Hayatını Başkaları için Yaşayan Kadınlar için 5 Düşünce

Her şeyi yapmak ve kontrol altında tutmak isteyen birçok kadın ve erkek vardır. Sonucunda ise bunalma noktasına gelene kadar kendilerine ilgi göstermezler.
Hayatını Başkaları için Yaşayan Kadınlar için 5 Düşünce

Son Güncelleme: 27 Mart, 2019

Hayatını başkaları için yaşayan kadınlar vardır: Yetiştirdikleri çocuklara, onlara bağımlı olan akrabalarına, vazgeçtikleri ilişkilere ve bazen çok fazla şeye kendilerini adarlar.

Hepimiz böyle birini tanırız. Bu özverili, bencil olmayan özellikleri sosyal çevrelerindeki insanlara gösteren erkekler de vardır. Bununla birlikte, zaten bildiğiniz gibi, bu tür bir kişilik kadınlar arasında daha yaygın görülür.

Çok şey yapan ve çok az alan milyonlarca kadın vardır. Bu insanlar hayatını başkaları için yaşayan insanlardır; ama kendilerine bakmazlar. Bununla birlikte, birçoğu bunun uzun vadede onları nasıl etkileyebileceğini anlamaz.

Her şeyin bir sınırı vardır. Bu yatırım er ya da geç duygusal ve psikolojik bir yük haline gelecektir. Zihniniz “ileri bas” dese de, vücudunuz limitlerine ulaşır ve hastalanır, ardından da acı çeker.

Siz de böyle biriyseniz, kendinizi boğulmuş halde bulursanız ve ruh halinizde değişiklikler fark ederseniz, kendinizi rahatlatmak için teşvik etmeniz gerekir. Hayatınızın hızını yavaşlatın ve bu 5 soru üzerine düşünün. Size büyük yardımı dokunacaktır.

Hayatını Başkaları için Yaşayan Kadınlara 5 Soru

1. Barış ve sessizliğin tadını en son ne zaman çıkardınız?

sessiz ve sakin

Sessizlik beyin için sağlıklıdır. Her gün biraz sessizliğin ve sükunetin tadını çıkarın. Bu başlamak için size yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, kendinizle iletişime geçmenize de yardımcı olur.

Bazı kadınlar günlerinin çoğunu başkalarına bakmak için harcar. Bu bağımlı akrabalara bakmak, çocuklarla ilgilenmek, ebeveynlerine bakmak vb. anlamına gelmektedir. Genel olarak bu kadınlar, hepimizin stresle karşı karşıya kaldığında ihtiyaç duyduğu samimi, huzurlu ve sakin anlardan faydalanamaz.

Başka bir deyişle, yüksek aktivite seviyelerine ve iş baskısına alışmış birçok insan vardır. Sessizliği ve sükuneti tuhaf ve gereksiz bulurlar. Bu durumda neredeyse bir saatlik sessizlik uygulamanız gerekir. Hemen faydalarını göreceksiniz.

2. Hayatını başkaları için yaşayan kadınlara: Anlamlı sohbetler yaşıyor musunuz?

Anlamlı sohbetler, bizi dinleyen ve anlayan insanlarla yaptığımız konuşmalardır. Bu insanlar, duygusal ve bilişsel açıdan sizinle bağlantı kuran arkadaşlar ve aile bireyleri olabilir.

Aynı zamanda, bu tür sohbetler endişelerinizi serbest bırakmanızı sağlayan sohbetlerdir. Bu konuşmalar, yeni bir bakış açısı kazanabilmek için gündelik hayatınızın belirli alanlarında daha derinlere dalmanıza imkan sağlar.

Hızlı temposu olan ve yüksek basınçlı bir dünyada anlamlı sohbetler her geçen gün değerini kaybediyor. Her şey ve hiçbir şey hakkında konuşmak için dostlarınızla yüz yüze görüşmeler yapın. Duygularınıza baktığınız ve gerçekten bağlandığınız toplantılar yapmak konusunda cesaretli olun.

3. Şikayet etme hakkına sahip olduğunuzu biliyor musunuz?

suda yaprak ve sessizlik

Hayır, bir gün 30 saatten oluşmaz ve hayır, herkese her şeyi %90 oranında veremezsiniz. “Her şeyi yapabilirim,” ve “Benden bekledikleri her şeyi yapmam gerek,” demek sizi hiç bir yere götürmez.

Muhtemelen nasıl “Yapamam,” denileceğini bilmiyorsunuz. Buna rağmen, aşağıdaki cümlelerden birini yüksek sesle söylemeye başlamanız gerekir ve bu sağlıklı bir eylemdir:

  • Bugün boğulmuş hissediyorum. Sana yardım edemem.
  • Hayır, sanırım önümüzdeki günlerde size yardımcı olamayacağım. Kendime biraz zaman ayırmaya ihtiyacım var.
  • Hayır, istediğin şeyi yapamayacağıma karar verdim. Bu beni çok zorlar.
  • Kendimi iyi hissetmiyorum ve kendime daha fazla ilgi göstermem gerekiyor.

4. Kendinizle gurur duyup her gün kendinize gereken değeri veriyor musunuz?

Başkaları için her şeyi yapmaya alışkın olan insanlar görüldüklerini hissetmezler. Böyle bir kadının etrafındaki insanlar, o insanın her zaman orda olacağını varsaymaya başlar. Yardım etmek, desteklemek, güçlendirmek, destek eli vermek ve her şeye bakmak için oradadır.

Bununla birlikte, başkaları yaptığınız her iyi şeyi fark edemiyorsa, bunu kendi başlarına yapmaları gerekir. Kendinize değer vermekle ya da kendinizi sevmekle ilgili yanlış bir şey yoktur. Yaptığınız her iyi şeyden gurur duymanız ve kendi günlük desteğiniz olmanız harikadır.

5. Kendiniz için bir şeyler sağlamayı öğrenin.

hayatlarını başkaları için yaşayan kadınlar

Eğer bir şey biliyorsanız; bu da başkalarına bakmaktır. Diğer insanlar zamanınızı, duygularınızı, dikkatinizi, ilginizi ve enerjinizi yönetirler. Peki kendinize ihtiyacınız olan şeyleri sağlamaya başlasanız nasıl olur?

  • Kendinize vakit ayırın.
  • Kendinize bir hediye verin. Beğendiğiniz bir şey alın.
  • Her gün sevdiğiniz bir şey yapın.
  • Seyahat edin.
  • Vücudunuzun görüntüsüne dikkat edin.
  • Sizi güldüren arkadaşlar edin.

Bu fikirleri düşünmek için beklemeyin. İhtiyacınız olduğunu fark ederseniz, hayatınızda bir değişiklik yapın.

Ana görsel ©wikiHow.com izniyle yayınlanmıştır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.