Kuru Saçlar için 9 Maske

Kuruluk, saçlarla ilgili olarak görülen en yaygın sorundur ve bunun nedeni kötü bakım veya zararlı ürünlerin aşırı kullanımı olabilir. Aşağıdaki makaleden kuru saçlar için en iyi maskeler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eminiz ki mağazalarda kuru saçlar için yüzlerce tedavi yüzlerce bulabilirsiniz. Bunlardaki sorun, genelde çok pahalı olmaları ve ayrıca onları kullanmayı bıraktığınızda etkilerinin de yok olmasıdır. Bunları kullanmayı kesince kuru saçlar tekrar kendini gösterir ve bu, saçlarınızın sadece belirli bir ürünü kullandığınız zaman iyi göründüğü “acımasız bir döngü” oluşturur.

Eğer sadece bir kaç gün veya hafta işe yarayan veya birkaç uygulama sonrasında etkisi yok olan tedavilere para harcamaktan sıkıldıysanız, daha iyi bir tedaviyi veya sıradan güzellik sorunları için doğal seçenekleri denemek istiyorsanız, o zaman aşağıda kuru saçlar için sağladığımız ev yapımı maskeler için tarifleri gözden geçirmenizi öneririz.

saç-10

Tüm tariflerde söz konusu malzemeleri bulmak çok kolay ve karışımı sadece birkaç dakika içinde elde edebileceksiniz. Kullanım talimatlarını, dozajları ve sıklık hakkındaki bilgileri okumayı ihmal etmeyin. Bu maskeleri saçınıza düzenli olarak uygulayarak ve doğal şampuan ve saç kremi kullanarak, daha uzun süre ipeksi ve pürüzsüz saçlara sahip olabilirsiniz.

Kuru Saçlar için En İyi Maske Tarifleri

Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi Tarifi

Ufak bir kasede bir yumurta çırpın ve daha sonra küçük bir çorba kaşığı zeytinyağı ve iki çorba kaşığı mayonez ekleyin. Bunu saçınıza uygulayın ve en az on beş dakika, en fazla yarım saat saçınızda durmasına izin verin. Bu süre dolduktan sonra, bol su ile durulayın ve normal şampuan ile yıkayın.

kuru-saç

Avokado Maskesi Tarifi

Bir adet avokadoyu soyun ve posasını çıkarın. İşlemi kolaylaştırmak için bunu ortadan ikiye de kesebilirsiniz. Bunu bir kaseye yerleştirin ve bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir adet yumurta sarısı ekleyin. Homojen bir karışım elde edene kadar iyice karıştırın (bir blendır kullanabilirsiniz). Bu macunu saçınıza, özellikle uçlarına uygulayın. Bunun birkaç dakika durmasına izin verin ve ardından bolca suyla durulayın. Bunun ardından da saçınızı her zamanki gibi yıkayın.

Bal ve Muz Maskesi Tarifi

Bunu hazırlaması oldukça kolaydır ve eminiz ki gerekli olan iki malzeme evinizde mevcuttur. Muzu ezin ve üç çorba kaşığı balla karıştırın. Buna ayrıca birkaç damla badem yağı da ekleyebilirsiniz. Bunu saçınıza yayın ve 30 dakika beklettikten sonra tamamen durulayın. Son adım saçınızı her zamanki gibi yıkamaktır. Saç kurutma makinesi kullanmayın.

Yoğurt ve Yumurta Maskesi Tarifi

Altı çorba kaşığı doğal yoğurt ve bir yumurta beyazına ihtiyacınız olacak. Yumurtayı iyi bir kıvam elde edene kadar çırpın ve ardından yoğurtla karıştırın. Bunu saçınıza uygulayın ve 15 ile 30 dakika arasında bekletin. Ardından saçınızı durulayın ve normal şampuan ve saç kremiyle yıkayın.

kuru-saç-2

Badem Yağı Maskesi Tarifi

Badem, saçlar, tırnaklar ve cilt için pek çok güzellik ürününde yoğun olarak kullanılır. Bu maskeyi elde etmek için bir kaseye birkaç damla badem yağı damlatın ve bunu birkaç saniyeliğine mikrodalgada ısıtın. Bunu saçlarınızın uçlarına uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın.

Bal ve Zeytinyağı Maskesi Tarifi

Yarım fincan bala ve üç çorba kaşığı zeytinyağına ihtiyacınız olacak. Bunların hepsini bir kaseye yerleştirin ve homojen bir macun elde edene kadar iyice karıştırın. Bunu kafa derinizden başlayarak uçlara doğru saçınıza iyice yayın. Saçınızın her telini bununla iyice kaplayın. Başınıza bir duş bonesi veya bir plastik torba geçirin. Karışımın yarım saat etkisini göstermesine izin verin. Ardından ılık suyla durulayın ve her zamanki gibi yıkayın.

Aloe Vera Maskesi Tarifi

En az iki adet aloe vera yaprağına ihtiyacınız olacak. Bunları uzunlamasına keserek posasını çıkarın. Bunları bir kaseye yerleştirin ve içine her zaman kullandığınız saç kreminden üç çorba kaşığı ekleyin. Bunları beş dakika kadar karıştırdıktan sonra kafa derinize masaj yaparak uygulayın. Yine bir duş bonesi takın ve 30 dakika bekletin. Bunu bolca suyla durulayın ve saçlarınızı şampuanla yıkayın.

kuru-saç-3

Çilek, Bal ve Zeytinyağı Maskesi Tarifi

20 adet orta büyüklükte çilek, iki çorba kaşığı bal ve iki çorba kaşığı zeytinyağını blendıra boşaltın. Bunları yaklaşık 10 dakika karıştırın. Bunu kafa derinize uygulayın ve yarım saat beklemesine izin verin. Ilık suyla durulayın ve saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın.

Soya ve Kastor Yağı Maskesi Tarifi

Bir çay kaşığı soyaya ve iki çay kaşığı kastor yağına ihtiyacınız olacak. Bunları ufak bir kasede karıştırın ve yavaşça ısıtın. İsterseniz bunları birkaç saniyeliğine mikrodalgaya da koyabilirsiniz. Isındığı zaman ve “kabul edilebilir” bir sıcaklığa ulaştığında bunu kafa derinize masajla uygulayın. Saçınızı sıcak bir havluyla sarın ve 15 dakika bekletin. Ardından saçınızı her zamanki gibi şampuanla yıkayın.

kuru-saç-4

Fotoğraflar, Eddy Van 3000, Petras Gagilas, Julie Vazquez, Elise Muller, Eve ve Martinak15 izinleriyle kullanılmıştır.