Kilo Vermenize Yardımcı Olan Zencefilli Su Nasıl Yapılır

30 Ocak, 2018
Bu kilo verdiren zencefilli içecek sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır. Zencefil, şeker seviyesini dengelerken sindirimi de hızlandırır.

İster inanın ister inanmayın, zencefilli su konu zayıflamak olduğunda harika bir yardımcı görevini üstlenir.

Her şeyden öte, kilo vermek çoğu insan için karmaşık bir süreçtir. Sıkı bir diyeti izleyip üstüne spor yapsanız bile, arzu ettiğiniz süreçte vermek istediğiniz kiloları veremeyebilirsiniz.

Bunun birçok nedeni olabilir. Ancak en yaygın olanları genellikle sıvı tutulması ve yavaş metabolizmadan kaynaklanan sorunlar olmaktadır. Kurtulmanın birçok yolu olsa da, bu sorunlar sizin için birer engele dönüşebilir.

Bu konuda en mükemmel yardımı size su sağlayabilir. Sonuçta su sindirime yardımcı olur ve sıvı atıkların giderilmesinden sorumlu olan böbrekleri çalıştırır. Böbrekler, özellikle kalça ve karın bölgesindeki yağlanmaya sebep olan toksinleri vücuttan atarlar.

Diğer taraftan da su mideye girdiği anda işe yaramaya başlar, çok temiz bir madde olduğu için sindirim sistemi hiç zorlanmadan çalışır. Bu şekilde, organlarınıza zarar vermeden metabolizmanızı hızlandırabilir hale gelebileceksiniz.

Bunlara ek olarak, suyun içerisine birçok bileşeni daha ekleyebilirsiniz. Bu anlamda birçok alternatif bulunmaktadır, ancak en etkili olanı zencefil ile olan halidir.

Peki bunun nedenini bilmek ister misiniz? Sayfamızda kalın ve okumaya devam edin.

Kilo Verdiren Zencefilin Yararları

zencefil tozu ve tanesi

Sürpriz Bir Şekilde Şeker Seviyesini Düzenler

İçerisinde bulunan özellikleri sayesinde zencefilli su, vücudunuzun çalışması için gerekli olan şeker miktarını ayarlayacaktır. Ne kadar tükettiğinizin önemi yok: Gün içinde sizin için yeterli olan glikoza sahip olacaksınız, ne eksik ne de fazla.

Bu, kilo vermede kullanılan stratejilerden bir tanesidir çünkü metabolize edilmeyen şekerin tamamı yağa dönüştürülür ve bu da kilo artışına neden olur. Bunun dışında, zencefil herhangi bir yan etkiye neden olmaksızın şeker hastalığından korunmanıza da yardımcı olacaktır.

Bunu da okuyun: Diyabet Uyarı İşaretleri: Hazırlıklı Olmak İçin İşaretler Hakkında Bilgi Edinin

Sindirimi Hızlandırır

Bu bitki kökü mide asidi üretimini destekler. Bu madde, alınan gıdanın parçalanmasını kolaylaştırır ve vücuda daha faydalı olmasını sağlar. Bunun yanında toksinlerin atılmasına da destek olur.

Bunlara ek olarak lif bakımından zengindir ve sindirimi kolaylaştırır. Zaten vücudunuzun içinde meydana gelen olaylar yediğiniz kalorilerin sayısından çok daha önemli olmalıdır.

Eğer bunu anlarsanız ne zaman ne içmeniz gerektiğini bilir hale geleceksiniz. Daha da önemlisi, bunu yaparken beyninizde sürekli aktif halde olan o kalori hesabını da yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Vücut Sıcaklığınızı Yükseltir

Kalori hesabına geri dönersek eğer, bu bağlamda ana kural yediğinden daha çoğunu yakmak değil midir?

Bu, vücut sıcaklığınızı yüksek seviyelerde tutmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Bu şekilde yüksek sıcaklık sıvı tutulmasını da önleyecektir. 

Bu içeceğin etkilerini görmek için geceyi beklemenizi tavsiye ederiz. Çünkü gece olduğunda vücut sıcaklığı doğal olarak yükselir; serotonin seviyesi iyice yukarıya çıkar ve bu şekilde daha uzun ve kaliteli bir uyku elde etmiş olursunuz.

Kilo Vermeye Yarayan Zencefilli Su Nasıl Hazırlanır?

zencefilli su şişeleri

Malzemeler

  • 6 su bardağı su (1.5 litre)
  • 5 yemek kaşığı rendelenmiş zencefil (50 gram)
  • 2 adet limon suyu

Hazırlanışı

  • Suyu ısıtın. Su kaynadığı zaman zencefilleri içine ekleyin.
  • Bir veya iki dakika boyunca kaynamasına izin verin, sonrasında ocaktan alın.
  • 10 dakika boyunca dinlendirin.
  • Karışımı süzün ardından limon suyunu ekleyin ve için.
  • Aç karnına içmenizi tavsiye ederiz.

Bu tariften en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, her gün içmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Ancak unutmayın ki etkilerini görmeniz biraz zaman alacak. Bu konuda sabırlı olun.

Sabah ilk olarak bu içeceği içmeniz tavsiye edilmektedir. Eğer başka bir zaman diliminde bu içeceği tüketmek isterseniz, bir termosa koyduğunuz takdirde içerisinde bulunan özelliklerini kaybetmeden gün içinde de içebilirsiniz. Ne kadar içebileceğinize dair bir sınırlama da bulunmamaktadır, bu nedenle sindirebildiğiniz oranda bu tarifi tüketebilirsiniz.

Daha Fazlasını Öğrenin: Kilo Vermek için 9 Sağlıklı Öneri

Bir şey kesin olabilir: bu içecek kilo vermeniz için bir destekten çok daha fazlasıdır. Bu tarif, vücudunuz için oldukça yararlı olan besleyici bir besin takviyesi niteliğindedir.

Günlük beslenme rutininize bu içeceği eklemekten çekinmeyin. Çünkü bu tarif aynı zamanda vücudunuzun tüm fonksiyonlarını dengeleyip optimize eden kapsamlı bir tedavi yöntemidir.

Neden bu içeceği bir hafta boyunca deneyip sonrasında da tecrübelerinizi paylaşmıyorsunuz?

Bunlar da ilginizi çekebilir