İlişkinizi Güzelleştirecek 9 Aktivite

İlişkiler her gün beslenmelidir. Rutinin sıkıcılığının çiftleri ayırmaması için yeni elementlerin ilişkiye dahil edilmesi gerekmektedir.
İlişkinizi Güzelleştirecek 9 Aktivite

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

İlişki içinde olmak inanılmaz bir tecrübedir, özellikle de iki taraf da kendilerinin özel hislerini paylaşıyorlar ise. Ancak ilişkinizi her gün beslemelisiniz. 

Sevgi hayatınızı değiştiren çok özel bir şeydir ve daha iyi bir insan olmak istemek için bir sebebiniz olur, diğer yarınızla bir gelecek inşa etmek istersiniz. Fakat eğer ilişkinizi sağlam tutmak istiyor iseniz, bazı baharatları da yaşamayı kolaylaştırmak için ilişkinize serpiştirmelisiniz.

Özel zamanları, hobileri ve zevkleri paylaşmak birlikte yaşamayı ilişkiyi yenileyerek ve biraz da cıvıltı katarak güçlendiren bir elementtir. İlişkinizi güzelleştirecek ve rutininizi kıracak, kalbinizi ısıtacak anları yaşatacak ve birlikte özel anlar inşa edeceğiniz birçok yol vardır.

Bu kez sizinle ilişkinizi iyileştirecek ve aranızdaki bağı güçlendirecek 9 harika aktivite paylaşacağız.

1. İlişkiyi güzelleştirmek için birlikte yemek yapın

yemek yapan çift

Sevdiğiniz kişi için yemek yapmak çok romantik bir jesttir, ve herkesin bunu seveceğine eminiz. Birlikte bir yemek hazırlamak ilişkiyi ciddi ölçüde güçlendirmektedir. Yemek yaparken harcadığınız zamanın unutulmaz olacağını garanti ediyoruz ve o kadar eğleneceksiniz ki tekrar yapmak isteyeceksiniz!

2. Birlikte uyuyun

Partnerinizle birlikte yaşamıyorsanız ama çok yakınsanız, birlikte uyumak ilişkide yapılabilecek en keyif verici ve güzel şeylerden birisidir.

Seks yapmaktan ziyade birlikte uyuyakalıp birbirinin kollarında uyanmak, şüphesiz ki çok romantiktir. Birlikte yaşamaya karar verdiğinizde veya ilişkinize resmiyet kazandırdığınızda, bu aktiviteyi gözden kaçırmayın.

3. Birlikte seyahate çıkın

Yeni yerler keşfetmek ve birlikte tatile çıkmak sizi rutinin dışına çıkarır ve ilişkinizdeki romantizmi yeniden canlandırır. Özellikle işler yolunda gitmiyorsa, tekrardan birbirinize bağlanmak için bir şansınız olacaktır.

Bu tecrübenin tadını çıkarmak için çok uzağa gitmenize veya aşırı güzel bir tatil planlamanıza gerek yok. Kırsal bölgelere, yakın köylere gitmeyi düşünün ve şehrin karmaşasından uzaklaşıp rahatlayın.

4. Birlikte kitap okuyun

kitap okuyan çift

Evde, parkta veya okulda boş zamanlarınızda birlikte kitap okumak gerçekten ilişkinizi iyileştirebilir. Okumak okuyanların kendilerini karakterlerin yerine koyabildiği, onların gözünden baktığı ve hikayeyi buradan görebildiği sihirli bir alışkanlıktır.

Bu aktiviteyi partnerinizle yapmak hem sizdeki merakı uyandıracak, hem de aranızdaki bağlılığı güçlendirecektir.

5. Birlikte bir hayvan dost edinin

Birlikte bir evcil hayvana bakmanın güzelliğini ve canlandırıcılığını hayal bile edemezsiniz. Doğru bir hayvan dostu seçmek ve onun sorumluluğunu birlikte almak birlikte sizi geliştirecek ve gelecekte aile ve ebeveyn olmaya hazırlayacaktır.

6. Bir hobi paylaşın

Her şeyi birlikte yapmak zorunda değilsiniz. Herkesin farklı farklı tercihleri, zaman geçirme şekilleri vardır.

Birbirinizi iyi tanımanın bir parçası bu hobileri birlikte paylaşmak ve onları unutulmaz bir tecrübe haline dönüştürmektir.

Dans etmeyi mi seviyorsunuz? Ya da bisiklet sürmeyi? Ya da başka bir şey? Zevk aldığınız şeyleri yapmayı bırakmayın, bunları partnerinizle paylaşmayı öğrenin.

7. Güneşin doğuşunu izleyin

Doğanın bize bahşettiği harika anların tadına varmak için özel buluşmalara veya özel anlara ihtiyacımız yoktur. Herhangi bir gün güneşin doğuşunu izlemek, partnerinizle paylaşacağınız harika bir romantik aktivite olacaktır.

8. Birlikte spor yapın

spor yapan çift

Son zamanlarda spor mu yapıyorsunuz? Birlikte egzersiz yapmak sizi daha disiplinli olmak için motive edecek ve daha sağlıklı bir hayat yaşamanızı sağlayacaktır.

İkiniz de sağlıklı beslenme planı ve spor salonunda veya evde yapabileceğiniz bir egzersiz rutini oluşturabilirsiniz. Hem de, bu alışkanlık samimiyet anlarına yardımcı olduğu için ilişkini güçlendirecek ve iyileştirecektir.

9. Evi dekore edin

Kendi evinizi istediğinize karar verdiniz mi? Böyle bir karar birlikte verilir ve iki taraf da hayallerinin “aşk yuvasını” tasarlamanın tadına varmalıdır. Birlikte alışverişe gidebilirsiniz, evi nasıl dekore etmek istediğiniz hakkında bir fikir birliği içinde olabilirsiniz ve ardından bunu gerçekleştirebilirsiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Gunn, H. E., Buysse, D. J., Hasler, B. P., Begley, A., & Troxel, W. M. (2015). Sleep Concordance in Couples is Associated with Relationship Characteristics. Sleep. https://doi.org/10.5665/sleep.4744
  • Gutiérrez, J. L. P., Aragón, S. R., Lagunes, I. R., & López Parra, M. S. (2015). Escala de Felicidad en la Pareja: Desarrollo y Validación. Acta de Investigación Psicológica. https://doi.org/10.1016/s2007-4719(13)70967-0

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.