Eklem Ağrısı için Tuz ve Yağ Tedavisi

Bu tuz ve yağ tedavisi gibi doğal reçeteler hem çok etkilidir hem de uzun süre dayanır. Hepsinden önemlisi ise, vücudunuza zarar vermezler. Eklem ağrısı için inanılmaz tuz ve yağ tedavisi hakkında bilgi edinin!
Eklem Ağrısı için Tuz ve Yağ Tedavisi

Son Güncelleme: 23 Şubat, 2022

Gün geçtikçe daha fazla insan eklem ağrısı yaşamaktadır. Bunun nedeni, fiziksel aktiviteler için az zamanımızın olması ve aynı zamanda ortalama yaşam süresinin artmasıdır.

Artık eskiye göre daha uzun yaşıyoruz ve bu nedenle kemiklerimizi ve kaslarımızı daha çok kullanıyoruz. Sonuç olarak, yıpranıyorlar ve eklem ağrısı yaşıyoruz.

Genel olarak insanlar eklem ağrısı semptomlarını hafifletmek için ibuprofen veya asetaminofen gibi kimyasal ilaçlar kullanırlar. Bu ilaçlar mideye olduğu kadar karaciğere de zararlıdır. Midenizi korumak için aldığınız ilaçlar da karaciğerinize zarar verebilir.

Fakat doğa, bize diğer organlara zarar vermeden yardımcı olabilecek diğer kaynakları vermiştir.Bu yazımızda, osteoporoz ve diğer kemik ve kas sorunları için mükemmel olan tuza ve yağa dayalı güçlü bir tedaviyi anlatıyoruz.

Bu tedavi erişilebilir ve kolaydır. Tek ihtiyacınız olan şey onu koymak için bir cam kap ve bunu uygulamak için birkaç dakikadır.

Zeytinyağının harika özellikleri

Zeytinyağı, antioksidan işlevi gören polifenoller bakımından zengindir. Bu altın rengi sıvı, vücudunuzla temasa girdiğinde, hücresel yaşlanmayı yavaşlatır. Bu, ağrının ortaya çıkmasının gecikeceği anlamına gelmektedir.

Ayrıca, enflamasyonu tetikleyen enzimlerin aktif hale gelmesini önleyen bir bileşik olan oleokanital de içerir. Böylece, üç yemek kaşığı yağ, kimyasal anti-enflamatuvar ilaçların onda birine eşittir.

Aynı şekilde, iyi kardiyovasküler sağlık için hayati bir mesele olan tekli doymamış yağ asitleri yoluyla stresi düzenler. İyi dolaşımın, organlarınızı sağlıklı tutmanız için gerekli olduğunu unutmayın; çünkü bu doğru beslendiğinizden emin olmanın bir yoludur.

Deniz tuzunun inanılmaz özellikleri

Tuz ve yağ tedavimiz için inanılmaz faydalarından dolayı deniz tuzunu kullanacağız. Deniz tuzu, dokularınızı güçlendirmeye yarayan magnezyumdan bol miktarda içermektedir. Dolayısıyla, zamandan veya bir hastalıktan kaynaklanan çökmeleri durdurmanın iyi bir yoludur.

Buna ek olarak, tuzdaki mineraller bağışıklık sisteminiz için çok iyidir. Bunun bir sonucu olarak, kemikleriniz ve kaslarınız daha çabuk iyileşir. Dolayısıyla, yürüyüş yapmanın, arabayla uzun süren bir yolculuğun, saatlerce oturmanın veya saatlerce ayakta durmanın sonuçları sizin için daha az olacaktır.

Ayrıca, deniz tuzu dolaşım sisteminizi de iyileştirmeye yardımcı olur. Çünkü kan basıncını düşürmenin yanı sıra kandaki aşırı tuz miktarını da ortadan kaldırır.

Tuz ve yağ tedavisi

bir kase yoğurt

Malzemeler

  • 1 bardak su (200 ml)
  • 20 yemek kaşığı zeytinyağı (320 g)
  • 10 yemek kaşığı tuz (100 g)

Hazırlanışı

  • Öncelikle, 20 yemek kaşığı zeytinyağını ve 10 yemek kaşığı tuzu suya ekleyin.
  • Malzemeleri iyice karıştırın ve etkilenen bölgeye bu karışım ile 3 dakika kadar masaj yapın.
  • En başta bu yeterli olmalıdır, fakat derece derece masaj süresi artırılmalıdır.
  • Son istediğimiz nokta 20 dakikaya ulaşmaktır. Eğer bu kadar vaktiniz yoksa endişelenmeyin; bu hayati bir şey değildir. En azından 10 dakika yapmaya çalışın.
diz ağrısı

Tuz ve yağ tedavisini yaklaşık 10 gün süreyle uygulayın. Hızlı ve uzun ömürlü bir sonuç alacaksınız. Ağrılarınız kayda değer bir şekilde azalırken, daha kolay hareket edeceksiniz.

Bu geleneksel reçete sayesinde, hücrelerinizi gençleştirecek, dolaşımınızı iyileştirecek ve bağışıklık sisteminizi destekleyeceksiniz.

Bazı insanların cildi bu masaj ve tedaviden sonra kızarabilir.

  • Bunu önlemek için, önce karışımı nemli ve ılık bir havlu ile silin.
  • Ardından başka bir kuru havlu ile pudra kullanarak bu bölgeyi rahatlatın.

Bu basit adımlar kızarıklığa çözüm olacaktır, böylelikle normal bir şekilde tedaviye devam edebileceksiniz.

Haydi bu tedaviye bir şans verin!

Gördüğünüz gibi, bu tuz ve yağ tedavisi kesinlikle denemeye değer. Yapımı kolaydır, uygulanması basittir ve sonuçlar da şaşırtıcıdır. Bu tedaviyi denemekle kaybedecek bir şeyiniz yok fakat kazanacak çok şeyiniz var.

Deneyin ve nasıl olduğunu söyleyin!

İlginizi çekebilir ...
Eklem Ağrısı ve 7 Olası Nedenini Keşfedin
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Eklem Ağrısı ve 7 Olası Nedenini Keşfedin

Eklemlerimiz insan vücudunun lokomotif sisteminin bir parçasıdır ve onlar sayesinde hareket ederiz. Ancak bazen eklem ağrısı çekeriz.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.