Mutluluk Bu 5 İpucu İle Senin Elinde

Mutluluk Bu 5 İpucu İle Senin Elinde

Tarafından yazılmıştır Ekhiñe Graell

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Hayat mutlu olarak deneyim kazanıldığı zaman anlam taşır. Sıkça iyi bir hayata sahip olmayı veya mutlu olmayı hak etmediğimizi düşünürüz. Ancak mutluluk aslında elimizde olan bir şeydir. Bu sizin başınıza şans eseri gelen bir şey veya etkileyemediğiniz veya onunla ilgili kararlar alamadığınız bir şey değildir.

Mutluluğun en önemli ipuçlarından biri düşüncelerinizin ve hareketlerinizin sizin ruh halinizi ve hayata bakışınızı önemli bir şekilde etkilediğini anlamakta yatar.

Aşağıdaki beş ipucunu okumaya devam edin:

1. Mutluluk İçin Hayattan Zevk Alın

Nereye giderseniz gidin, şartlar ister olumlu, isterse olumsuz olsun hayattan zevk almaya çalışın. Bu ortamı kendiniz oluşturun. Herhangi bir olaya zevk alarak başlayın ve onu zevkle tamamlayın. Hayatın size sunduğu tüm tatlar için bir alıcı olun.

2. Oyun Oynayın

Okul günlerinizi hatırlarsanız teneffüsler kahkahalarla ve şarkılarla doluydu. Diğer insanlarla da mutluluğu bulun, onları bu “oyuna” davet edin.

Bazen bir göz kırpma, bir iltifat, bazen de çocuklarınızla çamurda oynama hem sizin, hem de çevrenizdeki insanların hayatın o güzel anlarını tatmasını sağlar.Haydi,oyun oynayın!

3. Mutluluk İstiyorsanız Dramı Unutun

Hayatta başınıza gelen her şeyi bir drama dönüştürmeyin. Kötü olan şeylere ve kedere odaklanmayın, başkalarının size sempati duyması için kendinizi acındırmayın. Sürekli başkaları için yaşamaya bir son verin, biraz da kendiniz için yaşayın.

Her şeyden evvel kendi ihtiyaçlarınızı tatmin edin. Bunu yaparken örneğin haberlerdeki drama odaklanmayın. Bu olup bitenlerin sizinle bir alakası yok. Dramı geride bırakmanız için tek yapmanız gereken onu unutmaktır. Dram tamamen mutlu olamama korkusundan beslenir.

4. Huzuru Bulun

mutluluk ve mutlu bir kadın

Sakin bir şekilde oturun ve huzuru içinize soluyun. İlk başta bundan hafif bir rahatsızlık hissedebilirsiniz. Ancak buna alıştıkça kendinizle tekrar bir bütün olabilirsiniz. Bu gerçekleştikçe de daha az şeye ihtiyacınızın olacağını göreceksiniz, çünkü huzurun sağladığı rahatlık size her şeyi unutturacaktır.

5. Kendinizi Olduğunuz Gibi Kabul Edin

Mutluluğun temel noktalarından bir kendinizi olduğunuz gibi kabul etmektir. Kusurlarınızın aslında size sunulan bir hediye olduğunu gerçekten anladığınızda, mutlu olmak o zaman çok daha kolay olur.

Kendinizi kabullenmek aynı zamanda başkalarını da kabullenmek ve onları sevmek için çok önemli bir adımdır. Eğer kendinizi sevmezseniz, başkalarını sevmeniz de imkânsız olur.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.