faktörlerle her zaman eşleşmeyebilir. Bu nedenle, bu tarihi bir başlangıç noktası olarak seçebilirsiniz.

2. Haftanın günü

Genel olarak, daha fazla misafirin katılmasını sağlamak için insanlar düğünlerini hafta sonları yaparlar.

Cuma, cumartesi ve pazar günleri çoğu düğünün yapıldığı günlerdir. Ancak bazı ülkelerde Cumartesi günü evlenmenin kötü şans getireceğine inanılıyor. Bazıları ise cuma veya cumartesi günleri düğün yapmanın en iyisi olduğuna inanıyorlar, böylece konuklar pazar günleriniii boş bir gün olarak geçirebiliyor. Bu şekilde, cuma veya cumartesi günü düğünün tadını çıkaracaklar ve hala dinlenecek bir pazarları olacak.

Takviminize bakın ve bu tarihlerden yararlanmak için uzun hafta sonlarını işaretleyin.

3. Mevsimine Karar Verin

düğün için en iyi mevsimi seçmek

Düğününüzü yılın hangi ayında yapacağınızı bilmek, birçok şeyi belirleyecektir. Kıyafetler, aksesuarlar, çiçekler, balayı ve daha pek çok şey hava durumuna bağlıdır. Ayrıca, bütçe de bir mevsimden diğerine önemli ölçüde değişir.

Çoğu insan düğünlerini ilkbahar ve yaz aylarında yapar. Ancak, hep hayalini kurduğunuz düğününüzü yılın herhangi bir mevsiminde yapabilirsiniz. Bir çiftin seçtiği mevsim aslında sadece tercihlerine, tarih uygunluğuna ve maliyetlere bağlıdır.

Her zaman göz önünde bulundurmanız gereken şey, seçilen tarih için öngörülen yağmur ihtimalidir. Kaçınılması gereken çok dengesiz aylar ve coğrafi alanlar vardır.

4. Düğün Mekanı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, mekan dahil her şey birbiriyle bağlantılıdır. Planınız sahilde bir tören yapmaksa kesinlikle bir yaz düğünü yapmalısınız.

Ancak, karla kaplı dağlarla çevrili bir mekanda tematik bir resepsiyona yapmak istiyorsanız mutlaka kışı tercih etmelisiniz. Bölge ve çevre, tarihi seçmek için genellikle çok önemlidir.

5. Kişisel İnançlar

düğün sonrası öpüşen çift

Bazı gelinler daha batıl inançlıdır ve eşleriyle evlenecekleri günü seçerken inançlarını takip etmeye karar verir. Böylece, çoğu kişi kötü şans getireceğine inandığı için 13’üncü Cuma evlenmekten kaçınır.

Aylarla ilgili olarak, Haziran ve Ocak ayları genellikle iyi şans ve mutluluğun sembolleridir. Bazı gelinler Cumaları veya Pazarları seçiyorlar çünkü bu günlerin kötü şans getirmediğini düşünüyorlar.

6. Adet Dönemi

Her gelin düğünden ve balayından tam anlamıyla keyif almak ister. Bu nedenle, adet döneminizin muhtemel tarihini kesinlikle düşünmelisiniz.

Adet dönemleri için birçok kadınsı hijyen yöntemi mevcut olsa da, bir gelin düğün gününde bu durumla ilgilenmek zorunda kalmaması en iyisidir. Bu detay nadiren hesaba katılsa da, aslında oldukça önemlidir.

Sonuç

Düğününüzü için en iyi mevsim, birlikte seçeceğiniz mevsimdir ve tüm misafirlerinizle eğlenmenize olanak sağlar. Düğünü organize etmek için yeterli zamanınız olduğu sürece, her mevsim aşkı kutlamak için iyidir. Tüm tarihlere uygun harika fikirler, süslemeler, elbiseler ve mekanlar vardır.

İlginizi çekebilir ...
Başarılı Bir Evlilik İçin İpuçları
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Başarılı Bir Evlilik İçin İpuçları

Başarılı bir evlilik için çift olarak birbirinize saygı duymayı öğrenmeniz, sık sık birlikte bir şeyler yapıyorsanız birbirinize alan tanımanız ger...