Daha Genç Hissetmek için Yapabileceğiniz 7 Değişiklik

Daha Genç Hissetmek için Yapabileceğiniz 7 Değişiklik

Son Güncelleme: 01 Nisan, 2019

Genç kalmak bir sanattan daha fazlasıdır. Tüm kremlerin ve estetik cerrahi tedavilerin ötesinde, daha iyi görünmek ve daha genç hissetmek için yapabileceğiniz basit, ucuz ve kolay pek çok yöntem vardır.

Öte yandan, yaşınızı kabul etmek, iyi bir yaşam kalitesine sahip olmak için gereklidir. Bununla birlikte, geçen zamanla mümkün olan en iyi şekilde yüzleşmek için yapabileceğiniz her şeyi yapmak istemeniz de oldukça normaldir.

Bunların arasında cildinizi nemlendiren, kuruluğa karşı savaşan ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan basit alışkanlıklar edinmek vardır. Daha genç hissetmek için bu basit önerilerin size çok yardımcı olacağını biliyoruz.

1. Saç kurutma makineleri ve düzleştiriciler saçınıza zarar verir

saçlara fön çekmek

Yüksek sıcaklıkta çalışan saç kurutma makinelerini ve düzleştiricileri kullanmak saçınıza zarar verir. Saçlarınızı yaşlandırır, zayıflatır ve donuk bir ton verir.

Saçlarınızın haftada en az 3 kez dinlenmesine izin vermeye ne dersiniz? Özellikle kadınlar için bu durum zor görünebilir. Her şeyden önce, güzellik alışkanlıklarını tanımlayan bir şeyler varsa, bu bizim buklelerimizi şekillendirmemiz ve düzleştiricilerle mükemmel düz saçlar elde etmemizdir.

Ancak saçlarımızın da nefes alması gerekir. Hemen hemen her zaman yüksek sıcaklıkta kullanan bu tür elektrikli cihazlar saçların doğal güzelliklerini ve gençliklerini alır.

2. Cildiniz için her gün güneş kremi kullanın

Yaz her geldiğinde güneş kremlerini hatırlarız. Bununla birlikte, dermatologlar güneş kremlerinin sadece cilt kanserini önlemek için gerekli olmadığını; erken yaşlanmaya karşı savaşta da size yardımcı olduğunu söylüyor.

Mevsim kış ya da havanın yağmurlu veya bulutlu olup olmaması önemli değildir. Günlük güzellik ve sağlık alışkanlıklarında güneş kremi bir temel olmalıdır. Bu yüzden, güneş kremini her gün uygulamakta tereddüt etmeyin. Eğer bir kadınsanız, birçok fondatenin zaten güneşe karşı koruma içerdiğini unutmayın.

3. Daha genç hissetmek için günde yarım saat egzersiz

jimnastik çemberi çeviren kadın

Eğer genç kalmak istiyorsanız, vücudunuza dikkat edin. Aynada kendinize daha iyi görünmek ve daha genç hissetmek isterseniz, günde en az yarım saat egzersiz yapın.

Basit bir faaliyet yeterlidir. Yürümek gibi aerobik bir rutin dolaşımımızı hızlandırır, kalbinizin daha hızlı atmasına neden olur ve vücuda yeterli miktarda oksijen, endorfin ve serotonin tedarik eder.

Ruh halinizde ve cildinizde meydana gelen farkı siz de göreceksiniz.Düzenli ve ılımlı bir egzersiz, vücut şeklini korumak ve geçen zamanın işaretlerine karşı savaşmak için mükemmel bir yoldur.

4. Daha genç hissetmek için hücrelerinizi yenilemeye evet deyin!

Tahmin edin; hücrelerinizi yenilemek, vücudunuzu temizlemek ve vücudunuzun nemli kalmasını sağlamak için en etkili yol nedir? Elbette, su içmek. Herkesin ihtiyaçları farklı olduğu için, kendinize günlük 2 litre su limiti vermeyin.

En iyi şey istikrarlı olmak ve her yarım saatte bir, büyük bir yudum su içmektir. Bunun kadar basit bir şey vücut üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Sonuçta, daha genç hissetmek için iyice nemlendirilmiş bir vücuttan iyisi yoktur.

5. Unutulan bölgeler: Eller ve boyun

ellerin bakımı

Genç kalmak için sadece yüzümüze bakmak, kilo almaktan kaçmak ve sarkma ve kırışıklıklara karşı savaşmak yeterli değildir. Geçen zamanın etkilerini ilk kez gördüğünüz iki alan vardır: Eller ve boyun.

Boynunuzu ve ellerinizi mükemmel bir şekilde nemli tutmak size iyi gelecektir. Bu amaçla, bir kez gece, bir kez de sabah olmak üzere günde iki kez bu alanlar için kremler kullanın.

6. Pozitif ilişkiler mi? Evet lütfen!

Yüzlerce arkadaşa sahip olmak sizi genç kılmaz. Derler ki, sadece birkaç tane olsalar bile iyi arkadaşlara sahip olmak refahınızı, motivasyonunuzu ve heyecanınızı etkiler.

Aynı anda hem bir arkadaş hem de bir sevgili olan, bizi güldüren ve bizim iyi ve kötü zamanlarda yanımızda olan bir partneriniz olması sizi iyi ve sonsuza dek genç hissettirir. Ayrıca, aklın ve kalbin sağlığı için, iyi bir arkadaşa sahip olmaktan daha iyi olan çok az şey vardır.

7. Daha genç hissetmek için iyi ve çok uyuyun

daha genç hissetmek için iyi uyumak

İyi bir uyku vücut, beyin ve zihin sağlığınız için vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Vücudumuz gece boyunca bu derin dinlenme halindeyken önemli detoks işlemlerini gerçekleştirir.

Ayrıca, beyin ölü hücreleri temizler, dokularını yeniler, anılar yaratır, kendini yeniden organize eder ve yeni bağlantılar kurar. Bütün bunlar hem fiziksel hem de zihinsel olarak formda kalmanıza yardımcı olur. Bu yüzden, bu 8 saatlik gece dinlenmesini kimsenin ya da hiçbir şeyin sizden almasına izin vermeyin.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.