Kilo Vermek İçin Nemlendirici Meyve ve Sebze Suyu

Bu lezzetli ve besleyici içecek vücudunuzun su ihtiyacını gidermekle kalmayacak, açlığınızı kontrol etmenize de yardımcı olacak. Buna bayılacağınıza eminiz!
Kilo Vermek İçin Nemlendirici Meyve ve Sebze Suyu
Carlos Fabián Avila

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Carlos Fabián Avila.

Tarafından yazılmıştır Katherine Flórez

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Su dengesine dikkat etmek, yıllarca sağlıklı kilo vermenin anahtarlarından biri olarak görülmüştür. Vücudumuzun, hayati işlevlerinin her birini en iyi şekilde yerine getirmesi için bol miktarda sıvıya ihtiyacı vardır. Bunun için bu meyve ve sebze suyu size çok iyi gelecektir, keşfedin!

Ayrıca, su içmek, açlık sancılarını kontrol etmek ve gün boyunca çok fazla kalori tüketmememizi sağlamak için gereklidir. Bu sebepten dolayı, vücudunuzu susuz bırakmak kilo almanıza sebep olabilir ve çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasına zemin hazırlayabilir.

Neyse ki, kilo vermenize yardımcı olan ve vücudunuz için önerilen günlük su miktarını tüketmenize katkıda bulunan hidratlama özellikleri ve sağlıklı besinler içeren içecekler var.

Bugün makalemizde sizinle güçlü nemlendirici özellikleri olan bir yeşil içecek tarifi paylaşmak istiyoruz. Bunu, kilo kaybı takviyesi olarak günlük beslenmenize ekleyebilirsiniz. Nasıl hazırlayacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Sağlıklı kilo vermeye yardımcı, sıvı kaynağı meyve ve sebze suyu

Bu doğal meyve suyu, nemlendirici gıdaların birleşimidir ve malzemelerden bazılarının salatalık, ıspanak ve elma olması nedeniyle besin değeri yüksektir.

Yüksek lif içeriği bağırsak hareketine katkı sağlar ve yağ birikimine neden olan sindirim problemleriyle mücadeleye yardımcı olur.

Ayrıca, oksidatif hasarın ve vücuttaki toksinlerin birikiminin durdurulması gibi vücuda olumlu etkileri olan önemli bir antioksidan ve klorofil kaynağıdır.

Ispanağın faydaları

Ispanak, %95’e kadar sizi to k hissettiren tilakoid olarak bilinen bir madde içerir, bu da %43’e kadar kilo verimine sebep olabilir.

Ek olarak, A, C ve E vitaminleri, potasyum, demir ve magnezyum gibi minerallerin de kaynağıdır. En önemlisi de, ıspanağın 100 gramı sadece 26 kalori içerir ve yüksek miktarda antioksidan sağlar.

Salatalığın faydaları

Salatalığın %96’sı sudur, bu da diüretik etkisini açıklayarak sindirime nasıl yardımcı olduğunu anlamamızı sağlar. Ayrıca, salatalık yemek vücut likitlerini düzenler, ve atık maddelerin atılmasını destekler.

Kilo verme diyetlerinde en çok kullanılan gıdalardan birisidir, kalori bakımından düşük olması ve yağları sindirmeyi kolaylaştıran enzimleri içermesi buna sebep olmaktadır.

Yeşil elmanın faydaları

Yeşil elmada neredeyse yok denecek kadar az kalori, sodyum ve yağ vardır. Ayrıca, doğal bir pektin kaynağıdır, bu da kolesterol kontrolünü sağlayan ve kolonu temizleyen bir liftir.

Ayrıca, yeşil elma besinlerin emilimini, proteinlerin ve yağların sindirilmesini iyileştiren enzimler içerir. Bu tür bir elma yemek metabolik işlevimizi aktive eder ve bize diğer gıdalardan daha fazla tokluk hissi verir.

Kerevizin faydaları

Kereviz su bakımından zengindir ve 100 gramında sadece 16 kalori vardır. Bu sebzeyi tüketmek vücudun hidrasyonu için iyidir ve dokularda sıkışmış likitleri atmaya destek olur. Ayrıca, limonen, selinen ve asparagin gibi doğal yağları ve A, E ve B kompleks vitaminlerini içerir.

Bu meyve ve sebze suyu nasıl hazırlanır?

Bu doğal içeceği daha etkili hale getirmek için, biraz limon suyu ve bir tutam zencefil ekleyeceğiz. Sonuç olarak, aç karnına içebileceğiniz veya aç hissettiğiniz herhangi bir anda tüketebileceğiniz doyurucu bir içeceğiniz olacaktır.

Ayrıca, günde iki ya da üç defa içebilirsiniz çünkü neredeyse hiç kalori içermez ve vücuda birçok temel besleyici madde sağlar. Bu suyu içmekle ilgili en iyi şey, vücuda su ve mineral tuzlarına ihtiyaç duyan bedensel işlevleri destekleyebilmek için vücudunuzu rehidre etmesidir.

Malzemeler

 • 1 bardak ıspanak (30g)
 • Yarım salatalık
 • 2 adet kereviz sapı
 • 2 adet yeşil elma
 • 1 adet limon
 • 30 gram zencefil
 • 2 bardak su (400ml)

Hazırlanışı

 • Sebzeleri yıkayın ve doğrayın.
 • Elmayı biraz sirke ile yıkayın ve doğrayın, çekirdeklerini çıkartın.
 • Bütün malzemeleri miksere koyun, limon suyunu, rendelenmiş zencefili ve suyu da ekleyin.
 • Homojen bir kıvam elde edinceye kadar karıştırın.

Hazırladığımız bu meyve ve sebze suyu nasıl içilir?

 • Güne bu içeceği aç karna içerek başlayın ve ana öğünlerinizin arasında tüketmeye devam edin.
 • Amacımız, en az ayda 1 kere bütün hafta boyunca tüketmektir.

Bu içeceğin zayıflama etkilerini ancak sağlıklı bir beslenme düzeni ile desteklerseniz görebileceğinizi unutmayın. Bu tavsiyeyi takip edin ve bu su dengesini sağlayan içeceğin vücudunuza ve genel sağlığınıza nasıl faydalı olabileceğini görün!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.