Hipotiroid için Hindistan Cevizi Suyu

Hipotiroid için Hindistan Cevizi Suyu
José Gerardo Rosciano Paganelli

Yazan ve doğrulayan doktor José Gerardo Rosciano Paganelli.

Son Güncelleme: 09 Aralık, 2018

Hipotiroid tedavisi uzun süren ve düzeltilmesi için ilaç kullanımı gerektiren oldukça yaygın bir hastalık. Bir tür otoimmün hastalığı olan hipotiroidin tedavisi geniş çaplı bir yaşam tarzı değişikliği ve hayat boyu ilaç almayı gerektiriyor.

Bazen hastalar tiroidlerini hormon üretmek üzere kandırıp düzgün işlemesini sağlayabilir. Ama bu çok çaba, motivasyon ve verilen tedavi ile gündelik değişiklikleri kombine edebilmeye dayalı.

Örneğin, hindistan cevizi suyunun aktif olmayan tiroidi uyarmak için mükemmel bir madde olduğunu biliyor muydunuz? Bu konuda istediğiniz her şeyi bu makalede bulabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Suyunun Tiroide Faydaları

Hipotiroidiniz varsa, muhtemelen aşağıdaki sorunları yaşıyorsunuz:

 • Kilo alma
 • Baş ağrısı
 • Uykusuzluk
 • Saç dökülmesi
 • Kuru cilt
 • Soğuğa hassasiyet, soğuk eller ve ayaklar
 • Neredeyse sürekli yorgunluk
 • Kas ağrısı
 • İdrar yolu enfeksiyonu
 • Kabızlık

Bu problemlerin hepsi tiroid bezinde yeterince tiroid hormonu üretilemediği için gerçekleşir. Bu belirtilere karşı tiroidinizin normal işlevini yerine getirmesi için doktorunuzun yazmış olduğu sizin için doğru olan ilaçları almalısınız. 

Ne olursa olsun sonuçları hemen göremediği için siniri bozulan birçok insan var. Ne kadar egzersiz yapsanız da kilo veremiyorsunuz, aldığınız vitamin takviyeleri işe yaramıyor. Kilo alma ve yorgunluk normal yaşamınıza engelliyor. Peki, ne yapabilirsiniz? Diyetinize hindistan cevizi suyu ekleyin.

1. Hindistan cevizi suyu tiroidin işlevini düzenler

Hindistan cevizi suyunun ve hatta hindistan cevizi yağının en güzel özelliklerinden ve büyük faydalarından biri tiroid bezinin işlevini düzenlemesidir.

Doğal enzimleri aktif olmayan tiroidi uyarır ve tiroidiniz aşırı işliyorsa da düzenli işlemesini sağlar. Kilo alımını kontrol ettiği ve bağırsak ile sindirim sistemini düzenlediği için de Hindistan cevizi suyu hipotiroid durumu için birebirdir.

2. Hindistan cevizi suyu bağışıklık sistemini güçlendirir

hipotiroid için hindistan cevizi

Hindistan cevizi suyu yüksek oranda potasyum, fosfor, demir ve kalsiyum içerir. Bunların hepsi tiroid hormonu eksikliğinden oluşabilecek enfeksiyonlara karşı koruma sağlar. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır ve güçlendirir. Dolayısıyla yorgunlukla savaşırken aynı zamanda vücudunuzun doğal savunma gücünü de artırabilirsiniz.

3. Hindistan cevizi suyu hücresel oksitlenme ile savaşır

Hipotroid yaşadığınızda hormonal problemler yüzünden hücreleriniz daha çabuk oksitlenir. Bu vücudun yiyecekleri işlemesini zorlaştırır, cildi kurutur, karaciğer problemlerine yol açar ve daha pek çok sorun doğurur.

Size verilen ilaç ile Hindistan cevizi suyunu beraber kullandığınızda vücut daha fazla antioksidan alır ve bu da tiroid hormonlarını dengeler. Hatırlamaya değer!

4. Hindistan cevizi suyu vücudu nemli tutar

hindistan cevizi

Kuru cilt, yorgunluk, baş ağrısı… Bu belirtilerin hepsi tiroid bezi işlevini yerine getiremediği için gerçekleşir. Eğer günde 2-3 bardak Hindistan cevizi suyu içiyorsanız vücudunuza gereken sıvıyı almış olacaksınız.

5. Hindistan cevizi suyu saçları, cildi ve tırnakları besler

Hindistan cevizi suyu kaybolan minerallerin vücuda dönmesi için muhteşemdir, bu da saç, cilt ve tırnakların gelişmesini ve genel sağlığını düzeltir.

6. Hindistan cevizi suyu sindirime iyi gelir

taze hindistan cevizi

Hipotroid çeken insanların sindirimi daha ağır ve yavaştır. Çoğunlukla aşırı doymuş hissederler ve su çekilimi veya kabızlık yaşarlar. Birkaç bardak Hindistan cevizi suyu için ve fosfat ile peroksidaz asitlerinin biyoaktif enzimlerinden yararlanın. Bunlar sindirim için muhteşemdir.

7. Kilo vermek için hindistan cevizi suyu

Sindirimi güçlendirdiği ve yavaş metabolizmayı hızlandırdığı için Hindistan cevizi suyu, toksinleri vücuttan temizler ve böylece düzgün bir diyet ve kilo verme süreci için harika bir yardımcıdır. Harika sonuçlar göreceksiniz.

Hipotiroid tedavisi için hindistan cevizi suyunu nasıl tüketeceksiniz?

hindistan cevizi suyu
 • Her gün her öğünden sonra iki üç bardak Hindistan cevizi suyu içmeye çalışın. Bunu 20 gün boyunca sürdürün. 10 gün ara verin ve tekrarlayın.
 • İsterseniz hindistan cevizi yağını da deneyin. Ayrıca faydalıdır. Doğal olarak üretilmiş organik Hindistan cevizi suyu aldığınıza emin olun. Soğuk bir yerde tutun ve özellikle sabahları olmak üzere günde bir yemek kaşığı tüketin. Hindistan cevizi suyu gibi yağı da metabolizmayı hızlandırır ve tiroid hormonunun üretimini uyarır.
İlginizi çekebilir ...
Hipotiroidizm ve 9 Erken Belirtisi
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Hipotiroidizm ve 9 Erken Belirtisi

Hipotiroidizm, tiroid fonksiyonunu etkileyen bir hastalık olarak bilinir. Bu bez metabolizmanızı düzenler, çoklu hormonları salgılar.
Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.