Güçlü Kadınlar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Böyle bir kadın hayatta ne istediğini bilir ve onu elde etmek için önüne çıkan engelleri aşmaya hazırdır. Peki onun hayatının bir parçası olmak için neler bilmeniz gerekir?
Güçlü Kadınlar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Güçlü kadınlar uzun bir süre toplumun onlara atfettiği güçsüzlük algısını yıkmak ve neler yapabileceklerini göstermek için uğraşmak zorunda kaldılar. Birçok cinsiyetçi görüş tamamen ortadan kalktı bile, şimdi kadınların önünde başarılı olabilmeleri için bir sürü fırsat var.

Fakat bu özgürlük ve bağımsızlığın böyle bir kadının hayatında olmak isteyen biri için çoğu zaman göz korkutucu olabileceğini de kabul edelim. Bazıları bunu çok çekici bulur ama aynı zamanda da bazen güçlü kadınların düşünme şekillerini ve davranışlarını anlamakta güçlük çekerler.

Ne de olsa böyle bir kadın hayatta ne istediğini bilir ve onu elde etme yolunda engel tanımaz. Aynı zamanda duygusal anlamda bağımlı olmaz ve birine bağımlı olmadan da onu sevebileceğini bilir.

Güçlü bir kadınla mı birliktesiniz? Onun kişiliği hakkındaki 10 ilginç özelliği öğrenin.

1. Güçlü bir kadın kendi kendine yeter

Bazı aktivitelerde ya da projelerde yardımınızı isteseler de güçlü kadınlar her zaman kendi kendine yetmeye çalışır. Kimi zaman kontrolü ele almak ve durumları en iyi olduğunu düşündüğü şekilde idare etmek isteyeceğini aklınızda bulundurun. Kararlarına müdahale etmekten kaçının yoksa bu bir problem haline gelir.

2. Yaratıcıdır

Güçlü bir kadın açık fikirlidir, yeniliklere açıktır ve her zaman konuşacak farklı şeyler bulur. Okumayı sever, hobilerine zaman ayırır ve hayatına heyecan katmak için yeni deneyimlere açıktır.

Bununla beraber muhtemelen her zaman gittikleri aynı yerlere gitmekten ya da evde kalmaktan pek hoşlanmayacaktır.

3. Nasıl iletişim kuracağını bilir

İyi bir iletişim becerisi güçlü kadınların en ilginç özelliklerinden biridir. Zorlayıcı durumlarla yüzleşmekten korkmazlar ve ne hissettiklerini saklamazlar. Güçlü kadınlar açık sözlüdür; her türlü tepkiye hazırlıklıdır ve sorunlara etraflıca konuşarak çözüm bulmayı tercih eder.

4. Kendi başının çaresine bakabilir

Güçlü bir kişiliğe sahip olması sizinle vakit geçirmek istemediği ya da zaman zaman onunla birinin ilgilenmesine ihtiyaç duymadığı anlamına gelmez. Ancak çoğu zaman kendi başının çaresine bakabileceğini ve önemli kararlar verirken size ihtiyacı olmadığını anlamanızı ister.

5. Net hedefler koyar

Aşık olabilir fakat ne istediğini ve hedeflerine nasıl ulaşacağını her zaman bilir. Güçlü bir kadın kendini sevmenin ilk önce geldiğini bilir. Buna ek olarak, en büyük hayallerini gerçekleştirme yolunda çıkabilecek bütün engelleri aşabilir. Onu istediği şeyi elde etmekten alıkoymaya çalışmayın yoksa sizi hayatından çıkarabilir.

6. Sizinle her zaman vakit geçirmek istemeyebilir

Beraber vakit geçirmek harikadır ve onun hayatında önemli anlar yaratabilir fakat kendi başına ve sosyal ortamlarındaki insanlarla da vakit geçirmesi gerekir. 

Ondan bütün zamanını sizinle geçirmesini beklemeniz ilişkinin sonunu getirecektir. Kendine zaman ayırmayı ve sizin de kendinize ayıracağınız zamandan zevk almanızı istediğini anlamaya çalışın.

7. İlişkide netlik ister

Konu aşk olduğu zaman güçlü kadınlar sonuçları umdukları gibi olmasa da her zaman bir netlik arar. Ne tür bir ilişki içinde olduğunu, sizden ne bekleyeceğini ve ilişkinin nereye gittiğini bilmek ister. Duygularıyla oynanmasından gerçekten hiç hoşlanmaz ve neler olduğunu fark ettiği zaman anında orayı terk eder.

8. İlişkide iyi gitmeyen bir şeyler olduğunu fark eder

Eğer ilişkinizde bazı sıkıntılar varsa bunu hemen sizinle paylaşır. Bununla beraber size muhtemelen bunu konuşmak isteyip istemeyeceğinizi soracaktır. Güçlü bir kadın davranışlarınızı inceleme ve herhangi bir sadakatsizlik ya da şüphe durumunu sezebilme becerisine sahiptir.

9. Yara almaktan korkar

Güçlü tavırlarına ve olgunluğuna rağmen güvende hissedebileceğinden yani size güvenebileceğinden emin olana dek mesafesini korur. Sizinle birçok şey paylaşır ama size tamamıyla güvenebileceğinden emin olmadan onun en iyi tarafını görmenize izin vermez.

Bu yazımıza da bir göz atın: Hemen Düzeltmeniz Gereken 7 İlişki Hatası

10. Pozitif biridir

Pozitif bir bakış açısı güçlü kadınların kişilik özelliklerinin bir parçasıdır. Sahip olduğunuz herhangi bir olumsuz düşünceyi sorgular ve bunda çok takılı kalırsanız rahatsız olmaya başlar. Güçlü bir kadın olumsuz her şeyin hayatı yaşamaya engel oluşturduğunu düşünür. Her zaman kötü durumların iyi taraflarını görmeye çalışır.

Böyle bir kadın tanıyor musunuz? Onlardan biriyle ilişkiniz var mı?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.