Doğal Malzemelerle Ev Yapımı Saç Kremi Tarifleri

Hepimizin bildiği gibi, saçlarımız dış görünüşümüzde büyük rol oynar, bu nedenle pek çok kadın saç bakım ürünlerine ve güzellik merkezlerine çok para harcarlar.
Doğal Malzemelerle Ev Yapımı Saç Kremi Tarifleri

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

İster işyerinde güzel görünmek için yapın ister başka bir aktivite için yapın; unutmamanız gereken, son zamanlarda her yerde rastlanan ve saçınızda kullandığınız boya, şampuan, saç kremi ve kimyasal ürünlerin sağlığınız için zararlı olabileceğidir.

Bugün, pahalı ve tehlikeli ürünleri kullanmadan sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak konusunda konuşacağız. Daha spesifik olarak da saçınızı doğal yoldan yumuşatacak ve elektriklenmesini önleyecek ev yapımı saç kremi tarifleri vereceğiz.

Çok para harcamadan veya kimyasal ürünler kullanmadan saçınızı nasıl yumuşatacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

sac-yumusatmak

Unutmayın ki doğal ürünler saçınıza zarar vermez ama kullanımda sabırlı ve kararlı olmalısınız. Ayrıca saç tipiniz de önemlidir. Elbette ki eğer kıvırcık ise bu kremler saçınızı kontrol altına almaya yardım edecektir. Havadaki aşırı nemin veya çok yıpranmış saçların yol açtığı elektriklenmeyi azaltır. Ancak mucize yaratmazlar.

Ev Yapımı Saç Kremi Tarifleri

Hindistan cevizi sütü ve limon suyu

hindistancevizi

Bu ev yapımı kremi yapmak için bir limon suyunu bir bardak hindistan cevizi sütüne ekleyin. İyice karıştırdığınıza emin olduktan sonra buzdolabında soğutun. Üzerinde kremsi bir tabaka oluşana dek buzdolabında bekletin.

Karışımı saçınıza eşit miktarda dağıtın ve 20 dakika kadar bekletin. Saçınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlamak için saçınızı bir havlu veya bezle sarmayı unutmayın.

20 dakikanın sonunda karışım saçınızdan tamamen gidinceye dek durulayın ve sonrasında normal şekilde yıkayın. Eğer bu bakımı kararlı olarak uygularsanız çok iyi sonuçlar verecektir.

Süt ve bal

Bir fincan süte birkaç damla bal katın, iyice karıştırın ve saçınıza eşit miktarda yayın. Bir buçuk-iki saat bekletin. Takiben durulayıp saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın.

Zeytinyağı

Bütün doğal yağlar saçı besleme ve onarmada yaralıdır. Badem yağı da bu faydaların çoğuna sahip olsa da biz şimdi zeytinyağı hakkında konuşacağız.  Bu yağ saçlarınızın güzel görünmesini sağlayarak yeniden sağlığına kavuşturur.

Biraz yağ ısıtın, bu esnada yağı veya kendinizi yakmamaya dikkat edin. Saçınıza ılık yağı sürün ve birkaç dakika bekletin. Termal bone ile başınızı sarabilirsiniz, eğer yoksa yerine sıcak havlu kullanın. Ardından saçınızı normal şekilde yıkayın.

zeytinyagi-ilac

Eğer saçınız yağlıysa bunu saç köklerinize çok yakın uygulamamalısınız. Unutmayın ki bu tür bakımlar sabır gerektirir, bir gecede mucizeler yaratmazlar. Saçınızın ipeksi, parlak ve kontrol edilebilir, böylece de düz olması için bunu en az haftada 2 kez yapmalısınız.

Kimyasal ürünler çok çabuk sonuçlar vaadederler ama… bu kadar risk almaya değer mi? Önemli olan bu zararlı maddelerin kafa derisine işlediği ve kan dolaşımına da karıştığını bilmenizdir.

Bu nedenle zaman içinde size zarar verebilecek bu ürünleri kullanmanın ne kadar gerekli olduğunu değerlendirmelisiniz. Doğal bakımları seçmeniz daha iyidir, üstelik bunları evinizin rahatlığında ve çok para harcamadan yapabilirsiniz.  


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.