Kırışıklıklardan Doğal Yolla Kurtulmak için Bu Harika Tedaviyi Keşfedin

Doğal güzellik tedavilerini denediniz mi? Bu muhteşem kırışıklık tedavisini deneyerek ne kadar etkili ve sağlıklı olabileceklerini öğrenin!
Kırışıklıklardan Doğal Yolla Kurtulmak için Bu Harika Tedaviyi Keşfedin
Karla Henríquez

Yazan ve doğrulayan Doktor Karla Henríquez.

Son Güncelleme: 27 Ocak, 2019

Doğal güzellik tedavileri işe yarıyor. Artı, cilde ya da sağlığınıza hiçbir yan etkileri yoktur. Bunlar içerdikleri vitaminler, mineraller ve yağlı asitler sayesinde etkili olur. Bu ilaçların ayrıca kırışıklıkları gidermek, susuz kalmayı ve sarkmayı önlemek için yardımcı olan yüksek antioksidan özellikleri bulunmaktadır.

Bu yazıda, 4 tıbbi maddeyi içeren, kırışıklıkları önleyen ve ortadan kaldıran muhteşem bir çare paylaşacağız.

Cilde bakım yapmak

Kırışıklıkları gidermek için cildinizi belirli ürünlerle, özellikle de doğal ürünlerle tedavi etmek önemlidir. Bununla birlikte, cildinizi yaşlanmayı hızlandıran faktörlere karşı da korumalısınız.

Cildinize bakmak ve kırışıklıkları önlemek için şunlardan kaçınmanız gerekir:

 • Çok fazla güneşe maruz kalma ya da radyasyon seviyeleri yüksek olduğunda dışarı çıkmak. Güneş, çok fazla katkıda maruz kalmadığını zaman cildinize ve sağlığınıza bulunur. Örneğin, gün başında ya da sonunda birkaç dakika güneş ışınlarına maruz kalmak yeterlidir.
 • Tütün mamülleri ya da alkol tüketmek gibi zararlı alışkanlıklar.
 • Meyve ve sebzeler açısından zayıf olan dengesiz bir diyet.
 • Avokado, zeytin ya da hindistan cevizi yağı, fıstık, tohum ya da yumurta sarısı gibi sağlıklı besinlerde bulunan esansiyel yağ asitleri eksikliği.
 • Yeterince su içmemek, böylece cildin susuz kalması.
aynada kendine bakan kadın

Kırışıklardan nasıl kurtulursunuz?

Bir şeyi iyileştirmekten çok önlemek daha iyidir. Bu durumda, kırışıklıklar ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra doğal tedaviye başlarsanız, onları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Yüzünüzde zaten kırışıklık varsa, onların görünümünü azaltabilir ve daha görünür hale gelmelerini önleyebilirsiniz.

Asetilsalisilik asit

Asetilsalisilik asit, ağrı ve ateşle savaşmak için kullanılan tıbbi bir bileşentir. Ayrıca, ülkeye bağlı olarak hap şeklinde farklı isimler altında satılmaktadır. Bununla birlikte, cilt için özellikleri birçok kişi tarafından halen bilinmemektedir.

Eksfoliant ürünlerde ya da yüz maskelerinde kullanırsak, bu asit, anti-inflamatuar ve arındırma özelliklerine sahiptir; sivilceleri, lekeleri ve her türlü deri bozukluğunu azaltır.

Buna ek olarak, kumlu dokusu, nazik bir eksfoliye edici olmasından dolayı ölü deri hücrelerini ortadan kaldırmanıza ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

kutudan dökülmüş aspirin

Kuşburnu yağı

Kuşburnu yağı, cildi serbest radikallerin etkilerinden korumak için en iyi bitki yağlarından biridir. Kuru ve olgun ciltler için mükemmel bir antioksidan özelliğine sahiptir ve cildi yenilenme gücü vardır.

Bununla birlikte, bu yağ yağlı ciltler ya da çok genç ciltler için uygun değildir. Böyle bir cildiniz varsa, bu yağı Hindistan cevizi yağı ya da jojoba yağı ile birlikte kullanmanız gerekir.

Limon suyu

Limon suyu, lekelerin çıkarılmasına, kirlerin temizlenmesine ve cildi yeniden canlandırmaya yardımcı olmanın yanı sıra bir koruyucu gibi davranır.

Bal

Bal, ev yapımı güzellik ürünlerinde kullanılan, nemlendirici ve koruyucu özellikleriyle mükemmel bir bileşendir.  Bal, yüksek vitamin, mineral ve enzim içeriği sayesinde cildi dıştaki saldırganlıktan koruyan bir tabaka oluşturur ve derinden besler.

kasede bal

İnanılmaz karışım

En iyi sonuçları almak için, özellikle hassas bir cildiniz varsa, en iyi kalite kuşburnu yağını ve balı almanızı öneririz.

Malzemeler

 • 1 asetilsalisilik asit tableti
 • 15 damla kuşburnu esans yağı
 • 5 damla limon suyu
 • Bir çay kaşığı bal (7.5 g)

Yöntem

 • Önce, iki kaşık yardımıyla asetilsalisilik asit tabletini açın.
 • Kuşburnu yağını ve taze sıkılmış limon suyunu tabletin tozuna ilave edin.
 • Bütün bunları bal ile karıştırın. Tüm maddelerin iyice harmanlanması için sıvı kıvamında olmalıdır.
 • Karışım çok kalın olduysa, birkaç damla limon suyu ekleyebilirsiniz.
bal ile maske hazırlamak

Bu karışım nasıl kullanılır?

Bu tedaviyi hazırladıktan hemen sonra kullanmak en uygunudur. Böylece yararlı özelliklerini koruyabilirsiniz. Aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz:

 • Yüzünüzü yıkayın ve nemli kalması için biraz ıslak bırakın.
 • Ardından, hazırladığınız macunu yüzünüze, özellikle de en çok ihtiyaç duyduğu alanlara uygulayın.
 • Yüzünüzü keselemek için parmak ucuyla hafifçe masaj yaparak sürün.
 • Karışımı 5 ya da 10 dakika boyunca maske olarak yüzünüzde bırakın.
 • Bundan sonra, ürünü çıkarmak için yüzünüzü yıkayın ve normalde kullandığınız nemlendirici losyonu uygulayın.
 • Bu tedaviyi haftada bir kez kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, faydalarını ilk kullanıştan sonra bile fark etmeye başlayacaksınız.

Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.