Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Kolay Yolu

Koltuk altı tüylerinizden kurtulmak için doğal yollara başvurmadan önce içerdikleri maddelere alerjiniz olmadığından emin olun.
Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Kolay Yolu

Son Güncelleme: 14 Eylül, 2018

Konu dış görünüş olunca, aynadaki yansımanıza baktığınızda yaşadığınız zamanın, yerin ve en önemlisi moda anlayışının etkisi altında olduğunuzu görürsünüz. Bu nedenle koltuk altı tüyleri kimine göre önemsiz kimine göre de mutlaka kurtulunması gereken büyük bir problem olabilir.

Bazı kadınlar koltuk altı tüylerini almazlar ve bu onlar için bir sorun değildir. Ancak bazı kadınlar bu konuda çok hassastır. Koltuk altı tüyleri için cildi tahriş etmeyen ve çok fazla vakit almayan farklı yöntemler ararlar.

Koltuk altı tüyleri için geleneksel yöntemler

koltuk altına dokunan kadın

Günümüz dünyasında dış görünüş önemlidir. Bu yüzden güzellik merkezlerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. Hem kadınların hem de erkeklerin gidebileceği binlerce güzellik merkezi mevcut. Elbette bu merkezlerin çoğu tüyleri yok etme hizmeti de veriyorlar.

Bazı güzellik merkezleri ağda kullanırken bazıları da lazer ya da diğer yöntemleri uyguluyorlar. Aslında siz de soğuk ya da sıcak ağda, krem ve diğer yöntemleri kullanarak evde koltuk altı tüyleri sorunundan kurtulabilirsiniz.

Çok fazla zamanınız yoksa jilet kullanarak da tüylerinizi yok edebilirsiniz. Ancak bu yöntemlerin çoğu acı verir veya cildi tahriş eder ve genellikle koltuk altı bölgesini karartırlar.

Bu yüzden sizinle doğal, hesaplı ve kolay yöntemleri paylaşmak istiyoruz. Böylece hassas bölgelerdeki tüylerden kurtulabilir ve tekrar çıkmalarını engelleyebilirsiniz.

Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulurken Doğal Yolları Kullanmanın Faydaları

kaşık ağda kıvam

Evde hazırlanan bu tür yöntemler vücudun bazı bölgelerindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için yıllardır kullanılılır. Tüylerin ne kadar uzun olduğuna, ne ile ve ne kadar kullanıldıklarına bağlı olarak etkileri değişebilir.

Doğal ürünler oldukları için cildi besler, nemlendirir ve pürüzsüzleştirirler. Bu yüzden genel olarak cilde yararlı ürünler oldukları düşünülür.

Ancak unutmayın; ürünlerin içindeki malzemeler mutfağınızda kolayca bulabileceğiniz şeyler olsa da, tüylerinizi almadan önce onlara alerjiniz olup olmadığını test etmelisiniz. Kolunuzun iç kısmına sürüp biraz bekleyin böylece alerjik olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Limon ve Şeker Kullanarak Ağda Yapımı

Koltuk altı tüylerinden kurtulmanın yollarından biri de doğal yollarla geleneksel ağda yapımıdır.

Malzemeler

 • Yarım limon
 • 1 bardak / 200 gr şeker

Hazırlanışı

 • Limonu sıkın. Büyük bir kasede şekerle limon suyunu karıştırın.
 • Eğer limon suyu şekerin hepsini almazsa biraz daha su ekleyin.
 • Orta şiddette ateşte karışımı ısıtın. Şeker çözülene kadar karıştırın.
 • Karışım kaynamaya başladığında, altını kapatın. Karışım yapışkan bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın.
 • SAKIN DOKUNMAYIN! Bu aşamada şeker hala çok sıcaktır ve çok kötü bir şekilde yanabilirsiniz.
 • Rengi, bal rengine benzediğinde soğumaya bırakın. Soğuyunca kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulanışı

 • Koltuk altınızı yıkayın ve kurulayın. Eğer isterseniz karışımın teninize çok fazla yapışmasını önlemek için talk pudrası sürebilirsiniz.
 • Karışımı ince bir tabaka halinde koltuk altınıza sürün. Ardından tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekin.
 • Koltuk altınızda ağda kalırsa ılık su ile temizleyin.

Tüylerin Uzamasını Engellemek İçin Evde Uygulayabileceğiniz Yöntemler

zerdeçal

Tüylerin uzamasını engellemek için de doğal malzemelerden yararlanılabilir. Bu yöntem, vücudunuzun her yerinde özellikle koltuk altınızda oldukça etkilidir. Bu yöntemi kullanırken ihtiyacınız olan en önemli malzeme zerdeçaldır.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı/5 gr zerdeçal
 • Gerektiği kadar su

Hazırlanışı

 • Kalın bir krem kıvamına gelene kadar suyu ve zerdeçalı karıştırın.
 • Koltuk altınızdaki tüyleri aldıktan sonra bu kremi sürün ve 20 dakika bekleyin.
 • Ilık su ile durulayın.

En iyi sonucu almak için her 2 – 3 günde bir bu işlemi tekrarlayın. Ağda yapmanıza veya jilet kullanmanıza gerek yok. Badem yağı kullanarak da benzer sonucu elde edebilirsiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.