Genç Görünmenize Ve Hissetmenize Yardımcı 7 Yaşam Değişikliği

· 6 Mayıs, 2018

Genç kalmak bir sanattan daha fazlasıdır. Aynı zamanda kendinize içeriden ve dışarıdan daha iyi bakma isteğidir.

Tüm kremlerin ve estetik cerrahi tedavilerin ötesinde, daha iyi görünmek ve harika hissetmek için yapabileceğiniz basit, ucuz ve kolay bir dizi şey vardır.

Öte yandan, yaşınızı kabul etmek her zaman önemlidir. Bu, iyi bir yaşam kalitesine sahip olmak için gereklidir.

Bununla birlikte, geçen zamanla mümkün olan en iyi şekilde yüzleşmek için yapabileceğiniz her şeyi yapmakla buna ulaşılır.

Bunun nedeni, cildinizi nemlendiren, kuruluğa karşı savaşan ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan, daha fazla su içmek gibi basit bir alışkanlık elde edebilme yeteneğinizdir.

Bu basit önerilerin size çok yardımcı olacağını biliyoruz. Çok dikkat edin!

1. Saç kurutma makineleri ve düzleştiriciler: ister inanın ister inanmayın, saçlarınızı gençlikten mahrum bırakırlarsaçlar

Yüksek sıcaklıkta çalışan saç kurutma makinelerini ve düzleştiricileri kullanmak saçınıza zarar verir. Saçlarınızı yaşlandırır, zayıflatır ve ona donuk bir ton verirler.

Haftada en az 3 kez dinlenmelerine izin vermeye ne dersiniz? Özellikle kadınlar için bu durum zor görünebilir. Her şeyden önce, güzellik alışkanlıklarını tanımlayan bir şeyler varsa, bu bizim buklelerimizi şekillendirmemiz ve düzleştiricilerle mükemmel düz saçlar elde etmemiz olur.

Bununla birlikte, saçlarımızın nefes alması gerekir. Hemen hemen her zaman yüksek sıcaklıkta kullanan bu tür elektrikli cihazlar saçların doğal güzelliklerini ve gençliklerini onlardan alır.

Bu makaleyi de ziyaret edin: Mevsim Değişikliği Nedeniyle Oluşan Saç Dökülmesini Azaltacak Tavsiyeler

2. Cildiniz için her gün güneş kremi kullanın

Yaz her geldiğinde güneş kremlerini hatırlarız. Bununla birlikte, dermatologlar onun sadece cilt kanserini önlemek için gerekli olmadığını söylüyor.

Buna ek olarak prematüre yaşlanmaya karşı savaşta da size yardımcı olur.

Mevsim kış ya da havanın yağmurlu veya bulutlu olup olmaması önemli değildir. Günlük güzellik ve sağlık alışkanlıklarında güneş kremi bir temel olmalıdır.

Bu yüzden güneş kremini her gün uygulamakta tereddüt etmeyin. Eğer bir kadınsanız, birçok fondatenin zaten güneşe karşı koruma içerdiğini unutmayın.

3. Günde yarım saat egzersiz, sağlık ve güzellik için anahtardıregzersiz

Eğer genç kalmak istiyorsanız, vücudunuza dikkat edin. Refahınızı geliştirmek isterseniz egzersiz yapın. Aynada kendinize daha iyi görünmek isterseniz, günde en az yarım saat egzersiz yapın.

Basit bir faaliyet yeterlidir. Yürümek gibi aerobik bir rutin, dolaşımımızı hızlandırır, kalbinizin daha hızlı atmasına neden olur ve vücuda yeterli miktarda oksijen, endorfin ve serotonin tedarik eder.

Ruh halinizde ve cildinizde meydana gelen farkı siz de göreceksiniz. Düzenli ve ılımlı bir egzersiz, vücut şeklini korumak ve geçen zamanın işaretlerine karşı savaşmak için sansasyonel bir yoldur.

4. Hücrelerinizi yenilemeye evet deyin!

Tahmin edin, hücrelerinizi yenilemek, vücudunuzu temizlemek ve vücudunuzun nemli kalmasını sağlamak için en etkili yol nedir? Tahmin ettiniz: su içmek.

Her bir kişi adına ihtiyaçlar farklı olduğu için kendinize günlük 2 litre su limiti vermeyin.

En iyi şey istikrarlı olmak ve her yarım saatte bir, büyük bir yudum su içmektir. Bunun kadar basit bir şey vücut üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Sonuçta, iç homeostazınızın gerektiği gibi çalışması için iyice nemlendirilmiş bir vücuttan iyisi yoktur.

5. Eller ve boyun: unutulan bölgelerellerin bakımı

Genç kalmak için, sadece yüzümüze bakmak, kilo almaktan kaçmak ve sarkma ve kırışıklıklara karşı savaşmak yeterli değildir …

Vücudunuzda, geçen zamanın etkilerini ilk kez gördüğünüz iki alan vardır: eller ve boyun.

Onlara bakmak için ne yapıyorsunuz? Gün boyunca hangi alışkanlıkları takip ediyorsunuz?

Boynunuzun derisini ve ellerinizi mükemmel bir şekilde nemli tutmak size iyi gelecektir.

Bu amaçla, bir kez gece bir kez de sabah olmak üzere günde iki kez, bu alanlar için kremler kullanın.

6. Pozitif ilişkiler mi? Evet lütfen!

Yüzlerce arkadaşa sahip olmak sizi genç kılmaz. Derler ki, iyi arkadaşlara sahip olmak, sadece birkaç tane olsalar bile, refahınızı, motivasyonunuzu ve heyecanınızı etkiler.

Bir müttefik olarak yanınızda bir partner olması – aynı anda hem bir arkadaş hem de bir sevgili olan – bizi güldüren ve bize iyi ve kötüde eşlik eden – insanı iyi ve sonsuza dek genç hissettirir.

Öte yandan, aklın ve kalbin sağlığı için iyi bir arkadaşa sahip olmaktan çok daha iyi birkaç şey vardır.

Bu yazıyı da okuyun: Arkadaşlar Yüklerimizi Paylaşır ve Mutluluğumuzu Artırırlar

7. İyi ve çok uyuyun

uyumak

Hayır, bu hiç de saçma değil. İyi bir uyku, vücut, beyin ve zihin sağlığınız için vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.

Vücudumuz gece boyunca bu derin dinlenme halindeyken önemli detoks işlemlerini gerçekleştirir.

Ayrıca, beyin ölü hücreleri temizler, dokularını yeniler, anılar yaratır, kendini yeniden organize eder ve yeni bağlantılar kurar.

Bütün bunlar hem fiziksel hem de zihinsel olarak formda kalmanıza yardımcı olur. Bu yüzden, bu 8 saatlik gece dinlenmesini kimsenin ya da hiçbir şeyin sizden almasına izin vermeyin.