İnce Telli ya da Az Saçlı Kadınlar İçin 7 Basit İpucu

Daha kalın saçlar ya da en azından daha kalın görünümlü saçları içeren istediğiniz görünümü elde etmek için bazı güzellik numaralarını deneyebilirsiniz.
İnce Telli ya da Az Saçlı Kadınlar İçin 7 Basit İpucu
Abel Verdejo

tarafından incelendi ve onaylandı. fizyoterapist Abel Verdejo.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Eğer çok fazla saçınız yoksa ya da saçlarınız gün geçtikçe azalıyorsa, söz konusu görüntüden sıkılmanız kaçınılmaz olacaktır. Günümüzde, ince telli saçlı bireylerin saçlarının daha kalın görünmesine yardımcı olabilecek birçok basit ipucu bulunmaktadır.

Vücudumuzun spesifik özelliklerini belirleyen benzersiz genetik kodumuzu değiştirmek pek mümkün olmasa da, bunları geliştirmek için uygulayabileceğimiz birtakım yöntemler vardır.

Söz konusu özelliğin saçlarınız olması durumunda, bu yazıda verilen birkaç basit tekniği deneyebilirsiniz. Okumaya devam edin.

İnce telli saçlı kadınlar için 7 basit ipucu

1. Yeni saç kesimi

saç bakımı

Eğer saçlarınız düz ve yumuşak ise, yeni bir saç kesimi sorunlarınızın çözümü olabilir.

Bu saç tipi için en ideal modeli saçlarınızı kısa kestirerek elde edebilirsiniz. Aradığınız çözüm, saçınızın doğal formunu mükemmel bir şekilde tamamlayan harika bir kesim olabilir. Saçlarınızın doğal hacmi çok fazla değilse, kısa saç kesimleri sizin için en uygun seçenek olacaktır.

Saça şekil ve hacim vermenin yanı sıra, yeni bir saç kesimi yüzünüzü de şekillendirecektir.

İnce telli saçları olan bireylere uygun olan bir başka öneri ise, saçı çene uzunluğunda kestirmek olacaktır.

 • Saçlarınızın ön kısmını biraz daha uzun ve arka kısmını biraz daha kısa bırakmanız önerilir.
 • Bu saç modeli, hafif katmanlara sahip olduğu için, saçlarınızın daha dolgun görünmesini sağlar ve böylelikle harika bir görsel çözüm sunar.

2. Katmanlar

Saçınız orta uzunlukta ve kısa saç modelleri size yakışmıyor ise, o zaman katmanlı bir saç kesimini deneyebilirsiniz. Böylelikle saçınızın uzunluğundan ödün vermeden ona daha fazla hacim katabilirsiniz.

Saçınıza vereceğiniz hafif katmanlar tüm endişelerinizi ortadan kaldıracaktır. Bu basit kesim, saçınızın inceliğini etkili bir şekilde gizleyecektir. Buna ek olarak, saçınıza biraz hacim verecek ve onu harekete geçirerek ışıltılı görünmesini sağlayacaktır.

3. Kısa saçlar için hacim

Saç stiliniz zaten kısa ise, ancak hala istediğiniz hacmi elde edemiyorsanız, basit bir saç tarama tekniğini denemenizi öneririz. Saçınızı taramak, başınızın üst kısmına hacim verir.

 • Tarama tekniğine aşina değilseniz, ihtiyacınız olan şey saçınızın ucundan tutarak onu saç derisine doğru fırçalamak olacaktır. Bu eylem saçlarınıza daha dolgun, kalın ve rahat bir görünüm verecektir.
 • En iyi sonucu elde etmek adına, tararken dişleri dar olan bir tarak kullanın.

4. Saçlarınıza biraz renk verin

saç bakımı

Sadece biraz ışıltı ile saçlarınız daha açık renkli görünebilir. Bu da kesinlikle daha dolgun bir hacim görseli oluşturacaktır.

Arzu ettiğiniz herhangi bir saç rengini seçebileceğiniz gibi, saçınızın orijinal rengine ve yüz şeklinize bağlı olarak, diğerlerinden daha etkili birtakım renkler de mevcuttur.

 • Genel bir kural belirtmek gerekirse, saçlarınızı olduğundan daha açık bir renge boyayarak, koyu bir renge boyanmış halinden daha hacimli bir görüntü elde edebilirsiniz.
 • Yapay boyaları sevmiyorsanız, doğal alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Doğal boyalar kullanarak, saçınıza doğal bir renk vermenin yanı sıra kalınlık da kazandırabilirsiniz.

5. Güzellik ürünleri

Güzellik ürünlerinin hiçbir fayda sağlamadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz demektir.

Saçınıza daha fazla hacim vermek adına bu iş için özel olarak tasarlanmış ürünleri kullanmanız gerekir.

 • Saç dökülmesine karşı mücadele eden ve saçların uzamasını destekleyen özel şampuan ve saç kremlerini kullanmaya başlayın.
 • Piyasada, ince telli saçları hedef alan birçok marka bulunmaktadır. Bununla birlikte, diğer banyo bakım ürünlerini ve saç kremlerini de tamamlayıcı olarak da elde edebilirsiniz.

6. Hacim için dalgalı saçlar

Dalgalı saç, ince telli saçlı bireyler için her zaman mükemmel bir seçenek olmuştur ve bu dalgaları elde etmek her zaman çok kolaydır.

Saçlarınızı evde kendiniz nasıl dalgalı hale getireceğinizi bile öğrenebilirsiniz. Bu hilenin ince telli saçlar için harika bir çözüm olduğunu en kısa zamanda siz de göreceksiniz.

7. Yeni saç modelleri

Saçınıza daha fazla hacim katmak ve daha dolgun bir görünüm elde etmek adına uygulayabileceğiniz başka bir seçenek de saç stilinizi değiştirmek olacaktır.

 • Saçlarınızı ortada ikiye ayırmak yerine, bir de yan taraftan ayırmayı deneyin.

İster inanın ister inanmayın, bu basit hile ile saçlarınız daha dolgun bir görünüm kazanacaktır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Díaz Rojo JA. La belleza es salud. La medicalización lingüística de la publicidad de los cosméticos. Contextos. 2002.
 • Montaño I. Mujer, belleza y psicopatología. Rev Colomb Psiquiatr. 2001.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.