Hayatımıza Pozitif Enerjiyi Çekmek için Ne Yapabiliriz?

Hayatımıza Pozitif Enerjiyi Çekmek için Ne Yapabiliriz?

Tarafından yazılmıştır Okairy Zuñiga

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Pozitif enerjiyi çekmek için geçmişi düşünmeyi bırakmayı ve şimdiki zamana ve geleceğe odaklanmayı öğrenmeliyiz; çünkü bunlar değiştirebileceğimiz tek zaman aralıklarıdır. Hepimiz iyi ve kötü zamanlardan geçeriz. Öte yandan, kötü zamanlar bizi daha çok etkiliyor gibi görünür.

Bu nedenle, pozitif enerjiyi çekmek adına sizin için en uygun yöntemi bulmak sizin sorumluluğunuzdadır. Pozitif enerji, size her koşulda yardım edecektir. Tabii ki, bu sizi kötü şeylerden tamamen korumayacaktır; fakat bir şeylerin ters gittiği bir dahaki sefer daha hazırlıklı olabilirsiniz.

Olmak istediğiniz yerde olmadığınızı; ama oraya varmanızın mümkün olduğunu kabul edin

Enerji harcamamıza neden olan bir faktör, kim olduğumuzla ve nerede olduğumuzla kavga etmektir. Olmayı istediğiniz yerde olmadığınızı ya da özellikle de amacınıza ulaşmak için çok çaba sarf ettiyseniz, ulaşmadığınızı kabullenmek zor bir şeydir.

Hepimizin sahip olduğu şeylerden zaman zaman şikayet ettiği bir gerçektir. Fakat bu davranış gerçekten herhangi bir pozitif değişim üretiyor mu? Pozitif enerjiyi çekmek için mutlu olmadığınız anları ve bu anlar için sorumluluğa sahip olduğunuzu kabullenmeyi öğrenin.

Pozitif enerjiyi çekmek için daha çok gülün

bankta oturmuş gülen kadın

Gülmek gerçekten de daha pozitif veya daha iyi bir insan olmak için çok değerli bir yoldur. Kendinize ve başınıza gelen kötü şeylere gülmeyi öğrenmeniz çok önemlidir.

Bunu yaptığınız zaman ilişkileriniz gelişecektir. Bu anları başka insanlarla paylaşmayı öğrenin. Bir ikazda bulunalım: Kendinizi daha üstün hissetmek ya da bir başkasını daha kötü hissettirmek amacıyla kendinizle dalga geçmeyin.

Bu makaleye de bir göz atın: Gülme Terapisi: Gülmek İyileştirir

Ne istediğinizi ve neye ihtiyaç duyduğunuzu keşfedin

Pozitif enerjiyi çekmek için bir sonraki adım gerçekten oldukça karmaşıktır; çünkü bizler sürekli değişen varlıklarız. Buna ek olarak, bırakın neye ihtiyaç duyduğumuzu; büyük çoğunluğumuz hayattan beklentilerimizi anlamakta sorun yaşarız.

Öte yandan, yapabileceğiniz şeylerden biri istemediğiniz ya da sizi mutsuz eden şeylere dikkat etmek olabilir. Değerlerinizin ne olduğuna ve enerjinizi neye odaklamanız gerektiğine dair daha iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Geçmişi düşünmeyi bırakın

kendine sarılan kadın

Negatif enerji geçmişten gelir; pozitif enerji ise tamamen şimdiki zaman ve gelecekle ilgilidir. Çoğumuz geçmişimizdeki trajedileri tekrar yaşarız ve böylece ilerleyemeyiz. Fakat onları kabul ederseniz ve bugünü yaşamanıza izin verirseniz, daha iyi bir yarına sahip olacaksınız.

Pozitif enerjiyi çekmek geçmişinizi unutmak ya da gömmek anlamına gelmez; onu kabul etmek ve size öğrettiği dersler için ona teşekkür etmek anlamına gelir. Böylece, bu sefer hayatta daha fazla bilgi ve olgunluk ile ilerlersiniz.

Odağınızı değiştirin

Eğer pozitif enerjiyi çekmeyi gerçekten istiyorsanız, olayları görme biçiminizi bir kontrol etmelisiniz. Şimdi, mevzu kötüyü reddetmek ve kendinizi sadece iyiyi görmek için kör etmek değildir.

Her şeyden öte, bunu yaparsanız, hayatınızda daha fazla soruna neden olursunuz. Yapmanız gereken şey ise olayları bir bakış açısıyla görmeyi ve zor durumların içinde bile güzel şeyleri fark edebilmeyi öğrenmektir.

Örneğin çalıştığınız bir iş çok kötüye gitti ve kovuldunuz mu? Kötü bir talihe sahip olduğunuzu düşünmek yerine, artık bir şeylere daha iyi bakabilme şansınız olduğunu hatırlayın.

Meditasyon yapın ve sakin kalın

meditasyon yapan kadın

İç ve dış huzurunuzu bulmak zihninizi neşe ile doldurur. İç huzur, kendinizi olduğunuz gibi kabullenmenize yardım eder ve iç diyaloğunuzun sizi neşelendirmeye gücü yeter. Dış huzur, çevrenizdeki insanlarla olan ilişkinizi geliştirir.

Bu, kendinizi meditasyon ve Budizm’e atın demek değildir. Bu sadece, hayatta yaptığınız her şeyin bir sonucu olduğunu anlamakla ilgilidir. Her zaman iyi şeyler yapan iyi bir insansanız, kendinize iyiyi çekersiniz.

Duygularınızın akmasına izin verin

Duygularınızı hissettiğiniz an göstermeyi öğrenin. Her şey mükemmel değildir ve içinizde hissettiğiniz keder ya da öfke gibi biraz kötü bir enerjiye sahip olmak oldukça normaldir.

Bunları dışarı çıkarmak çok önemli bir şeydir. Negatifi dışarı attığınız zaman, pozitif enerjiyi çekmek için yeriniz olacaktır. Sizin için en iyisinin ne olduğunu anlayana kadar farklı şeyleri denemeye çalışın:

 • Yüksek sesle bağırın
 • Bir yastığı yumruklayın
 • Ağlayın
 • Koşuya çıkın
 • Yoğun egzersiz yapın

Duyguların nasıl tamamen enerji olduğunu düşünün ve b u duygulardan pozitif bir şey yapmak için yararlanın. Örneğin sağlığınızı geliştirmek ya da yeni bir hedef belirlemek gibi şeyler deneyin. Tecrübe ettiği her duyguya takılan bir insansanız, zamanla bunlar size ağır bir yük olacaktır.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Okuyun: Spor Yapmak için Vaktiniz Var mı? Tabii ki Var!

Kendinizi periyodik olarak şaşırtın

dağda meditasyon yapan adam

Belli aralıklarla, belki haftada bir ya da ayda bir, maaşınızın veya zamanınızın bir kısmını farklı ve yeni bir şey yapmaya adayın. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bir dağa tırmanın
 • Sahile gidin
 • Hayvanat bahçesini ziyaret edin
 • Uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızla görüşün

Önemli olan yapacağınız şeyi planlamamanızdır; bu beklenmedik, kendiliğinden ve zevkli olacaktır. Bu tavsiyenin doğru düzgün bir şey yapmadan pozitif enerji çekmenize yardımcı olacağını göreceksiniz.

Dış mekan aktivitelerine gitmek listenizin bir numarasında olmalıdır. Bu, zihninizi rahatlatacak ve ciğerlerinizi temiz havayla dolduracaktır. Tüm problemlerinizi öyle ya da böyle unuttuğunuzu göreceksiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Boff, L. E. O. N. A. R. D. O. (2013). La importancia de la espiritualidad para la salud. Koinonia, 601, 1-3.
 • King, V. (2018). Good Vibes, Good Life: How Self-love is the Key to Unlocking Your Greatness. Hay House UK Limited.
 • Kelling, C., Pitaro, D., & Rantala, J. (2016, October). Good vibes: the impact of haptic patterns on stress levels. In Proceedings of the 20th International Academic Mindtrek Conference (pp. 130-136).

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.