Sarkık Yanakları Kaldırmak için 4 Öneri

Genetik mirasımız yüzümüzün şeklini belirlese de iyi beslenme alışkanlıkları ve özel bakım yüzümüzde harikalar yaratabilir. 
Sarkık Yanakları Kaldırmak için 4 Öneri
Karla Henríquez

Yazan ve doğrulayan Doktor Karla Henríquez.

Son Güncelleme: 14 Eylül, 2018

Yanaklarınızın sarkmaya başladığını mı fark ettiniz? Sıkılıklarını biraz kaybetmiş olabilirler mi? Endişelenmeyin, şimdi sarkık yanakları kaldırmak ve kendinizi daha çekici hissetmek için başvurabileceğiniz çok basit ve makul öneriler sunacağız. Okumaya devam edin!

Sarkık yanakları kaldırmak ve sıkılaştırmak için öneriler

kadın yüz yanaklar

Hepimiz küçük değişikliklerin zamanla görünüşümüzü değiştirebildiğini biliyoruz. Bu, kabul etmemiz gereken doğal bir durum. Her ne kadar yaşlanmanın etkileriyle doğal ev tedavileri ve bakım yöntemleri ile başa çıkabilsek de, bunlar yaşlanmanın tüm etkilerini ortadan kaldırmayacak.

Örneğin 50 yaşındayken 20 yaşındaki birinin yüzüne sahip olamayız ama çekici olmaya ve kendimizi aynada güzel görmeye devam edebiliriz. Önemli olan da budur.

Genetik miras, kilo değişimleri ve iyi veya kötü beslenme yanakların az veya çok sarkmasına neden olabilir. Ama bu durumu önleyebiliriz ve kolay tariflerle olumsuz etkilerinden kurtulabiliriz. Bu tavsiyeleri bir yere not edebilirsiniz:

1. Yüz egzersizleri

kadın yan profil yüz

Kalçaları ve karnı sıkılaştırmak için yaptığımız gibi sarkık yanakları kaldırmak için de egzersiz yapabiliriz. Yanaklarımızdaki kaslar bir yere gitmez, bu yüzden her zaman onları canlandırıp sarkmayı düzeltebiliriz. Bu yüzden bu yöntem, uygulanmaya değer.

Peki, nasıl yapacaksınız? Oldukça kolay. Bir aynanın karşısına geçin ve 10 saniye boyunca abartılı şekilde gülümseyin ardından dinlenin ve 5 kere aynı hareketi tekrarlayın. Sonra yanaklarınızı balon şişirir gibi hava ile doldurun. 10 saniye öyle bekleyin, rahatlayın ve aynı hareketi beş kez tekrarlayın.

Son olarak, her iki elinizle yanak kemiklerinin üstüne dairesel hareketlerle 2 dakika boyunca masaj yapın. Sonra parmaklarınızı yanakların ortasına doğru kaydırın, dişlerinizi hissedin. Çok kolay değil mi? Bu egzersizleri günde iki kez tekrarlayın.

2. Avokado ve bal maskesi

avokado kadın yüz maskesi

Bu yöntem oldukça popülerdir ve yapımı kolaydır. Avokadonun sıkılaştırıcı ve nemlendirici etkileri olduğunu biliyorsunuz. Cildinizi besleyerek formunu kazanmasına ve nemlenmesine yardımcı olur. Böylece kırışıklıkların oluşumunu önler ve kasların beslenmesine yardımcı olur.

Yarım avokadonun içini alın ve iki yemek kaşığı bal ile iyice karıştırın. Bu kremi yanaklarınıza 15 dakika boyunca uygulayın. Bunu uyumadan önce yaparsanız daha iyi olur. 15 dakikalık uygulamadan sonra yüzünüzü durulayın. İşlem tamam!

3. Yoğurt ve aloe vera maskesi

aloe vera jeli kadın

Bu birçok kadının kullandığı çok besleyici bir teknik. Sade yoğurdu aloe vera ile karıştırarak harika bir sıkılaştırma kremi yapabilirsiniz. Güne başlarken kullanmanız için uygun bir kremdir. 4 yemek kaşığı sade yoğurt ile iki yemek kaşığı aloe vera jelini bir kapta karıştırın. Her şeyi iyice birbirine yedirin.

Gördüğünüz gibi yapması çok kolay. Bir fırça ile yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Cildinize işlediğini göreceksiniz. 20 dakika sonra su ile durulayabilirsiniz. Anında cildinizin pürüzsüzlüğünü hissedeceksiniz. Eğer her gün uygularsanız yavaş yavaş sarkık yanaklarınızın iyileştiğini göreceksiniz.

4. Düzgün beslenme

kırmızı meyve suyu

Ne yersek o olduğumuzu biliyoruz. Unutmayın, vücutta su toplanması yanakların şişkin görünmesine neden olabilir. Bu kilo değişiklikleri, metabolizmada ve ciltte uzun süreli etkiler yaratabilir. Sonunda yanaklarınız sarkar ve yumuşar.

Bu tür sorunlardan greyfurt, portakal ve hatta çilek suyu içeren bir diyetle vücudu arındırarak kaçınabilirsiniz. Bunlar temizleyici ve detoks görevi görürler.

Diyet yapmak zor olabilir ama şekeri ve hamur işlerini yemeyi kestiğinizde sağlığınızın ve cildinizin iyileştiğini fark edeceksiniz. Öğünlerinizdeki salata, lif, kuruyemiş ve sebze proteini oranını artırın. Bunlar kasları iyileştirmek için birebirdir.

Kilo verdiğimiz zaman cilt sarkmaya başlar, bu yüzden yüz kaslarını güçlü tutmalı ve beslemeliyiz. Bunun için zengin sebze proteinleri tüketmeye özen gösterin. Ayrıca vücudunuzu nemli tutmak için bol su için. Böylece vücut daha kolay arınır ve organlar daha iyi çalışır.

Gördüğünüz gibi bu kolay yöntemlerle ve biraz da çaba ile sarkık yanakları kaldırmak ve sıkılaştırmak mümkün. En azından denemeye değer!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.