İspanyol Paça Kotların Dönüşü

Bu pantolonu 60'lardaki gibi yapmak için, onları giymenin temel kurallarını anlamalısınız. Bu ipuçlarından bazılarını aklınızda bulundurun!
İspanyol Paça Kotların Dönüşü

Tarafından yazılmıştır Ivan Aranaga Amengual

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Çoğu zaman, güncel moda trendleri, geçmişten bir şeyi içerir ve ona yeni bir şekil verir. Bu, 1960’lı yıllarda çok tipik olan İspanyol paça kot pantolonlar için geçerlidir.

Milenyumun başında da bunların geri döndüklerini hatırlıyor musunuz? İşte, tekrar geri döndüler. 2017 sonbaharında ve kışında moda pistleri, birkaç adaptasyon ile bu tarza geri döndü.

2018’in başında, tüm mağazaların vitrinlerinde İspanyol paça kotlu mankenler vardı. Pantolonun yüksek bel kesimi ve paça genişliği aynıdır. Sadece görünüşü vurgulamak için dikiş detaylarını değiştirdiler.

İspanyol paça kotların dönüşü

binanın önündeki kadın

İspanyol paça kot pantolonlar 60’ların moda tasarımcısı Mary Quant tarafından yaratıldı. Bu tasarımcı aynı zamanda, bu on yıl boyunca, tarihi bir trendi vurgulayan mini eteğin popülaritesini de artırdı.

70’lerde herkesin dolabında bunlar vardı. Bunu hem erkekler hem de kadınlar giyiyordu, böylece mevcut trendlerle çatışmıyorlardı. Bu kıyafetlerden kimse kaçamazdı.

Daha geniş İspanyol paçalar, daha cesur birisi demekti. Ayrıca canlı renklerden ve saykodelik pullardan tam olarak yararlandılar. Bugün bile, hala cesaretin ve stilin bir sembolü. Tabiki, aynı zamanda renkli İspanyol paçalar da vardı. Onlar da kot yerine kadifeden yapılıyordu.

Görünüşünüze stil katın

Macy’nin mağaza müdürü Martha Gil de Montes’un stil uzmanı, İspanyol paça kot pantolonların bizi daha güzel gösterdiğine inanıyor. Ayrıca, bu kıyafet, dar üstler (bluzlar, kazaklar, ceketler ve düğmeler) ile çok iyi gider.

Bu pantolon, hiç şüphesiz, çok pratik ve çok rahattır. Pantolon, belden başlar, biçimlendirir ve görünüşünüzü daha belirgin bir hale getirir.

Ayrıca, genişlemesi dizlerde başladığından, daha uzun görünürsünüz. İspanyol paça kot, onu eğer topuklu ayakkabı ile giyerseniz daha uzun görünmenin bir ilüzyonudur. Böylece herkes bacaklarınızı daha uzunmuş gibi görür.

Gösteriş yapın

İspanyol paça kot

İspanyol paça kot giymek için iki temel kural vardır, bu da onları güvenle ve stille taşımanıza yardımcı olur.

  • Onları hep yüksek topuklu ayakkabı ile giymelisiniz.
  • Dar bluzlarla daha iyi görünürler.

Tercihen, topuklar, paçanıza takılmayı önlemek için dolgu topuklu veya platform olmalıdır. Onları yüksek topuklu ayakkabı ile giymezseniz, paça yere doğru sürüklenir ve olması gerektiği gibi hareket edemez.

  • Ayakkabı, hafife almamamız gereken önemli bir aksesuardır.
  • Ayrıca gömlek, İspanyol paça kotla beraber çok fazla puan kazanacağınız ikinci kıyafettir. Dar kollu olmalıdır. Geniş kollu veya çok kumaşlı elbiseler, odağı pantolondan uzaklaştırır ve iyi görünmez.

Onları vücudunuza adapte edin

İspanyol paça giymekte, vücut ölçüleriniz ve boyunuz etkileyici bir faktördür. Örneğin, aşırı geniş paçalı olanlar kalın bacaklı kadınlar için en iyisidir.

Bu varyasyon, sadece dizlerden değil, kalça kısmından itibaren genişler. Böylece, bacaklarınızın daha ince ve vücudunuzun daha orantılı görünmesini sağlar.

Öte yandan, klasik kesim, ince bacaklılarda mükemmel görünmektedir. Basenlerden dizlere kadar dar olanları güvenle giyebilirsiniz ve herhangi bir sorun yaşamazsınız. Aslında, bu pantolonlar ince, uzun boylu kadınlarda özellikle harika görünmektedir.

Daha kısa ve iri olan kadınlar için, cepsiz İspanyol paça kotları öneriyoruz. Ön ve arka cepler, sizi daha iri gösteren bir etki oluşturabilir. Aynı nedenden ötürü, belirgin kalçaları olan kadınlar desenli pantolonlardan kaçınmalı ve koyu renkli, tek renk olanları giymelidir.

Dar kesim kotlar vs. İspanyol paça kotlar

dar kesim kot

Elbette, bir noktada İspanyol paça pantolonları dar kesim haline getirmek için dikmeyi denediniz. Belki de en sevdiklerinizi attınız, çünkü artık onların modası geçmişti.

Dar kesim kot pantolonun saltanatının sona erdiğini bilerek, hippi ruhunuzu yeniden canlandıracağınız için mutlu olabilirsiniz.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, İspanyol paça kot modası, dar kesim veya düz kotların gölgesinde kalmıştır. Aslında, hala İspanyol paça giyen herkes eski moda görünüyordu.

İspanyol paçanın yerini yavaş yavaş başka şeyler aldı. Yıllar geçtikçe, paçalar daha sıkı bir geldi ve herkes dar kesim kotlara alıştı. Gerçek şu ki, moda, döngü ile vardır.

Trendler periyodik olarak gelir ve gider. Dar kesim kotlar şu anda herkesin gardırobunda varken, İspanyol paça kotlar her zaman insanların kalplerinde özel bir yere sahip ve geri dönüşünü de yaşıyor.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.