Dirsek ve Dizlerinizi Süt ve E Vitamini Kremi ile Parlatın

Dizlerinizin ve dirseklerinizin parlak görünmesini ister misiniz? Söz konusu dirsekler olduğunda, pek çok seçeneğiniz vardır ancak bu krem kimyasal maddelerden daha uzun süre dayanır ve çok şaşırtıcı sonuçlar elde edersiniz.
Dirsek ve Dizlerinizi Süt ve E Vitamini Kremi ile Parlatın
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Deriniz, dizleriniz ve dirseklerinizde daha kalındır ve yağ bezleri olmadığı için kuru olmaya meyillidir. E vitamini eksikliği, kir, nem ve diğer çevresel faktörlere sürekli maruz kalmak, zaman içerisinde koyu lekelerin ve lekelere neden olan ölü cilt hücrelerinin oluşmasına neden olur.

Sanki bu yetmezmiş gibi, cilt bakımı söz konusu olduğunda diz ve dirsekler genellikle göz ardı edilir ve yüz gibi daha belirgin bölgelere odaklanılır. Durum ne olursa olsun, cildinizin tekrar harika görünebilmesi için bazı bakım ürünlerini kullanmaya başlayana kadar diz ve dirsek deriniz kararabilir.

Bugün, hiçbir yan etkisi olmadan gözle görülür bir parlaklık sağlayan süt ve E vitamini kremini sizinle paylaşacağız.

Denemekte fayda var!

Ev yapımı süt ve E vitamini kremi

Bu ev yapımı kremdeki malzemelerin karışımı, dirsekleriniz ve dizlerinizdeki deriyi yumuşatmak için etkili bir tedavi sağlamaktadır. Dünya çapında iki doğal nemlendirici olarak bilinen süt ve E vitamini yağıyla yapılan bu krem cildiniz için çok faydalıdır.

Her ikisi de, erken yaşlanmayı önler ve koyu renkli lekeleri daha az belirgin hale getirir. Antioksidanlar cilt dokusuna yapışan tüm kirli maddeleri ortadan kaldırır ve nemi daha kolay emerek cildin daha yumuşak ve güzel görünmesini sağlar.

Bu iki maddeyi limon suyu ve gliserin ile zenginleştirdiğinizde, ölü cilt hücrelerini, lekeleri ve aşırı kuruluktan kaynaklanan diğer sorunları giderirler.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı gliserin (5 ml)
 • 5 yemek kaşığı süt tozu (50 gr)
 • Yarım limon suyu
 • 3 kapsül E vitamini

Hazırlanışı

 • Toz halindeki süt ve gliserini bir kapta karıştırın.
 • Tahta bir kaşık kullanarak karışıma limon suyunu ekleyin.
 • E vitamini kapsüllerini açın ve karıştırarak karışıma ekleyin.
 • Koyu ve pürüzsüz bir kıvam elde ettiğinizde kullanıma hazırdır.

Nasıl uygulanır?


Öncelikle, bu krem limon içerdiği için uygulamanın hemen ardından güneşe çıkmanızın olumsuz etkilere neden olabileceğini bilmelisiniz. Bu kremi geceleri kullanmak daha iyi olacaktır.
 • İlk adım olarak, yüzeyde biriken tüm kiri iyice temizlemeniz gerekir.
 • Ardından, biraz kremle diz ve dirseklerinizi masaj yaparak ovun.
 • Uygulamadan sonra, 20-30 dakika bekletin.
 • Tavsiye edilen süre boyunca bekledikten sonra, kuruyan kremle biraz daha deriyi ovun. Ardından kalan kremi ılık su yardımıyla yıkayarak çıkarın.
 • Yumuşak bir havlu ile iyice kurulayın ve sonrasında nemlendirici bir hindistan cevizi yağı ile nemlendirin.
 • Daha iyi sonuçlar alabilmek için haftada en az 3 kez tekrarlayın.

Bu yazımızı da okuyun: Ev Yapımı Güneş Kremi

Aklınızda bulunması gereken birkaç şey

Bu doğal ürün, dirseklerinizde ve dizlerinizde oluşan koyu lekeler için oldukça etkilidir. Ancak, gözle görülür sonuçlar elde edebilmek için tek uygulamanın yeterli olmayacağını belirtmeliyiz. Mükemmel sonuçlar için devamlılık önemlidir.

Çünkü, kimyasal maddelerle karşılaştırıldığında doğal ürünlerin etki etme süresi biraz daha uzundur. Bunun yanı sıra, malzemelerin oldukça güvenli olduğunu ve alerjik reaksiyonlara ya da başka cilt sorunlarına neden olmayacağını bilmenizde fayda vardır.

Her şeyden önemlisi, oldukça düşük bir bütçeyle hazırlanıyor olabilmesidir. Tüm malzemeleri marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Denemeye hazır mısınız? Evde hazırladığınız bu kremle dizlerinizin ve dirseklerinizin harika görünmesine yardımcı olun!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.