Karbonatla Sekiz Güzellik Sürprizi

· 1 Eylül, 2015
Karbonat, dişleri beyazlatmak için kullanılabilir ancak fazlaca kullanılmamalıdır; çünkü aşındırıcı yapısından dolayı diş minesine zarar verebilir.

Kendimizi iyi hissetmek için hepimiz güzel kalmak ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olmak isteriz. Birçok insan bunun için kozmetik ürünlerine ve güzellik bakımlarına bir dolu para harcamaları gerektiğine inanırlar ancak şunu göz ardı etmektedirler: Aslında, cilt, saç ve hatta diş güzelliği için ihtiyacımız olan her şey evlerimizde mevcut. Güzellik ürünlerinin en iyilerinden biri evlerimizde kolayca bulabileceğimiz türden: Karbonat. Mutfağımız için ve hatta sağlığımız için birçok kullanım alanı olan karbonat, aynı zamanda güzellik bakımlarınız için de müthiş bir çözüm yolu.

Karbonatın en önemli özelliklerinden biri, ekonomik fiyatı ile herkesçe ulaşılabilir olması. Ayrıca, hemen hemen tüm bakkal ve marketlerde kolaylıkla bulunabilir. Karbonatı güzellik amaçlı nasıl kullanabilirsiniz, öğrenmek ister misiniz?

Cilt Temizliği

Cilt bakım uzmanları, belirli aralıklarla cildi ölü derilerden arındırmanın ve ciltte birikmiş olan kirin temizlenmesinin öneminin altını çizmektedirler. Cildinizi ölü deriden arındırmak için karbonat aslında en iyi dostunuz. Bunun için sadece bir ölçek su ve üç ölçek karbonatı karıştırarak, bu karışımla cildinize dairesel hareketlerle masaj yapın. Sonra, sıcak su ile durulayın ve nemlendirici krem uygulayın.

Derinlemesine Temiz Saçlar

sac

Saçımızda her gün yağ ve kir birikir ve bu durum saçımızın yağlı ve rahatsız edici görünmesine sebep olur. Bu durumu engellemek için, şampuanınıza bir çay kaşığı karbonat ekleyin ve karıştırın. Saçınıza nazikçe masaj yaparak uygulayın ve on dakika süre ile karbonatın etki göstermesi için bekletin. Sonrasında saçınızı duruladığınızda saçınızın tertemiz ve ferah olduğunu hissedeceksiniz.

Dirsekler ve Dizler

Dirseklerimiz ve dizlerimiz, vücudumuzun en çok kuruyan bölgelerindendir. Bu bölgeleri nemlendirmek için, günlük nemlendirici kreminize az miktarda karbonat ekleyin ve kuru alanlara masaj yaparak uygulayın.

İpeksi Eller

el masaji

Sağlıklı eller ve tırnaklar için, su ve karbonatı karıştırarak bir macun elde edin. Bu karışımla, el ve tırnaklarınıza masaj yapın ve sonrasında nasıl ölü derilerden ve kirlerden arınmış ve pürüzsüz el ve tırnaklara sahip olacağınıza şaşırın.

Daha Beyaz Dişler

Karbonat, doğal yolla diş beyazlatmak için etkili bir ajandır. Hatta beyazlatma gücünden dolayı, bazı diş macunlarında da kullanılmaktadır. Dişlerinizi doğal yollarla beyazlatmak için, az miktarda karbonatla suyu karıştırın ve bir tutam tuz ilave edin. Elde edeceğiniz macunla dişlerinizi fırçalayın ve dişlerinizi lekelerden arındırın. Kötü kokan nefesle mücadele etmek için ise, karbonatla suyu karıştırarak gargara yapın.

Doğal Deodorant

dogal deodorant

Karbonat, kötü kokularla mücadele için oldukça ideal bir içerik olduğundan, terlemeden kaynaklı kötü kokuların oluşmasını engellemek için de kullanılabilir. Bunun için, karbonatı macun haline getirerek koltuk altlarınıza uygulayabilir, veya banyo yapacağınız suya bir fincan ilave edebilirsiniz. Koltuk altlarınızda sıradan deodorantlardan kaynaklı biriken kirleri temizlemek için de karbonatla yapacağınız macunu kullanabilirsiniz.

Akne Tedavisi

Karbonat, cildinizi fazla yağdan arındırdığı gibi, rahatsızlık veren sivilce ve siyah noktaların tedavisinde de kullanılabilir. Bir miktar karbonatla biraz limon suyunu karıştırarak oluşturacağınız macunu sorunlu bölgeler üzerine uygulayın. Bu yöntemi geceleri uyguluyor olmanız önemlidir çünkü güneş ışınları karışımın yüzünüzde cilt lekeleri oluşturmasına neden olabilir.

Yorgun Ayaklara Dinlendirici ve Pürüzsüzleştirici Bakım

yorgun ayaklar

Ayaklarımız, günün yorgunluğundan kurtulabilmek ve ölü derilerden arınabilmek için, özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Karbonat, ayaklarınızın sağlıklı ve güzel görünmesine yardımcı olabilir. Bunun için sadece üç çorba kaşığı karbonatı ayaklarınızı dinlendirebileceğiniz büyüklükte bir kaba koyun, ılık su ilave edin ve ayaklarınızı bu suda on dakika dinlendirin.