Kıyafetlerinizi Beyazlatmak Ve Lekeleri Çıkarmak İçin Aspirin Kullanın

Kıyafetlerinizi en etkili şekilde beyazlatmak için yıkamanız gereken kumaşın tipine dikkat edin ve ona göre sıcak ya da soğuk su seçin.

Hemen hemen herkes, dolaplarında bir ya da iki parça beyaz kıyafete sahiptir, ya iş yerinde giymesi gerektiği için ya da her tarzla kolay bir şekilde tamamlanmasını sevdiği için.

Öte yandan bazı insanlar, nahoş sarı lekeler kalmasına neden olabilen ter lekeleri yüzünden beyaz kıyafetleri çok sık kullanmaz.

Çevrenizden gelebilecek her türlü lekeyi çamaşır makineniz çıkarmaya yardım etse de, beyaz kıyafetlerinizi sıkça giydikten sonra orijinal beyazlığını kaybetmelerinden kaçınmak neredeyse imkansız.

İyi haber şu ki onları giymekten kaçınmaya son verebilirsiniz ve iyi şartlarda tutmak için kimyasallar kullanmak zorunda değilsiniz.

Aspirin içeriğindeki özellikler sayesinde, hassas kumaşlarınızı sert bileşenlere maruz bırakmadan, doğal yolla kıyafetlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Bu yazıda, size bunun neden bu kadar etkili olduğunu ve düzenli yıkama döngünüzde onu nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Kesinlikle denemelisiniz!

Kıyafetlerinizi beyazlatmak ve lekeleri çıkarmak için neden aspirin kullanmalısınız?

aspirin

Son yıllarda, insanlar aspirinin, mükemmel ağrı kesici ve kan sulandırıcı olarak kullanımlarına ek olarak, evde diğer kullanımlarını keşfetti.

Herkes bilir ki aspirin ağrı ve genel rahatsızlık için en iyi ilaçlardan biridir, fakat bazı kişiler, aspirinin günlük ev işleri için de kullanılabileceğini hayal edemeyebilirler.

Tıbbi uygulamalar dahil birincil uygulamaları, içeriğindeki yüksek miktarda, çok sayıda tepkimeye girebilen organik bir bileşen olan salisilik aside dayanır.

Bu özel durumda, beyaz ya da lekeli kumaşların içine nüfuz eder ve kıyafetlerinizi yeni gibi göstererek lekeleri çıkarır.

Özellikle, ter lekeli tişörtleriniz için tavsiye edilir çünkü o sinir bozucu sarı rengi yok etmeye yardımcı olur.

Kıyafetlerinizi beyazlatmak ve lekeleri çıkarmak için aspirini nasıl kullanırsınız?

beyaz-gomlek

Yıllarca görmezden gelmiş olabilirsiniz ama çamaşırlarınız için en iyi çözüm, sağlık dolabınızın arkasında gizli.

Bu aspirin tedavisi, çarşaflarınızın parlak renklerini korumak ya da renkli giysilerinizdeki koyu lekeleri çıkarmak için harika bir yoldur.

Malzemeler

  • 5 aspirin, 325 mg boyutunda
  • 2 litre su

Ne yapmalısınız?

  • Ne zaman kıyafetleriniz gri ya da sarımsı ton alsa, 325 mg lık 5 aspirin tabletlerini iki litre sıcak suda çözün ve giysilerinizi ona batırın.
  • Hapları sıcak suya atmadan önce ezmek iyi bir fikir.
  • Kıyafetlerinizin en az sekiz saat ya da gece boyunca suda kaldığından emin olun.
  • Her şeyi tamamen batırın ve eğer her şey sığmazsa biraz daha suda aspirin çözün.
  • Kıyafetleri beyazlatmanın bir başka kullanışlı yolu da, çamaşır makinenizi çalıştırmadan önce aspirin tabletleri eklemek—fakat hapların önce suda çözündüğünden emin olun.
  • Tavsiye edilen ıslatma süresinden sonra, çamaşırlarınızı alın ve çamaşır makinesinde duruladıktan sonra güneşe kurumaya asın.

Kan lekesi durumunda…

kan-lekesi

Dikkatli olun! Eğer kıyafetinizde kan lekesi varsa, aspirini soğuk suda çözün ve kıyafetlerinizi sonra batırın.

Sıcak su yolunu kullanmayı denemeyin çünkü bu durumda, kan proteinleri kumaşa yerleşecektir ve bu da lekenin bütününün çıkmasını daha da zorlaştıracaktır.

Giysinizi soğuk suyla ıslattığınızdan emin olun ve eğer leke kuruysa, ezilmiş aspirinle direkt üstünü ovun.

Birkaç saat aspirinin etki etmesini bekleyin ve kıyafetlerinize her zamanki gibi yıkama işlemi uygulayın.

Kırmızı ya da kahverengi rengi anında geçirmeme ihtimaliniz yüksek, ama tekrarlı kullanımında, rengi solacak ve nihayetinde tamamen çıkacaktır.

Çok sayıda ürünü aynı anda kullanmaktan kaçının çünkü bu kumaşı zayıflatabilir ve geri dönüşü olmayan zararlara sebep olabilir.

Sabırlı olun ve aynı yöntemi istediğiniz sonucu alana kadar birçok kere tekrar edin.

Çamaşırlarınızı yıkamak için daha önce hiç aspirin kullandınız mı? Artık en sevdiğiniz kıyafetlerinizi parlatmak için bu harika hileyi bildiğinize göre, birkaç leke çıkarma ihtiyacı duyduğunuz her an kullanın.

Bu yazıda verdiğimiz tavsiyeleri uyun ve bunun diğer daha karmaşık ve pahalı yöntemlere mükemmel bir alternatif olduğunu göreceksiniz.