Kol Yağlarını Eritmek İçin 6 Etkili Egzersiz

Bir egzersiz rutinini takip etmenin yanında, dengeli bir beslenme uygulamalı ve kollarınızı sıkılaştırmak ve güçlendirmek için aşırı yağdan kaçınmalısınız.

Hayatta kalma içgüdülerimiz, yiyeceksiz kalma durumuna karşı vücudumuzun yağ depolamasından sorumludur. Bu birikmiş yağ özellikle kollarda fark edilebilir.

Sarkık kollardan kaçınmak için, bir şey yapmadan önce buna neyin sebep olduğunu anlamamız gerekir.

Neden egzersiz yapmalı ve kollarımızı güçlendirmeliyiz?

Evrimimizin ilk aşamalarında, kollarımız ve bacaklarımız, hayatta kalmamız için çok önemliydi, özellikle de kuadriseps ve trisepslerimiz.

Triseps kasımız önemlidir çünkü yiyecek toplamak için gereken gücü sağlar.

Bununla birlikte, günümüzde vücudumuzun bu kısımları genetik olarak diğer kısımlardan daha fazla yağ depolamak için tasarlanmış olsa da, onları her gün kullanma ihtiyacı hissetmiyoruz. Bu bölgede bol miktarda kas kütlesi var.

Kullanılmayan yağlar, kollarımızda gördüğümüz sarkık derilere dönüşüyorlar. Bu problem için en iyi çözüm, dengeli bir diyet ve kolları güçlendirmek için etkili egzersizlerin kombinasyonu.

Bunu da okumalısınız: Evde göbek yağlarınızı eritmek için 6 egzersiz

Güç arttırmak ve yağ yakmak için 6 kol egzersizi

Aşağıda klasiklerden en son trendlere kadar geniş bir yelpazede egzersizler göreceksiniz:

1. Çökme hareketi her zaman işe yarar

sandalye-cokme

Eğer evde kalmayı tercih eden tipte insanlardansanız, bu egzersiz sizin için: ihtiyacınız olan tek şey bir sandalye ve kendi vücudunuz.

  • Bir sandalyeyi duvarın önüne koyun ki siz egzersizi yaparken hareket etmesin.
  • Sandalyeye sırtınız dönük ayakta durun ve avuç içlerinizi arkanızdaki oturağa destek için koyun.
  • Dirseklerinizi kırın ve vücudunuzu yukarı ve aşağı hareket ettirin.
  • Bu hareket kollarınızı vücut ağırlığınızı desteklemeye zorlayacak ve yağ yakmanıza sebep olacak.

2. Şınav, kol gücünü arttırmak için çok iyidir

Muhtemelen lisede beden eğitimi dersinde bundan çok sayıda yaptınız. Tek yapmanız gereken karnınızın üstüne uzanmak ve vücut ağırlığınızı kollarınız ve ayaklarınızla desteklerken yukarı ve aşağı hareket etmek.

Sakatlıktan kaçınmak için, düzgün bir form tutturduğunuzdan emin olun. Bu tür egzersizler yaparken düzgün bir form tutturmanız çok önemlidir çünkü yanlış yapmanız çok ciddi problemlere sebep olabilir.

3. Ağırlıklar yenilmezdir

Dambıllar hem çok kullanışlı hem kolay kullanımlıdır. Bir çift dambıl alabilirsiniz ve evde ne zaman isterseniz kolayca egzersiz yapabilirsiniz.

Ağırlıklar belirli bölgeler üzerinde çalışma olanağı sunar ve onlarla kollarınızı güçlendirmek ve yağ yakmak için yapabileceğiniz çok sayıda etkili egzersiz vardır.

4. Vücudunuza hareket kazandırın: flamenko dansı

flamenko

Pek çok insan belli bir egzersiz rutininden nihayetinde sıkılır. Bununla birlikte, eğer biraz müzik ve dansın yaratıcılığını işin içine eklerseniz bu tembelliği eğlenceye çevirebilirsiniz.

Flamenko dansında kol ve bacaklar önemli bir rol oynar. Böylece eğlencenin üstüne, dansın farklı hareketleri size kollarınızı güçlendirmeniz için çok sayıda egzersiz verecektir.

5. Boks yaparak stres atın

Eğer kollarınızdaki yağları yakmak için iyi bir yol arıyorsanız ve oldukça stresli bir hayat tarzını varsa, boks sizin sporunuz. Bu egzersiz biçimi güç içinde biriken stresi rahatlattığı için çok meşgul hayatlar arasında çok popüler.

Kum torbası antrenmanı, trisepsler kum torbasına vururken tamamen aktifleştiği için en etkili olanı. Ringde dövüşmeye gerek duymadan hızlı sonuçlar garantiler.

Bunu da görün: Karnınızı sıkılaştıracak 7 egzersiz

6. Sadece bir meditasyon değil: kobra pozisyonunu deneyin

Karnınız üzerine düz yatın ve avuçlarınızı mata koyarak gövdenizi yukarı kaldırın.

Matı, kollarınız tamamen düz olana dek itin, böylece göğsünüzdeki ağırlık tamamen trisepsleriniz ile desteklenmiş olsun.

Genel olarak, yoga duruşları kolları güçlendirmek için oldukça etkilidir. Diğer fitness yöntemlerinden az darbeli ve daha az agresif olmaları, vücudu en iyi şekilde işlemesine yardımcı olmasının üstüne ek bir avantaj.

Bu listedeki hiçbir egzersizin sizin diğerlerini yapmanıza engel olmayacağını aklınızdan çıkarmayın. İhtiyaçlarınıza en uygun olanları seçin ve kollarınızdaki aşırı yağlar fazla zaman geçmeden yok olacak.

Eğer buna ayak uydurursanız, sarkık deri sizin için bir daha asla bir sorun teşkil etmeyecektir.