Limonlu Patlıcan Suyu İçmek İçin 5 Sebep

Limonlu patlıcan suyu, tok tutmasının ve doğal bir diüretik olmasının yanı sıra, kan şekeri seviyenizin dengelenmesine ve vücudunuzdaki aşırı toksinlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Deneyin!
Limonlu Patlıcan Suyu İçmek İçin 5 Sebep

Son Güncelleme: 03 Mayıs, 2019

Limonlu patlıcan suyu içmek, kilo vermenize yardımcı olmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Bu muhteşem kombinasyon aslında sağlığınız için doğal bir güçlendiricidir.

“Yağ azaltıcı” şeklindeki basit etiketinin yanı sıra, bu doğal çözümün yalnızca yediğinize ve genel olarak yaşam tarzı alışkanlıklarınıza dikkat ettiğinizde çalışacağını unutmamak önemlidir.

Limonlu patlıcan suyu bir diyet için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Bu, genel sağlığınız için size yardımcı olacak ucuz, sağlıklı ve tıbbi bir seçenektir.

Bugünkü yazımızda, diyetinize bu muhteşem tarifi dahil etmek için beş iyi neden sunmak istiyoruz.Pişman olmayacaksınız!

1. Besinlerle Dolu Hafif Bir İçecek

Bundan sonra patlıcanları haşlarken kullandığınız suyu atmayın. Bir limonun suyunu ekleyerek bu suyu kullanabilirsiniz.

Aslında, havuç, lahana veya biber gibi sebzeleri kaynatmak için kullandığımız suyun birçoğu, kilo vermeyi teşvik edebilen ve sindirim sistemimizi iyileştirebilen mineraller ve fitobesinler içerir.

Bununla birlikte, limonlu patlıcan suyu şüphesiz herkesin en iyi seçeneğidir. Sonuçları ilk iki hafta içinde görmeye başlarsınız.K, C ve B6 vitaminlerinin yanı sıra bioflavonoidler, antioksidanlar ve potasyum gibi mineraller için mükemmel bir kombinasyon elde edersiniz.

2. Limonlu Patlıcan Suyu İyi Bir Diüretiktir

patlıcan dilimleri

Daha önce belirttiğimiz gibi, bu içecekteki en önemli unsurlardan biri potasyum içeriğidir. Bu mineral sayesinde toksinleri idrar yoluyla daha kolay atabilirsiniz.

Patlıcan suyunu limonla içmek, karın bölgesindeki şişkinliği azaltmakta, bağırsaklarınızı temizlemekte ve üriner sistemine müdahale ederek diüretik etkileri maksimize etmektedir.

İlginç ve çoğu zaman gözden kaçırılan gerçek şudur ki, masada çok fazla tuz tüketiminden kaçınsanız bile, marketten aldığınız gıdaların birçoğu zaten sodyum bakımından yüksektir. Bunu ortadan kaldırmanın ve vücudunuz üzerindeki etkisini azaltmanın bir yolu, bu mükemmel içeceği içmektir.

Eğer şişkinlikten muzdaripseniz, ana öğünlerden 20 dakika önce bir bardak limonlu patlıcan suyu içebilirsiniz.

3. Kolesterol Seviyesini Azaltır

Kolesterol, semptomları olmayan ve arterlerinize ciddi hasar verebilen sessiz bir düşmandır. Kolesterolü azaltmanın iyi bir yolu, yediğiniz şeylere özen göstermektir.

Limonlu patlıcan suyu, yiyeceklerden aldığınız kolesterolün emilimini düzenler ve en aza indirir.

Ayrıca, askorbik asit içeriğinden dolayı kardiyovasküler sisteminizin fonksiyonunu optimize eder. Bu ve vitaminler, lipid üretimini ve kan akışındaki kolesterolün varlığını azaltmaya yardımcı olur.

4. Tok Tutar

limonlu patlıcan suyu

Limonlu patlıcan suyunda hiç yağ bulamazsınız. Fitobesinler çok doyurucu bir etkiye sahiptir, bu da öğünler arasındaki açlık krizlerinizi azaltacaktır.

Bu içecekten en fazla faydayı elde etmek için, yemeklerden 20 dakika önce bir bardak içmelisiniz: Bir tane öğle saatlerinde, bir tane de akşam yemeğinden önce.

Bu, besin maddelerinin emilimini kolaylaştıracak, vücudunuza demiri geri getirecek ve gün ortasında ortaya çıkan açlığı bastıracaktır.

5. Karaciğerinizin Çalışmasına Yardımcı Olur

Bu mükemmel içeceği içmek, karaciğerinize, birçok önemli fonksiyonunu yerine getirmesine yardımcı olmak için birden fazla vitamin sağlayacaktır.

Safra keseniz için de çok faydalıdır. Safra üretimini uyarır ve enflamasyonu azaltır.Ayrıca patlıcan suyunun kan şekeri seviyenizin dengelenmesine yardımcı olabileceğini bilmelisiniz.Limon suyu ekleyerek patlıcanın doğal etkilerini daha da artırırsınız.

Limonlu Patlıcan Suyu Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1 litre su
  • 1 adet patlıcan
  • 1 adet limonun suyu

Hazırlanışı

Patlıcan suyunu hazırlamak için iki yöntem kullanabilirsiniz:

  • İlk olarak, patlıcan pişirirken kullandığınız sudan yararlanabilirsiniz. Ayırdığınızda, bir limonun suyunu ekleyin. Çok kolay!
  • Diğer yöntem de oldukça basittir. Sadece patlıcanı yıkayın, dilimleyin ve su ile beraber bir sürahiye ekleyin. Bir gece bekletin ve suyu ertesi güne saklayın.
  • Bir limon suyunu ekleyin ve işte hazır !

Bu tedaviyi iki hafta boyunca takip etmeniz ve iki hafta boşluk vermeniz iyi bir fikirdir. Her yemekten önce bir bardak için ve sağlığınızın nasıl yavaş yavaş iyileştiğini görün.

İlginizi çekebilir ...
Patlıcan Özü: Kolesterolü Düşürmek İçin Doğal Bir Formül
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Patlıcan Özü: Kolesterolü Düşürmek İçin Doğal Bir Formül

Kolesterolünüzü daha kolay bir şekilde düşürmenizi sağlayacak şaşırtıcı bir çözüm öğrenmek ister misiniz? Bu yazıda patlıcan özü hakkında konuşuyor...
Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.