İlişkiler: Ayrılık Vaktinin Geldiğinin 5 İşareti

Eğer ilişkinizin artık partnerinizi sevmediğiniz ve onun belli bazı alışkanlıklarına ve davranışlarına katlanamadığınız noktasına geldiyseniz, yapılacak en iyi şey ilişkiyi bitirmek ve eziyeti uzatmaktan kaçınmaktır.
İlişkiler: Ayrılık Vaktinin Geldiğinin 5 İşareti

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Her ilişkide bir başlangıç ve ayrılık vardır, ancak ikincisi genellikle kaçınmayı tercih ettiğimiz bir şeydir. Diğer yandan, ne kadar çok inkar ederseniz edin, kapıyı gerçekten kapatmanız gereken bir an gelebilir. İlişkinizin sonu geldiğinde bunu nasıl anlayacağınızı biliyor musunuz?

Bir şeyleri sona erdirmenin zamanının geldiğine karar vermek, beraber gidilen yolun sonunda olduğunuzu fark etmek kolay değildir. Bu durum korktuğunuz için oldukça zor olabilir. Yine de, bazen yapılacak en iyi şey budur.

İşte bu yüzden ayrılık dışında başka bir yol olmadığının işaretlerini fark etmek önemlidir.

İlişkinizi bitirme zamanı geldi

Her ayrılık zordur, ancak bazen gereklidir. Bu zor zamanları yaşayarak atlatmak, artık işe yaramayan ilişkileri gereksiz yere uzatmaktan daha iyidir. Bugün sizinle, artık ileriye gitmeyen ilişkileri bitirme zamanın geldiğini görmenizi sağlayacak beş işareti paylaşacağız.

cift

1. Sevgi olmadan, herhangi bir ilişki olamaz

Bazen zamanla sevgi azalabilir ya da tamamen yok olabilir. Bu, sizin durumu tekrar değerlendirmenize neden olmalıdır çünkü sevgisiz ilişki diye bir şey yoktur. Kendinizi hırpalamayın, bu durum aslında oldukça yaygındır.

Bazen rutinlik ya da ilişkinizin delice aşık olduğunuz ilk evrelerinin bitmesi bir zamanlar sevdiğiniz insanı yeni bir gözle görmenize yol açabilir. Artık her şeyi daha açık görürsünüz ve maalesef aşkın gittiği gerçeğini idrak edersiniz. İşte o zaman ayrılık zamanıdır.

2. Güven anahtardır

Her türlü ilişki ama özellikle romantik ilişkiler güven üzerine kuruludur. Güven olmadan sağlıklı bir bağ kurmak imkansızdır çünkü geceleri yanınızda uyuyan insana güven duymuyorsunuzdur.

Eğer ilişkiniz yalanlar, güvensizlik, kıskançlık ya da ihanet üzerine kurulduysa; ilişkiyi sona erdirmek hakkında konuşmaya başlayacak kadar istikrarsızlaşmış olabilir. Ayrıca, halihazırda verilmiş olan zarar sizin daha çok acı çekmenize neden olabilir.

3. Artık karşılıklı bir bağ yoktur

Bazen gerçek bir ilişki içinde olmadığınızı fark etmezsiniz. İlişkilerin kendi kendine işleyen bir mekanizma olduğunu düşünür ve büyük bir çaba ve gerçekten çok çalışmanın bir ürünü olduğunu unutursunuz.

kirik-kalp

Eğer ilişkiye sadece bir insan ilgi gösteriyorsa, bu onların tatsızlaşmalarına neden olabilir. Dargınlık, bağı sürdürmeyi daha da zor kılabilir. Eğer artık hiç uğraşmıyorsanız ve ilişki için %100’ünüzü vermeye istekli değilseniz, bazı şeyleri bitirme zamanı gelmiştir.

4. Öncesinde ilgilenmiştiniz, ama artık katlanamıyorsunuz

Sevdalanma evresi sırasında, partnerinizin sadece pozitif ve iyi yönlerini gördüğünüz için oldukça mutlu hissetmek kolaydır. Zaman geçtikçe bu durum değişebilir ve size bir zamanlar çekici gelen şeyler artık dayanılmaz gelebilir.

Bu partnerinizin kafasını karıştırabilir çünkü davranışlarını değiştirmeden çok uzun bir süre bu şekilde devam etmişlerdir ve siz daha önce hiç şikayet etmemişken aniden sesinizi çıkarmışsınızdır. Problem şudur ki artık bununla geçinmek zorundasınızdır ancak bunu yapamayacağınızı hissedersiniz. Siz bir çıkmaz sokağa gelmişsinizdir.

5. Uzlaştırılamaz Farklılıklar

İki insan hayatlarını birleştirmeye karar verdiklerinde, ortak bir dünya görüşleri, benzer hedefleri, müşterek bir yaşamları ve benzer değerleri olmalıdır. Peki ya bunlardan bazıları değişmeye başlarsa ne olur?

İnsanlar değişebilir ve değişir, bununla birlikte dünyayı ve etraflarındakileri algılama şekilleri de değişir. Sorun şudur ki, bu, partnerinizin yolundan sapmanıza neden olabilir ve sorunlara yol açabilir. İlişkinizi tekrar değerlendirme zamanıdır.

Ayrıca Bakınız: Mükemmel İlişki

ayrilik

Ayrılık, acı verici ve güçlü bir durumdur; çünkü herhangi bir ilişkiye başladığınızda onu ömürlük olarak görürsünüz. Ancak zaman gerçekten geldiyse, aptalca davranmaktan ve kendi ağırlığı altında çökmesini beklemektense, bitirmeniz sizin için en iyisidir.

Gerçeklerle nasıl yüzleşileceğini bilmek, bir yetişkin gibi davranmak ve bazı şeylerin bittiğinin işaretlerini fark etmek önemlidir. Bu doğal bir süreçtir, oldukça sık olan bir şeydir, yani olması gerekenden daha çok direnmeyin.

Bazen yola ayrı ayrı devam etmek en iyi seçenektir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.