Evde Kolay Tırnak Tasarımı Nasıl Yapılır?

Tırnakları bakımlı bir kadın, şıklık ve stil taşır. Eğer güzellik salonunda fazla para ve zaman harcamadan her zaman mükemmel ellere sahip olmak istiyorsanız, bu tavsiyeler tam size göre!
Evde Kolay Tırnak Tasarımı Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Tırnak tasarımı popüler ve eğlencelidir. Tabii ki, herkes tırnakları boyamak ve şekillendirmek için farklı bir tarza sahiptir.

Bahsettiğimiz  moda en başta bütün tırnakları farklı renge boyamakla başladı. Fakat, bugün insanlar artık ojeyle harikalar yaratıyor. Bu bize inanılmaz sonuçlar veren birkaç farklı tekniğe yol açmıştır.

Çoğu kadın önceden tırnaklarını tek bir renge boyardı. Bu kötü bir şey değil ama manikürünüze kendi tarzınızı katmanın kolay, basit ve ucuz birçok yolu vardır.

Evde tırnak tasarımı yapmak için nelere ihtiyacınız var?

güzel tırnaklar

İyi bir manikürü sadece bir güzellik salonunda yaptırabileceğimizi düşünmeye eğilimliyiz. Ancak kendi evinizde de güzel tasarımlar yaratabilir ve muhteşem sonuçlar alabilirsiniz.

Elbette, yaratıcılığın yanı sıra, aşağıdaki şeylere de ihtiyacınız olacak:

1. Kalem

Özellikle tırnak tasarımı için yapılmış kalemleri kullanabilirsiniz. Normal kalemleri veya herhangi dar bir dairesel nesneyi de kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde, bir kalemin silgisine bir iğne takarak bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Bu sayede manikürünüzde noktaları mükemmel bir şekilde oluşturabilirsiniz.

2. Likit lateks

tırnakta noktalar

Bu ürün tırnak tasarımında çok popüler olmuştur. Bize, boyaları felakete neden olmadan deneme özgürlüğü verir.

Sıvı lateks, aseton kullanılmasından kaçınmak için tırnakların kenarlarına ve tırnak uçlarına sürülerek kullanılır. Sünger veya damga tasarımlarında da yaygın olarak kullanılır.

3. Şeritler

Bu ünlü renkli şeritler, geometrik bir tasarım yapmak istediğinizde mükemmeldir. Belirli çizgiler ve ünlü Fransız manikürü tarzında tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olmak için harika bir yöntem.

Ayrıca istemiyorsanız onları çıkarmak zorunda da değilsiniz.

Bu şeritlere alternatif olarak normal bant veya maskeleme şeridi kullanmak sayılabilir. Boyamak istediğiniz alanı işaretlemenize ve böylece harika geometrik tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

4. İnce fırçalar

tırnak tasarımı için çiçek çizmek

Bunlar, serbest tırnak tasarımları oluşturmak için gereklidir. Bu fırçalar artık mağazalarda satılmaktadır, ancak bir ojenin fırçasını veya herhangi başka bir fırçayı da kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken şey, ortası çok ince kalana kadar kenarlarını kesmektir.

5. Tırnak damgaları

Bu bir tırnak tasarımı mucizesidir. Tırnak damgaları sayesinde her türlü tırnak tasarımı kolayca ve rahat bir şekilde oluşturulabilir.

Elbette, bunları doğru kullanmak için biraz pratik yapmalısınız. Güzelce kullanabilir hâle geldikten sonra, güzellik salonu için verdiğiniz zaman ve paradan tasarruf edeceksiniz.

Muhteşem tasarımlar yaratmak için ipuçları

evde tırnak tasarımı

Tasarımlarınızı oluşturmak için gerekenlere sahip olduğunuzda, işinizi daha da kolaylaştırmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

  • Eğer tırnaklarınızda taş kullanmayı seviyorsanız, bunları uygulamak için bir kalem kullanabilirsiniz. Şeffaf oje veya bunun için özel yapışkanlardan kullanın. Kalem, bunları güvenli bir şekilde uygulamanızı ve kolayca yerleştirmenizi sağlayacaktır.
  • Çizgili tasarımlar oluşturmak için güçlü bir kıllı fırça kullanabilirsiniz. Fırçanın ucunu ojeye batırın ve tırnağınıza sürün. Bu, çizgili etkiyi kolayca yaratacaktır.
  • Eğer sulu boya etkisini beğeniyorsanız, bir pipet yardımıyla bunu yapabilirsiniz. Bunu ojeye batırmanız ve ardından tırnağınıza üfleyerek ojenin kendiliğinden akmasına izin vermeniz gerekir. Çok çekici bir sanatsal etki elde edersiniz.
  • Ünlü ombre görüntüsünü elde etmek için tek ihtiyacınız olan şey bir süngerdir. İstediğiniz ojeyi sürün ve ardından sünger ile renk katmanlarını uygulayın. Gerekli olursa, işlemi tekrarlayabilirsiniz.
  • Güzel, narin bir dantel tasarımı yaratmak için ihtiyacınız olan tek şey bir parça dantel ve beyaz ojedir. Danteli tırnağınıza yerleştirin ve üstüne ojeyi sürün. Bunu bir fırçayla veya süngerle de yapabilirsiniz. Çok hoş görünecektir ve uygulaması da zahmetsizdir.
  • Ellerinizi soğuk suya batırın veya musluğun altında birkaç dakika bekletin. Bu, ojenin çok daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.

Artık evde kendiniz manikür yapabilmek için ihtiyacınız olan her şeyi biliyorsunuz. Kendi tasarımlarınızı yaratmak için ne bekliyorsunuz?

İlginizi çekebilir ...
Hassas Tırnakları Güçlendirmenin 7 Doğal Yolu
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Hassas Tırnakları Güçlendirmenin 7 Doğal Yolu

Hassas tırnaklar ellerinizin güzel görünmesini engeller, manikürü zorlaştırır. Tırnakların zayıflamasının nedeni besleyici ögelerin eksikliği olabi...


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.