4 Gece Kremi ile Cildinizin Mükemmel Görünecek

Gece boyunca, cildimiz herhangi bir tedaviye çok daha kolayca kabul eder. Bu, doğru gece kremi seçiminin cildimizin kusursuz görünmesine yardımcı olacağı anlamına gelir.
4 Gece Kremi ile Cildinizin Mükemmel Görünecek

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Gece kremi çok ihtiyaç duyulan dinlenme saatlerinde cildimizi canlandırır.

Geceleri cildimiz yenilenir, dinlenir ve uyguladığınız her şeyi almaya daha hazırdır.

Bu nedenlerden dolayı gece kremi kullanmak bir zorunluluktur. Birçok insan aynı kremi hem gece hem de gündüz kullanır. Bu iyi değildir çünkü günlük kremlerin başka özellikleri de vardır.

Mesela, bazıları kirlilik önleyicidir, bazıları ise güneş koruyucu özelliğe sahiptir. Kısacası, bu kremler geceleri kullanılmamalıdır. Bunun nedeni gece kremlerinin çok daha yoğun tedaviler olması gerektiğidir.

Haydi rutininize ekleyebileceğiniz harika gece kremlerine bir göz atalım.

1. Arındırıcı gece kremi

Günlük yaşamlarında çok fazla stres yaşayan insanlar var. Ayrıca ciltlerini nemlendirmeleri de gerekiyorsa, aynı zamanda nemlendiren detokslu gece kremlerini de seçebilirler.

gece kremi sürmek

Bu temizlik özelliklerine sahip kremlerin çoğu, genellikle yaklaşık 30 yaşları olan insanlar için hedeflenmiştir. Bunun nedeni genellikle ortaya çıkmaya başlayan ilk kırışıklıkları önlemeye yardımcı olan vitaminleri içermeleridir.

Yorgun ciltler için kullanılabilecek kremler de vardır. Kremlerin arındırıcı kremler mi olduğu veya daha olgun ciltlere yönelik iseler onları saf dışı bırakıp bırakmamak için araştırmak önemlidir.

2. Rejeneratif krem

Yıllar geçtikçe ve yaşlandıkça cildimiz esnekliğini kaybetmeye başlar. Cildinizin sarkık olduğunu, aydınlık olmadığını ve sivilcelerin yok olmasının daha uzun sürdüğünü fark edebilirsiniz.

Bu durumdaysanız, yenileyici bir gece kremi tam olarak ihtiyacınız olan şey.

Pek çok rejeneratif krem, ortadan kaldırmakta zorlanabileceğimiz olası lekeleri en aza indirmeye yardımcı olur. Dahası, bu kremler daha da derinleşen ve artık gizlemesi zorlaşan kırışıklıkları da ortadan kaldırmamıza izin veriyor.

3. Yaşlanma karışıtı krem

yaşlanma karşıtı krem kullanan kadın

Cildi zamanın ilerlemesinden zaten etkilenmiş olan insanlara yönelik gece kremleri vardır. Makyajın gizlemediği derin kırışıklıklar, sarkık ciltler, ışıksız ciltler…

40’lı ve 50’li yaşlarındaki insanlar bununla daha etkili bir şekilde mücadele edebilecek daha güçlü kremlere ihtiyaç duyuyorlar. Bu nedenle, bir günlük yaşlanma karşıtı krem ve bir gece yaşlanma karşıtı krem kullanmak cildinizin çok daha iyi görünmesine yardımcı olur.

Gece yaşlanma karşıtı kremi kullanan bir kişi daha sıkı ve pürüzsüz bir ciltle uyanır. Bu da kendilerini muhteşem hissetmelerini sağlar!

Ancak, istenen etkiyi elde etmek için bu kremleri her gün kullanmanız gerekir.

4. Nemlendirici

Bu, cildinizi nemli tutmak için kullanılması gereken en önemli kremdir. Ancak, nemlendirme sadece kuru ciltler için değil, aynı zamanda akneye eğilimli ciltleri olan kişiler için de kullanılabilir.

Bu kremler her yaş için uygundur. Örneğin, bir kırışıklık kremi kullanmak istemiyorsanız ve sadece normal bir nemlendirici kullanmak istiyorsanız, bu özelliklere sahip gece kremleri kullanışlı olabilir.

Cildi nemlendirir, böylece cilt daha sağlıklı ve taze görünür. Ek olarak, akneye eğilimli ciltler için nemlendiriciler durumu kötüleştirmez. Öte yandan, cildin iyileşmeye daha iyi hazırlandığından emin olurlar.

Karma cildi olan insanlar kesinlikle bu tür krem kullanmalıdır. Karma cilt, yağlı “T bölgesi” ile tanımlanır, ancak düzgün bir şekilde nemlendirilmemişse ve bakımı yapılmazsa, cildinin geri kalan kısmı pul pul dökebilir. Bu nedenle karma ciltler için uygun bir nemlendirici gece kremi gereklidir.

Herhangi bir gece kremi uygulamadan önce cildinizi iyice temizlemeniz gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, istenen sonuçları alamayabilirsiniz. Ayrıca, bu kremleri bir serum veya kuşburnu yağı gibi doğal bir yağ ile birleştirme olasılığını göz ardı etmemelisiniz.

Ek olarak, bu kremlerin (özellikle belirtilmedikçe) göz çevresine uygulanmaması gerektiğini unutmayın. Bunun yerine, bu alan için herhangi bir soruna neden olmayacak başka ürünler bulunmaktadır.

Gece kremi kullanıyor musunuz?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.