Kendinizi Negatif Enerjiden Nasıl Korursunuz?

Sonuçta, negatif enerjiyi bulunduğumuz mekanlardan uzak tutmak bize bağlı bir karardır. Bu ipuçlarını uygulamanın yanı sıra her günü coşkuyla karşılamak, refahımız üzerinde gerçekten büyük bir etkiye sahip olabilir.
Kendinizi Negatif Enerjiden Nasıl Korursunuz?

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Çoğu insan, özellikle evde negatif enerjiden kaçınmaya çalışır. Bunun nedeni, huzurlu bir ortam bulmamız gereken yerin orası olmasıdır. Neyse ki, hepsini dengelemenin birkaç yolu var.

Sadece evimizi negatif enerjiden temizlemekle kalmamalı, aynı zamanda olumsuzlukları işyerimizden veya ders çalıştığımız alandan uzak tutmaya çalışmalıyız. Gününüzü etkileyebilir ve işlerin beklendiği gibi gitmesini engelleyebilir.

Negatif enerji nedir?

Negatif enerji duygusal, ruhsal, fiziksel veya zihinsel yönlere müdahale eder ve huzur bulmamızı engeller. Bu şekilde kaygı, ıstırap, depresyon ve hatta konsantrasyon eksikliği gibi duyumlara neden olurlar.

Negatif enerjiden kendimizi nasıl koruyabiliriz?

elinde kahvesi pozitif şeyler düşünen kadın
Olumlu bir zihniyet, kötü hislerden korunmanın ve iyi bir duygusal sağlığa sahip olmanın en iyi yoludur.

Negatif enerjiyle yüzleşmek, onun hayatımızı ve özellikle duygularımızı ele geçirmesini engellemenin en iyi yoludur. Bundan kaçınmanın ve günlük hayatımızda ortaya çıkan tüm kötü titreşimlerden kendimizi korumanın birkaç yolu vardır. Bunları uygulayarak hayata daha iyi bir tavırla başlayabilir ve stresli anları uzak tutabiliriz.

Aşağıda bazı önerileri paylaşacağız:

 • Korkuları uzak tutun : Bazen negatif enerji, yalnızca başka şeylere odaklanarak kontrol edebileceğimiz korkular, güvensizlikler veya olumsuz düşünceler tarafından oluşturulur. Özgürlüğü ve güvenliği hissetmek için bu duyguların kaynağını tespit etmek ve onlarla yüzleşmeye çalışmak çok önemlidir.
 • Olumlu bir zihniyete sahip olun: Bunu çok sık uygulamaya koymasanız da, olumlu bir zihniyet, kötü hislerden korunmanın ve iyi bir duygusal sağlığa sahip olmanın en iyi yoludur. Kötü anlarda duygularınızı kontrol etmeyi öğrenmek ve bardağın dolu tarafını görmeye çalışmak, onları yenmenin ve negatif enerjiyi uzaklaştırmanın anahtarı olabilir.
 • Bir diş sarımsak taşıyın : Bu bileşen tarihsel olarak kötü enerjiyi ve kıskançlığı güvenli bir şekilde uzaklaştıran bir muska olarak kabul edilmiştir. Çantanızda veya cüzdanınızda bir bez veya kağıt içinde bir diş sarımsak taşımanız önerilir.
 • Kekik esansiyel yağını yakınınızda bulundurun: Bu, kötü titreşimleri önlemek için bu yağın bir damlasını kulaklarınızın arkasına veya bileklerinize uygulamayı içeren ezoterik bir uygulamadır.
 • Rue dalı taşıyın : Rue’nun, ister kötü bir andan olsun, ister bir kişiden kaynaklanmış olsun, her türlü negatif enerjiyi def etme yeteneğine sahip olduğu söylenir. En iyi seçenek, her zaman bu bitkinin birkaç dalına sahip olmaktır. İş yerinize biraz yaprak koymak da mümkündür.

Bu yazımızı da okumaktan keyif alabilirsiniz: Evinizi Nasıl Pozitif Enerji ile Doldurabilirsiniz

Evde kötü enerji nasıl ortadan kaldırılır

evde negatif enerjiyi kaldırmak
Çok fazla eşyaya sahip olmak evin enerjisini etkileyebilir. En iyi seçenek, ortamı düzenli ve temiz tutmaktır.

Aile üyeleriniz veya oda arkadaşlarınız arasında tartışmalar olduğunda, evinizin negatif enerjiyle dolu olması çok muhtemeldir. Daha sonra aile için sağlıksız bir ortam oluşturulur. Bunu göz önünde bulundurarak yapılacak en iyi şey, bir değişiklik yapmak ve kötü titreşimler oluşturabilecek her şeyi ortadan kaldırmaya çalışmaktır.

 • Gereksiz eşyalardan kurtulun: Çok fazla eşyaya sahip olmak evin enerjisini etkileyebilir. En iyi seçenek, ortamı düzenli ve temiz tutmaktır.
 • Pencereleri ve kapıları açın: Havanın eve girip çıkmasını sağlamak, evi temizlemek için iyi bir alternatiftir. Biraz güneş ışığının içeri girmesine izin vermek de iyidir.
 • Tütsü: Eski zamanlardan beri insanlar evdeki havayı yenilemek ve kötü enerjiyi gidermek için tütsü kullanmışlardır.
 • Tuzlu su: Bu iki bileşenin karışımı, evdeki boşlukları temizlemek ve olumsuzlukları gidermek ve değiştirmek için idealdir.
negatif enerjiyi uzaklaştırmak için mum uçucu yağlar tuzlar
Uçucu yağlar, tuz ve bitkilerin tümü, evinizde negatif enerjiyi uzak tutmaya yardımcı olabilir.
 • Aromaterapi: Uçucu yağların veya parfümlerin evin farklı alanlarında kullanılması tüm ailenin rahatlamasına yardımcı olabilir. Daha hoş bir ortam yaratmanın en iyi yollarından biridir.
 • Evin içinde bitkiler olsun : Bitkiler daha temiz ve daha sakin bir havaya sahip olmanın yanı sıra olumsuzlukları uzaklaştırmamıza ve iyi enerjiyi çekmemize yardımcı olur.

Negatif enerjiyi uzak tutmak için ek ipuçları

Evinizin havasını iyileştirmek için yukarıda sayılan alternatiflere ek olarak şu iki öneriyi de göz önünde bulundurmalısınız:

 • Sık sık temizleyin: Toz, kir veya çöpün birikmesi, ailenin duygularına yansıyan ağır bir ortam yaratabilir. Bu nedenle evin tüm alanlarını sık sık temizlemek ve evinize farklı bir hava katmak için alanları yenilemeye çalışmak çok önemlidir.
 • Sağlıklı iletişim pratiği yapın: Son olarak, bir aile olarak veya oda arkadaşlarınızla bir araya gelmeyi öğrenmek ve aynı fikirde olmadığınız şeyleri sakince tartışmak çok önemlidir. Hepiniz daha iyi bir birliktelik için önerilerde bulunabilmelisiniz. Ailece paylaşmak, duygularınızı ifade etmek ve bağlarınızı güçlü tutmak, olumsuzlukları evden uzak tutmanın en iyi yollarından bazılarıdır.

Nihayetinde negatif enerjiyi sık sık bulunduğumuz mekanlardan uzak tutmak bize bağlı bir karardır. Bu ipuçlarını uygulamanın yanı sıra her günü  coşkuyla karşılamak, refahımız üzerinde gerçekten büyük bir etkiye sahip olabilir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.