Hızlıca 100 Kalori Yakmanın 8 Kolay Yolu

Kalorileri kolayca, hızlı bir şekilde ve neredeyse farkına bile varmadan yakmanıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz birçok gündelik etkinlik vardır. Bunları kesinlikle deneyin!
Hızlıca 100 Kalori Yakmanın 8 Kolay Yolu
Elisa Morales Lupayante

tarafından incelendi ve onaylandı. beden eğitimi pedagogu ve beslenme uzmanı Elisa Morales Lupayante.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Kalori yakmanın her zaman kolay olmadığını biliyoruz.Bununla birlikte burada anlatacağımız 8 yol sayesinde bunu yapmak mümkün olabilir.Sadece bunu nasıl yapabileceğinize bakın ve farkı göreceksiniz. Bunlar şekil kazanmak için iyi, kolay ve ucuz yollardır.

1. Kalori yakmanın eğlenceli yolu dans etmek

Dans, kalori yakmak için çok iyi bir yoldur. Sadece dört ya da beş şarkı seçmeniz ve tüm kalbinizle dans etmeniz gerek! Bu, 15 dakikalık enerjik hareketler anlamına gelir. Dans etmek, eğlenirken kolayca 100 kalori yakmanıza yardım eder.

2. Kalori yakmanın kolay yolu olan alışverişe gidin

alışveriş yapmak

Bununla, yaklaşık 40 dakika yürüyüşe çıkarsınız. Bu 100 kalori yakar.Tek yapmanız gereken alışverişe gitmek. Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini ve bu kadar kalori yakmanın ne kadar kolay olduğunu anlamanız için yapmanız gereken tek şey bu.

3.Bahçeniz ya da terasınız var mı? Onunla ilgilenin!

Bahçenize bakmak gibi rahatlatıcı ve üretken bir şey, birkaç dakika içinde 100 kalori yakmanızı sağlayacaktır.Buna sadece yirmi dakika harcamanız gerekiyor. Bahçenizi güzelleştiren bu süre, bahsettiğimiz kalori sayısını yakmak için yeterlidir.

Eşit derecede pratik ve eğlencelidir!

4. Birisinin ev taşımasına gönüllü olarak yardımcı olun

bir şeyler taşımak

Eğer taşınan bir arkadaşınız varsa, ona yardım edin. Bu sadece onlara destek olmanın bir yolu değil, ayrıca kalori yakmak için de iyi bir yoldur!Sadece 20 dakika içinde, 100 kalori yakmış olacaksınız.

5. Kalori yakmanın sağlıklı yolu olan ara egzersizler yapın

Egzersiz yapmak her zaman iyi bir fikirdir. Eğer belli aralıklarla yaparsanız, kendiniz yormadan ya da abartmadan hedefinize ulaşacaksınız.Aralık antrenmanları, küçük bir süre içinde yapmanız gereken rutinlerdir. Bu şekilde çok kalori yakabilirsiniz.

Bu rutinler arasında bir önerimiz var:

 • Kollarınızı ve bacaklarınızı birbirine doğru açıp kapayarak 20 saniye zıplayın (Jumping Jacks).
 • 10 saniye dinlenin.
 • 20 saniye boyunca dizlerinizi kaldırıp indirin.
 • 10 saniye dinlenin.
 • 20 saniye ip atlayın.
 • 10 saniye dinlenin.

100 kalori yakmak için, bu egzersizleri en az 9 kez tekrarlamanız gerekir.

6. Evinizi temizleyerek kalori yakın

kalori yakmanın bir yolu temizlik

Ne olursa olsun bunu zaten yapmalısınız. Ancak, kalori yakmak için yer arıyorsanız, ev temizliği yapmak da mantıklı olabilir.Yerleri otuz dakika boyunca süpürmek ya da paspaslamak kolayca 100 kalori kaybetmenize yardımcı olacaktır.

7. Kalori yakmanın sağlıklı yolu olan yemek yapmak

Eğer kalori yakmak istiyorsanız, mutfak düşmanınız olmak zorunda değildir.Yemek yapmak daha sağlıklı beslenmenizi sağlar. Ayrıca, bunu 55 dakika yaparsanız 100 kalori yakmış olursunuz.Şuandan itibaren, dışarıdan yemek istememek için bir sebebiniz var!

8. Merdivenleri inip çıkın

merdiven çıkmak

Asansörü kullanmamak daha iyi bir fiziksel durumda kalmanıza yardımcı olur. Artı, bunu düzenli olarak yapmak kaloriyi yakmanıza da yardımcı olur.100 kalori yakmak için 10 dakika yukarı ve aşağıya inmeniz yeterlidir.

Diğer harika alternatifler

Bu doğal meyve suyu, yukarıdaki aktiviteler gibi 100 kalori yakmanızı sağlamaz, ama güçlü bir yağ yakıcıdır. Bu fiziksel durumunuza çok yardımcı olacaktır.Bunu diyetinize eklemeyi deneyin!

Malzemeler

 • 1 salatalık
 • 3 havuç
 • 1/2 bardak ananas
 • 1/2 sarı biber
 • 1/2 suyu sıkılmış limon

Talimatlar

 • Tüm malzemeleri yıkayın ve dezenfekte edin.
 • Salatalık, havuç ve ananasın soyun. Salatalıkların ve biberin tohumlarını ve beyaz kısımlarını çıkarın.
 • Tüm malzemeleri bir meyve sıkacağına koyun. Ardından hepsini karıştırın.
 • Sonunda, limon suyunu ekleyin.

Bunu içmek için en iyi zaman ne zamandır?

En çok tavsiye edilen şey bu içeceği sabahları içmektir.Önce, kalktığınız zaman bir bardak ılık su için.10 dakika sonra vücudunuz hazır olacak. İçecek bu şekilde en büyük etkiyi yaratacak.

Akılda tutulması gereken diğer öneriler

Bir tür ülserden muzdaripseniz, ananas eklemeyi unutmayın.Bu suyu haftada 2 ya da 3 kez için. Diğer günler, idrar söktürücü içecekler hazırlayın. Farkı çabucak fark edeceksiniz.Vücudunuz biriken yağ ve toksinlerden kurtulacak.

Bu, pH seviyenizi dengeleyen ve alkalinleştiren bir meyve suyudur. Vücudunuz asidite açısından düşük ve daha alkalikse, yağları daha çabuk yakma eğiliminde olursunuz.Buna ek olarak, bu içecek de içeriğindeki malzemeler sayesinde hasar görmüş hücreleri geri kazandırır. Böylece, metabolik işlevlerinizi iyi çalışmaları için teşvik edersiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Wormgoor SG., Dalleck LC., Zinn C., Harris NK., Acute blood glucose, cardiovascular and exaggerated responses to HIIT and moderate intensity continuous training in men with type 2 diabetes mellitus. J Sports Med Phys Fitness, 2018. 58 (7-8).
 • Pedersen BK., Saltin B., Exercise as medicine – evidence for prescribing exercise as therapy in 26 different chronic diseases. Scand J Med Sci Sports, 2015.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.