Gözlerinizi Büyük Göstermek için 6 İpucu

3 Ocak, 2016
Makyaj yapmanın en yaygın ipuçlarından biri yüzünüzün tek bir bölgesini vurgulamaktır. Eğer gözlerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız, dudaklarınızı çok fazla ön plana çıkarmamalısınız.

Yorgunluk, halsizlik, göz altı torbalarınız ve hatta göz çevrenizdeki kırışıklar şüphesiz çekici gözlere sahip olmanın en büyük düşmanlarındandır. Hele bir de küçük gözleriniz varsa, bu faktörler kendinizi daha çirkin hissetmenize sebep olabilir.

Peki ne yapabilirsiniz? Gözlerinizi daha büyük göstermek için çok basit makyaj hileleri ve doğal tedavi yöntemleri kullanabilirsiniz. Ayrıca, daha sağlıklı görünmek için yüzünüzün bu bölgesine nasıl dikkat edeceğinizi de öğreteceğiz. Not almaya hazır mısınız?

Gözün Çevresindeki Koyu Renkleri Nasıl Yok Ederiz?

kaşık

Gözlerimizin altındaki deri çok ince ve hassastır. Eğer uykumuzu iyi almamışsak, yorgunsak veya herhangi bir çeşit sağlık problemimiz varsa, vücudumuzdaki toksinler, yağ ve su birikmeye başlar. Sabah uyandığınızda gözünüzün altında kapatılması çok zor olan koyu mor daireleri görmek çok sinir bozucudur.

Çoğu kadın bunun çözümünü makyaj yapmakta bulmuştur. Bu iyi bir fikir mi acaba? Tabii ki iyi bir geçici çözüm, fakat tamamen çözüm değil. Evde doğal tedavi yöntemlerini denemek her zaman daha iyidir. Bu şekilde aşırı makyaj “birikimini” de önlemiş oluruz. İşte size gözlerinizi daha büyük göstermek için bazı doğal öneriler:

1. Soğuk Kaşık Yöntemi ve Papatya Tedavisi

Çok kolay. Uyandığınızda ve bu sinir bozucu morlukları aynada fark ettiğinizde, 2 adet çay kaşığı alın ve bunları dondurucuya koyun. Bu esnada, papatyadan bir çay hazırlayın. İhtiyacınız olan malzemeler; 150 ml su ve 2 paket papatya. Papatyaları ocakta demleyin, kaynadığında ocağı kapatın ve beklemeye bırakın.

Bir sonraki adım ne mi? 15 dakika geçtiğinde, dondurucuya koyduğunuz kaşıkları alın ve göz altlarınızdaki koyu bölgelere koyarak 30 saniye bekletin. Daha sonra iki parça pamuk alın ve bunları papatya çayına batırıp gözlerinizin altına koyun. Çok basit: anlattığımız yöntemlerin ikisi de hazırlanması ve uygulaması çok kolay yöntemler. Sıcak-soğuk tedavisi kan dolaşımınızı hızlandırarak gözlerinizin altındaki şişliğin inmesine yardımcı olacak. Kesinlikle çok etkili.

2. Kaşlarınızı Belirginleştirin

kalem

Daha büyük görünümlü gözlere sahip olmak için aynı zamanda kaşlarınızın şekline de dikkat etmelisiniz. Kaşlarımız gözlerimizi çerçeveleyerek, bakışımızı değiştirir, sert veya yumuşak bir görünüm kazandırır. Bildiğiniz gibi, son zamanlarda moda olan kalın kaşlara sahip olmak, ama siz yine de kalın veya ince hangisini daha çok seviyorsanız kaşlarınızı ona göre şekillendirin.

3. Göz Farının Önemi

makyaj

Üstteki fotoğrafa bakın. 2 ve 3 farklı çeşit göz farı kullanarak gözlerin daha büyük görünmesini sağlamışlar. Bu güzel etkinin sırrı, açık renkli farları kaşların hemen altında kullanmakta yatıyor. Ten rengine yakın bir rengin etkisi tam istediğimiz gibi olacaktır, bütün görünüşe ve bu bölgeye de aydınlık katacaktır.

Ardından, gözün iç köşesinde, fotoğrafta gördüğünüz gibi, yukarı doğru şekil verecek şekilde hafif koyu bir göz farı kullanmalısınız. Göz pınarında ve kapağında açık renk göz farı kullanımını öneriyoruz, fakat pırıltılı olanları seçerseniz daha iyi bir sonuç alırsınız. Bu, görüntünüze parlak bir ışık verecektir.

4. Gözün İç Kısmı İçin Beyaz Göz Kalemi

beyaz kalem

Beyaz kalem asla yanılmaz. Gözünüzün iç kısmına uyguladığınız beyaz göz kalemi, gözlerinizi daha büyük göstermek için uyguladığınız en iyi günlük hile olacaktır. Çok çekici bir  görüntü verir, makyajınızı gündüz veya gece için yapmanız fark etmez. Makyaj çantanızdan beyaz göz kalemini asla eksik etmeyin!

5. Daha Uzun, Kalın ve Hacimli Kirpikler

kirpik1

Büyük ve kalın kirpikler de gözlerimizin büyük görünmesine yardımcı olur. Nasıl yapılır? Uygun bir makyaj ve basit ev yapımı yöntemler kullanarak tabiki de. Not alın:

Hint yağı uygulaması

Her gece bu basit hint yağı yöntemini kullanmalısınız. Bir parça pamuk alın ve 2 damla hint yağı dökün ve ardından kirpiklerinizi hafif ve nazikçe masaj yaparak bununla nemlendirin. Eğer isterseniz bu yöntemi zeytinyağı veya badem yağı ile karıştırıp da kullanabilirsiniz, bu da iyi bir sonuç verecektir. Hint yağı yöntemi kirpiklerin hem beslenmesine hem de sağlığına dikkat eder.

Daha kalın kirpikler için makyaj hileleri

Maskara gözlerinizi büyük göstermek için vazgeçilmez bir makyaj malzemesidir. Her zaman kökten uca doğru uygulayın ve kirpikleri tek tek ayırmaya çalışın. İnce bir tabaka uyguladığınızda bunun üzerine hafif bir talk pudrası serpin. Bu ipucu kirpiklerinizi daha hacimli, güzel ve kalın gösterecektir. Ardından maskaranın ikinci katmanını uygulayın.

İkinci adım? Siyah göz kalemi. Likit göz kalemi kullanmanın kalem göz kalemi kullanmaktan daha iyi sonuç vereceğini kesinlikle unutmayın. Uygulamaya hazır olduğunuzda, şunları yapın: göz kapağınızın kirpiklerle birleştiği kısma göz pınarından başlayarak dışa doğru hafifçe kalın bir çizgi çekin, sona doğru geldiğinizde bu çizgiyi incelterek köşelerden doğru uzatın. Çok alımlı ve inanılmaz bir sonuç alacağınıza eminiz!

6. Görüntünüzü Desteklemek için Göze Çarpmayan Dudaklar

dudak makyajı

Bitirecek olursak: gözlerinizin eğer daha çok öne çıkmasını ve çekici olmasını istiyorsanız, rujunuzu göze çarpmayacak bir türde seçmelisiniz. Bu şekilde karşınızdakinin dikkati doğrudan gözlerinize kayacak. Hafif ve yumuşak bir ton seçin – pembe veya ten rengi. Bu ipucu çekici bir sonuçla beraber aynı zamanda gözlerinizin daha da büyük görünmesini sağlayacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir