İnce Telli Saçlar için Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, ince telli saça hacim kazandırırken, saçı onarır ve besler, parlaklığını ve güzelliğini geri kazandırır.
İnce Telli Saçlar için Hindistan Cevizi Yağı

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

İnce telli saçlar, saç foliküllerinin stres, çevresel toksinler ve sert kimyasallar sebebiyle zamanla zayıflamasından meydana gelir. Bazen genetik olsa bile, genellikle hormonal dengesizliklerin, saç derisini ve köklerini direkt olarak etkileyen faktörlerin sonucudur.

İnce telli saçlar, saçınızın sadece daha az hacme sahip olmasına sebep olmaz; aynı zamanda aşırı saç dökülmesi, kuruluk ve saç derisinde hassaslık gibi problemlerle de sizi baş başa bırakabilir.

Bu yüzden, parlaklık ve güç kazanmak için besleyici maddelerle saçınızı ve saç derinizi nemlendirmek çok önemlidir. Aşağıda size istenmeyen yan etkilere sebep olmayan, saçınıza ekstra hacim verecek %100 doğal içerikli bir uygulamayı anlatacağız.

İnce telli saçlar için doğal hacim verici

Hindistan cevizi yağı
orta zincirli yağ asitlerine ve güçlü antioksidanlara sahiptir.

Bunlar da piyasada bulunan ürünlerden daha iyi bir performans sergiler. İçinde herhangi bir silikon veya alkol bulunmaz. Aktif maddeleri genellikle hasar görmüş telleri onarır, saçın uzamasını destekler ve güzelleştirir.

Çoğu kişi bunu alternatif bir saç kremi olarak kullanmaktadır; çünkü dokusu kolaylıkla uygulanmaya çok müsaittir ve uyguladıktan sonra saçınızın doğal yağ dengesini bozmadan saça yumuşak bir his kazandırır.

Harika nemlendirici özellikler taşır. Bunlar da ölü hücreleri yok eder, kırıkları ortadan kaldırır ve kuru saç ile ilişkilendirebileceğiniz problemler ile savaşır. Temel besinleri kökleri güçlendirir, saç dökülmesini önler, sağlıklı ve doğal bir uzamayı destekler.

Antibakteriyel ve anti-mantar özellikleri de vardır, saç derisinde oluşabilecek mantar ve diğer mikroorganizmaları engeller. Bit ve pire ile savaşmak, saçın erken beyazlamasını önlemek ve sönük ve zayıf saçlardan kurtulmak için de kullanılabilir.

Hindistan cevizi yağını nasıl elde edeceksiniz?

Hindistan cevizi ve yağı
en güzeli işlenmemiş, organik hindistan cevizi yağıdır.

Aşağıda paylaşacağımız tarifin yapımı çok kolay, hem saça hacim vermek için harikadır, hem de sağlığa ve cilde iyi gelen birçok güzel faydası vardır.

Malzemeler

 • 2 adet Hindistan cevizi
 • 1 adet rende
 • 1 kumaş bez

Uygulanışı

 • Her bir Hindistan cevizine 2şer adet delik açın ve içindeki suyu çıkarın.
 • Hindistan cevizini açın, iç kısmını çıkarın ve iyi bir kıvam elde etmek için rendeleyin.
 • Rendelenmiş Hindistan cevizini kumaş bir beze koyup sıkın ve içinde kalan bütün sütü çıkarın.
 • Şimdi Hindistan cevizi posasını suya ekleyin ve tekrar sıkmadan önce suyun absorbe olmasına izin verin.
 • En son elde ettiğiniz sütü bir tavaya koyun, düşük ateşte yavaşça bir tahta kaşık ile karıştırın.
 • Bu ısı yağın ve sütün birbirinden ayrılmasına sebep olacaktır. Bunun için bir kevgir de kullanabilirsiniz.
 • Yağı cam bir kapta saklayın.

Hindistan cevizi yağını ince telli saçlar için nasıl kullanırsınız?

şampuanlanmış saç
haftada en az 3 kere kullanmalısınız.

Uygulanışı

 • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını alın ve eriyene kadar mikrodalga fırında pişirin.
 • Uygun bir sıcaklığa geldiğinde, saç tellerinizin ortasından uçlara kadar masaj yapın.
 • Az bir miktarı ile saç derinize de parmak uçlarınızla tamamen absorbe olana kadar masaj yapın.
 • Saçınızı bir bone ile sarın, 40 dakika bekletin.
 • Bolca soğuk su ile durulayın, saçınızı tarayın ve kendi kendine kurumasını bekleyin.
 • Kurutma makinesi kullanmayın.

Bu basit tedaviyi birkaç hafta uyguladıktan sonra, saçınızın onarıldığını, hacminin ve gücünün arttığını göreceksiniz. Saçınız hemen daha ipeksi ve daha parlak görünecektir. Saçınızdaki düğümlerden de kurtulacaksınız. Hemen deneyin!

İlginizi çekebilir ...
Sağlıklı ve Hacimli Saçlara Kavuşmak İçin Tedavi Yolları
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Sağlıklı ve Hacimli Saçlara Kavuşmak İçin Tedavi Yolları

Sağlıklı ve hacimli saçlara kavuşmak istiyorsanız, saçlarınızı hem içeriden hem dışarıdan beslemeli ve onları zayıflatan faktörlere dikkat etmelisi...



 • Rele, A. S., & Mohile, R. B. (2003). Effect of mineral oil, sunflower oil, and coconut oil on prevention of hair damage. Journal of Cosmetic Science.
 • Gavazzoni Dias, M. F. (2015). Hair cosmetics: An overview. International Journal of Trichology. https://doi.org/10.4103/0974-7753.153450
 • Burnett, C. L., Bergfeld, W. F., Belsito, D. V., Klaassen, C. D., Marks, J. G., Shank, R. C., … Andersen, F. A. (2011). Final Report on the safety assessment of cocos nucifera (Coconut) oil and related ingredients. International Journal of Toxicology. https://doi.org/10.1177/1091581811400636
 • Asenov, A., Oliveira, F. A., Speare, R., Liesenfeld, O., Hengge, U. R., & Heukelbach, J. (2010). Efficacy of chemical and botanical over-the-counter pediculicides available in Brazil, and off-label treatments, against head lice ex vivo. International Journal of Dermatology. https://doi.org/10.1111/j.1365-4632.2009.04335.x
 • Burgess, I. F., Brunton, E. R., & Burgess, N. A. (2010). Clinical trial showing superiority of a coconut and anise spray over permethrin 0.43% lotion for head louse infestation, ISRCTN96469780. European Journal of Pediatrics. https://doi.org/10.1007/s00431-009-0978-0

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.