Daha Etkileyici Kirpikler İçin 8 Tavsiye

Daha uzun ve dolgun kirpikler mi istiyorsunuz? Bu makaledeki 8 ipucuyla daha etkileyici kirpiklere kavuşabilirsiniz.
Daha Etkileyici Kirpikler İçin 8 Tavsiye

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Kirpikler, etkileyici bir görüntü çizmek için sadece mükemmel bir tamamlayıcı olmakla kalmaz; aynı zamanda sağlığınız söz konusu olduğunda gözlerinizi dış etkenlere karşı korur. Daha etkileyici kirpikler için bugünkü makalemizi okuyun!

Kirpik bakımı genellikle göz ardı edilse de bugün pek çok kişi kirpiklerin güçsüzleşmesine ve dökülmesine karşı önlem almaya başladı. Neyse ki, kirpikleri dolgunlaştıran makyaj ve kozmetik ürünlerine fazla para harcamanıza gerek kalmadan daha etkileyici kirpikler için uygulayabileceğiniz doğal yollar da vardır.

Bu nedenle, size daha etkileyici kirpikler için rutin bakımlarınıza ekleyebileceğiniz 8 tavsiye vereceğiz. Bu tavsiyeleri uygulayarak daha dolgun ve daha uzun kirpiklere sahip olmanız mümkün olacaktır. Okumaya devam edin!

1. Daha etkileyici kirpikler için kaliteli ürünler kullanın

rimel süren kadın

Daha az para ödemek için bazen insanlar düşük kaliteli kozmetik ürünler satın alırlar. Bu makyaj ürünleri bazen telafisi olmayan hasarlara neden olabilir.

Kirpikler söz konusu olduğunda, rimel ve diğer makyaj malzemeleri incelmeye ve kopmaya neden olan kimyasal maddeler içerebilir. Bazı durumlarda, kirpikler gözün içine düşebilir ve rahatsızlık verebilir. Bu nedenle, kirpikleri güçlü ve dolgun göstermek için en yüksek kalitede sertifikalı ürünleri seçmek oldukça önemlidir.

2. Kirpiklerinize bakım yapın

kirpik bakımı

Vücuttaki tüyler gibi, kirpikler de büyümek için yapısını güçlendirmeye yardımcı olan besleyici maddeler ve nemlendirici bileşiklere ihtiyaç duyar.

Bu amaçla tasarlanmış kozmetik ürünler olsa da, badem yağı ya da Hindistan cevizi yağı gibi doğal alternatifleri de tercih edebilirsiniz. Bu bileşenler, dökülmeyi önlemek için kirpiklere gerekli yağ asitlerini ve amino asitleri verir.

3. Her gün kirpiklerinizi fırçayla tarayın

Her gün birkaç kez küçük fırça darbeleri kullanarak bölgedeki dolaşımı aktif hale getirerek kirpiklerinizin sağlıklı büyümesini teşvik edebilirsiniz.

  • Rimel fırçalarının temiz olanı ile, kirpikleri dipten uca doğru 2-3 dakika boyunca fırçalayın.
  • Sızma zeytin yağı ya da hint yağı kullanarak bu işlemi kirpiklerinizi nemlendirmek için de uygulayabilirsiniz.

4. Sağlıklı beslenin

İnanmak zor olabilir; ancak yediğiniz besinler dolgun, güçlü ve güzel kirpikler için etkilidir. Yediğimiz gıdalarda bulunan besinler kılları şekillendirmeye yardımcı olur ve sağlıklı büyümeleri için folikülleri besler.

İşlenmiş ve besleyici olmayan ürünlere dayanan bir beslenme programı, kirpiklerinizin güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle, beslenmenizin aşağıdaki maddeler bakımından zengin olduğundan emin olun:

  • Lif
  • Omega-3 yağlı asitler
  • Amino asitler
  • Antioksidanlar
  • Vitaminler
  • Mineraller

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Güzel Kirpikler İçin 6 Bitkisel Yağ

5. Kirpik kıvırıcılardan uzak durun

kirpik kıvırıcı kullanmak

Ara sıra kirpik kıvırıcı kullanmak, kirpiklere güzel ve kıvrık bir şekil vermenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, sürekli bu aleti kullanmak kirpiklerin güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olabilir. İstenmeyen yan etkileri önlemek için bu güzellik ürününü sürekli kullanmamanızı tavsiye ederiz.

6. Makyajınızı temizlemeden uyumayın

Makyajı temizlemeden uyumak, pek çok kadının her gün yaptığı çok büyük bir hatadır. Zararsız görünse de, bu durum zamanla hem cildinizi, hem kirpiklerinizi, hem de kaşlarınızı olumsuz etkiler. Makyaj kalıntıları cildin oksijen almasını engeller. Bu da kirpiklerin büyümesini ve gerekli besin maddelerini almasını engeller.

7. E vitamini yağı kullanın

Kirpiklerinizin büyümesini teşvik etmek için pahalı ürünler satın almak yerine E vitamininden faydalanmayı deneyin. Bu ürün genellikle kapsüller halinde bulunur.

E vitamini küçük kılları nemlendirir, güçlendirir ve herhangi bir dökülme oluşmasını önler. Günlük uygulandığında, kirpiklerinizi kökten uca kadar besler, boyutunu ve hacmini artırır.

8. Bebek pudrası kullanın

Makyaj yaparken daha dolgun kirpikler mi elde etmek istiyorsunuz? Az miktarda bebek pudrası alın ve kirpiklerinizin üzerine dikkatlice serpin. Bu ürün, maskaranın kirpiklerinize yapışmasına yardımcı olur ve kirpiklerin dolgun görünmesini sağlar.

Tabii ki, biraz tahrişe neden olabileceği için doğrudan gözle temasından kaçının. Gördüğünüz gibi, birkaç basit alışkanlıkla daha dolgun kirpiklere kavuşabilirsiniz. Bu tavsiyeleri uygulamaya başlayın ve hep istediğiniz cazip görüntüye ulaşın.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.