Güzel Kirpikler İçin Ev Yapımı Çözümler

Kirpikler vücudunuzun önemli bir parçasıdır, çünkü sadece yüzünüze daha güzel bir görünüm sağlamakla kalmaz, gözlerinizi farklı iltihaplanmalardan ve gözün içerisine kaçabilecek kirlerden de korurlar. Bu makalede kirpiklerinizin görünümünü güzelleştirmek için bazı önerilerimiz olacak.

Kirpikler, onlara esneklik, direnç ve güzellik sağlamaktan sorumlu bir protein olan keratin katmanlarından oluşmaktadır. Ancak maalesef ultraviyole ışınlara maruz kalmak, geceleyin makyajı temizlememek veya kalitesiz makyaj ürünleri kullanmak gibi onları zayıflatabilen pek çok neden vardır.

Kirpiklerin ideal hali uzun ve kalın olmalarıdır. Böylece sizin etrafınızı rahat bir şekilde görmenize izin verirler. Eğer kirpiklerinizin şekli böyle değilse endişelenmeyin, çünkü onlara büyük faydası olan ve çok kolay uygulanan bazı ev yapımı çözümleri açıklayacağız.

fındık-2

Fıstık, ceviz, kuru üzün, vs. yüksek miktarda B kompleksi içeren gıda grubunun parçasıdır ve böylece saç ve kılların büyümesine yardımcı olur.

Hint Yağı ile Romu Birleştirin!

limon-kabuğu

havuç-suyu

Saçların ve kılların büyümesini daha sağlıklı kılmak için vücudunuza bol miktarda protein ve vitamin sağlamanız gerekir. Bunun en iyi yolu da yeterli miktarda sebze ve meyve yemektir. Özellikle havuç, yer fıstığı ve buğday yemeniz önerilir.