Limon, Zencefil ve Chia Tohumları ile Kilo Vermek

Diyetinize bu harika limon, zencefil ve chia içeceğini ekleyerek kilo vermek ve fit kalmak için destek alabilirsiniz.

Kilo vermek için fedakarlık etmenize, üzüntü ya da hayal kırıklığı duymanıza gerek yok. Kalori sayıp aç kalarak yemeklerden zevk almaktan asla vazgeçmemeliyiz.Yapmamız gereken, dengeli yemek yemeyi öğrenmektir. Ayrıca, idrar söktürücü ve zayıflamayı destekleyen gıdalar hakkında da bilgi vermeliyiz. Bu şekilde onları diyetimize ekleyebiliriz. Sonuçta, bunlar, kilo vermemize yardımcı olacaktır.

Bu yazıda, vücut yağlarından kurtulmamıza yardımcı olan üç doğal ürünü sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bunlar, ayrıca idrar söktürücü olarak görev yapar ve metabolizmamızı güçlendirirler.

Bunlarla, daha fazla enerji kullanabiliriz. Daha fazla enerji kullanarak da, daha kolay kilo verebiliriz. Bu malzemeler limon, zencefil ve chia tohumlarıdır.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek

Genellikle kilo kaybı diyetlerine bir kaç şekilde tepki gösteririz. Stres, hayal kırıklığı, suçluluk, sinirlilik veya diğer duygular olabilir.

Bunun sebebi, bir çok diyetin kilo vermek için kalorileri azaltmamız gerektiğini söylemesidir. Ya da bize aç kalmamız ve her türlü lezzetli gıdadan kaçınmamız gerektiğini söylerler.

Hem şimdi hem de sonra, başarılı bir diyet için hatırlamamız gereken bir şey var: Diyetin ne olduğu konusundaki görüşlerimizi değiştirmemiz gerekiyor. Ardından, diyetimizi bir dizi iyi alışkanlık haline getirmeliyiz.

Bunları sadece bir diyetin parçası olarak değil, gündelik hayatımızda da uygulayabiliriz. Böylelikle, dengeli ve lezzetli bir diyetin tadını çıkarabiliriz. Aynı zamanda kendimize ara sıra özel muamele edebiliriz.

Kilo vermek için, diyetimize zayıflama özellikli gıdalar eklemeliyiz. Bununla, daha az çaba harcayarak zayıflayabiliriz. Ve, bazı gıdaları tamamen bırakmanın getirdiği hayal kırıklığı ile uğraşmamıza gerek kalmaz.

Kilo vermeye yardımcı gıdalar

Kilo vermemize yardımcı olan gıdalar var mı? Varsa, bunların kalorisi yok mu?

Evet, bunlar var ve evet, kalorileri de var, ama vücudumuz bu gıdaları sindirmek için daha fazla enerji tüketir.

Bunun yanı sıra, tıbbi özelliklere de sahiptirler. Bu, daha kolay ve daha kısa sürede kilo vermemize yardımcı olabilir.

Limon

Limon kilo vermek için en iyi gıdalardan biridir. Bu meyvenin temizleyici, alkalileştirici ve antioksidan özellikleri vardır. Bunların hepsi herhangi bir diyet için tamamlayıcıdır.

Kilo vermeye çalışırken, limon, yağın büyük çoğunluğunu sindirip yok etmemize yardımcı olur. Aynı zamanda sıvı tutulumu ile mücadelemize yardımcı olur ve tokluk hissi verir. Bu, günün her saati bir şeyler atıştırma arzusunu azalttığı için iyidir.

Limonun bütün parçalarını kullanabiliriz. Buna meyvenin eti ve kabuğu da dahildir. Bu nedenle, her zaman organik limon kullanmanızı öneririz.
Böylece, tükettiğiniz limonda böcek ilacı, mumlar ya da başka kimyasalların olmadığına emin olursunuz.

Zencefil

Bu egzotik yiyecek, baharatlı ve ferahlatıcı bir lezzete sahiptir. Metabolizmayı hızlandırır. Bu, kalori yakmak için zencefili vazgeçilmez kılar.

Birçok kişi yavaş metabolizma nedeniyle kilo alabilir. Bu, egzersiz ve iyi alışkanlıklar yoluyla geliştirilebilir. Bununla birlikte, kilo vermeyi hızlandırmak için zencefil gibi yiyecekleri de denemeliyiz.

Zencefil ayrıca kan şekeri seviyelerini düzenler ve doğal olarak iştahı kontrol etmeye yardımcı olur.

Chia

Chia tohumları, kilo vermeye yardımcı olmak için mükemmeldir. Kilo vermemize sağlıklı bir şekilde yardımcı olurlar. Chia tohumları bağırsaklara destek olur ve kabızlıkla savaşabilir. Sonuçta, temiz bir kolon sistemine sahip olmak iyidir.

Bu tohumlar bağırsaklarımızı harekete geçirerek karın bölgesindeki şişkinliği azaltmamıza yardımcı olur. Chia tohumları ayrıca protein, lif ve antioksidanlarla doludur. Bunların hepsi çok faydalı ve tüketmek için harikadır.

En büyük etkiyi elde etmek için, chia tohumlarını tüketmeden önce bir kaç saat ıslatmalıyız.

Kilo verme tarifi

Malzemeler

 • 1 organik limon, sıkılmış
 • 1 çorba kaşığı (14 gr) chia tohumu
 • Rendelenmiş taze zencefil ya da bir çorba kaşığı (2.5 g) zencefil tozu
 • 2 bardak (400 mi) su
 • Tatlandırmak için Stevia (isteğe bağlı)

Hazırlık

Bu içeceği hazırlamak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Önceki gece, chia tohumlarını iki bardak suyun içine koyun.
 • Sabah olunca, limon suyu ve zencefil ile chia tohumlarını karıştırın.
 • Daha fazla fayda sağlamak için biraz limon kabuğu ekleyebilirsiniz. Limonun bu kısmı, diğer kısımlarında olmayan birçok besin maddesi taşır.
 • İçeceğinizi tatlandırmak için stevia ekleyin.

Ne zaman içmeli?

İçeceği iyice pürüzsüz bir kıvama gelene kadar karıştırdığınız zaman hazırdır. Süzmeyin.

Bu içeceği gün boyunca tüketmelisiniz. Takip edilmesi iyi bir program:

 • Kahvaltıda içeceğin 1/3’ü
 • Sabah ortasında enerji dolmak için içeceğin 1/3’ü
 • Öğleden sonra enerji dolmak için içeceğin 1/3’ü

Bunu 15 gün boyunca her gün içebilirsiniz. Bu rejim üç ayda bir kez tekrarlanabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir