Tırnakları Nemlendirmek için Ev Yapımı Reçeteler

Tırnaklarınızı nemlendirmek için evde hazırlayabileceğiniz en iyi tarifler hakkında bilgi edinin ve tırnaklarınızın, çevresindeki deriyi ihmal etmeden harika görünmesini sağlayın. Okumaya devam edin!
Tırnakları Nemlendirmek için Ev Yapımı Reçeteler

Tarafından yazılmıştır Francisco María García

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Tırnakları nemlendirmek gerekir ve bu, sadece güzel görünmeleri için değildir. Bu, çoğunlukla kısa, orta ve uzun vadeli herhangi bir rahatsızlığı önlemek için onlara bakım yapmaktır. Sonuçta, tırnaklarının görünümü bozulunca kim rahatsız olmaz ki?

Yaşam tarzı ve hijyen alışkanlıkları ne olursa olsun, tırnaklarınıza özen göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Cilt, saç ve diğer vücut parçaları gibi, tırnaklarınız da sağlık durumunuzu gösterir.

Tırnak bakımının önemi

Tırnaklar vücudun çok görünür bir kısmında bulunmaktadır: uzuvlarda. Bu nedenle, manikürlü eller sadece kişinin hijyenini değil, belirli kişilik özelliklerini de ortaya koyar. Örneğin, kişinin dikkatli, düşünceli, dışa dönük ya da utangaç, kendinden emin, güçlü ya da zayıf, kendini ifade eden ya da sessiz biri olduğunu gösterirler. Başka bir deyişle, tırnaklar bir kişiyle tanıştığınızda çok belirgin olan ayrıntılardan biridir.

Tırnaklar sadece bir aksesuar değil, aynı zamanda çevresel tehditlere karşı savunma sisteminizin bir parçasıdır. Bu yüzden sağlıklı olmaları için onları nemlendirmek ve özen göstermek önemlidir.

Bu makaleyi de okuyun: Tırnak karakteri yansıtır mı?

Çok ilginç ev yapımı bazı ilaçlar

sağlıklı ve güzel tırnaklar

Aşağıdaki bazı ev yapımı ilaçlar ve doğal ürünler, tırnakların ojesizken bile sağlıklı görünmesini sağlamak için dört dörtlüktür:

  • Bir diş sarımsağı ezin ve macun kıvamına getirin. Tırnaklarınız üzerine doğrudan masaj yaparak uygulayın.
    Avantajı: sarımsak mükemmel bir anti-bakteriyeldir.
  • Zeytinyağı, kırılgan tırnaklar ya da mantar bulaşmış tırnakları nemlendirmek için mükemmeldir. Aslında, ne kadar sıcak ise, o kadar iyidir. Yapmanız gereken tek şey bir pamuk ile tırnakların üzerine uygulamaktır.
  • Şeker ile karıştırılan limon suyu tırnaklara uygulandığında besleyici ve güçlendirici bir maske görevi görür. Daha sonra sıcak su ile birkaç dakika sonra durulayın.
  • Tırnaklarınızı birkaç dakika bir fincan beyaz sirke içinde bekletmek onlara parlak bir görünüm kazandıracaktır. Aynı zamanda tırnaklarınızı beyazlatacaktır.

Bunlar sadece tırnakları nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda onları temizleyip, beyazlatıp, güçlendirerek sağlıklı olmalarını sağlar. Bu yüzden en çok önerilen malzemelerdir.

Tırnakları farklı ajanlara karşı koruma

tırnakları nemlendirmek önemlidir
  • Ayrıca, herhangi bir tedavi ya da manikür öncesi kütiküllerinizi kesmeniz ve bakım yapmanız, ojenizi dikkatlice çıkarmanız ve asetonsuz, kaliteli oje temizleme malzemeleri kullanmanız önemlidir.
  • Tırnaklarınızı, onlara zarar verebilecek pürüzlü yüzeylere sürtmemelisiniz. Aynı zamanda, çivi sökmek ya da şişe açmak için onları kullanmayın, bu tür eylemler tırnaklarınıza zarar verir.

Tırnakları nemlendirmek için temel besin maddeleri

tırnak bakımı

Yukarıda bahsettiklerimizin yanı sıra, diyetinizde özellikle A, B, C, D, E vitaminleri, kalsiyum, çinko, ve Omega-3 içeren protein ve vitamin açısından zengin gıdalar tüketmeniz önemlidir. Vücudunuzu ve tırnaklarınızı sağlıklı tutar ve tırnaklarınızın güçlü büyümelerine ve parlak olmalarına yardımcı olur.

Tırnak bakımı cinsiyetle ilgili, sadece kadınların yapması gereken bir şey değildir.

Zaman değişti ve bir zamanlar tabu olarak kabul edilen şeyler artık öyle değil. Bu sorunlardan biri,, insan evriminin bir ürünü olan, erkeklerin vücutlarına bakım yapmasıdır. Erkekler artık ciltlerini nasıl nemlendireceklerini ve hangi kremleri kullanmaları gerektiğini biliyor. Güneş yanıklarını önlemek için güneş kremi kullanıyorlar. Ayrıca, aynı kadınlar gibi, ellerine bakım yapıyor, tırnaklarını ve dudaklarını nemlendiriyorlar.

Eğer herhangi bir ortamda profesyonel bir görünüm sunmak istiyorsanız, kendinize dikkat etmelisiniz. Ayrıca, vücudunuza bakmanın size sağlıklı bir yaşam sağlayacağını hatırlamak da önemlidir. Tırnaklarınızı nemlendirmek uzun sürmez ve fedakarlık gerektirmez. Yapmanız gereken, onlara bakmak ve onları sağlıklı ve güçlü tutmak için belli alışkanlıkları sürdürmektir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.