Muhteşem Görünmenizi Sağlayacak 5 Basit Saç Örgüsü

Saç örgüleri hala moda. Saçlarınızın kısa ya da uzun olması önemli değil; bu saç örgüsü modelleri size güzel ve yeni bir görünüm verecektir.
Muhteşem Görünmenizi Sağlayacak 5 Basit Saç Örgüsü

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

Bu örgüleri gördükten sonra, her gün yeni bir tanesini kullanmak isteyeceksiniz. Özellikle beş dakikadan fazla zamanınızı almayacakları ve her türlü ortam için uygun oldukları için – hatta geceleri için bile.

Ayrıca giymek için fırsat bir kolladığınız saç bantları ve şapka gibi aksesuarlarla da kullanabileceksiniz. Örgü stilleri biraz değiştiğinde genel olarak nasıl göründükleri de değişir. Seçiminizi bir topuz şeklinde sarılmış sofistike bir balık kılçığı veya gevşek bir yan örgüden yana gerçekleştirebilirsiniz.

Saç örgüleri, görünümünüzü tazelemek ve saçınızı kesmek zorunda kalmadan şık görünmek için iyi bir seçenektir. Sözü daha fazla uzatmadan, işte sizin için hem muhteşem görünümlü hem de yapılması kolay 5 saç örgüsü modeli. Fazla zamanınızı almayacaklar ve bunları yapmak için uzman olmanıza da gerek yok, söz veriyoruz!

5 basit saç örgüsü

1. At kuyruğu örgü

Saçlarınızı tamamen çözülene kadar tarayın. Saçınızı at kuyruğu şeklinde toplayın ancak bir tutam saçı serbest bırakın. Ayırdığınız saç tutamını örün ve at kuyruğunun etrafına dolayın. İsterseniz daha da güzel görünmesi için küçük bir saç aksesuarı kullanın!

saç örgüsü

2. Şelale saç örgüsü

Saçlarınızı tamamen çözülene kadar iyice tarayın. Saçlarınızı bir kenara ayırın ve daha çok saçın olduğu taraftan bir tutam saç alın. Ardından aldığınız tutamı üçe ayırın. Normal bir örgü başlatın ve her adımda saçınızın serbest olan kısmından bir tutam ekleyin.

Başınızı bir uçtan diğerine saracak şekilde örgüyü örmeye devam edin, bu sırada elinizi asla serbest bırakmayın. Arzu ettiğiniz kadar örün ve normal bir örgüyle bitirin ve ucunu bağlayın.

3. Çift örgü

Bu model güzel bir saç bandı ya da şapka ile gerçekten iyi gider ve sadece 3 dakika içinde örebilirsiniz. Saçınızı ikiye ayırın ve her iki tarafı da örün, bir at kuyruğuyla bitirmeden önce ortada buluşacak kadar örmeye devam edin. Sonuç, saçınızın güzel görünmesini sağlayacak iki tane gevşek, rahat örgü olacaktır.

4. Zarif örgü topuzu

Tamamen çözülene kadar saçlarınızı iyice tarayın. Bir tutam saçı ayrı tutarak yüksek bir at kuyruğu şeklinde bağlayın. At kuyruğunuzu topuz oluşturacak şekilde kendi etrafında döndürün. Topuzu sabitlemek için tel toka kullanın. Sonrasında ayrı tuttuğunuz parçayı örün ve topuzun etrafını bu ince örgüyle sarın.

5. Örgü topuz

Bu modeli çok farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Örneğin, aceleniz varsa, sadece iki tutam saçı örebilir ve daha sonra saçınızın geri kalanıyla birlikte yukarıda toplayabilirsiniz.

Biraz daha zamanınız varsa, saçınızın alt kısımını da örebilir ve öncesinde ördüğünüz iki parçayla birlikte yukarıda birleştirebilirsiniz. Özel bir durum için bu modeli kullanmak isterseniz, örgüden oluşturduğunuz bir taç da ekleyebilirsiniz.

Dikkate alınması gereken ipuçları

Görünümünüzü değiştirin

Saçlarını kestiren insanların sorunu, artık örgü modellerini kullanamayacaklarını düşünmeleri. Çoğu insan kısa saçlarını düz, açıkçası sıkıcı bir halde bırakır.

Güzel görünün

Bu durumu değiştirin ve güzelliğinizi öne çıkaracak muhteşem, benzersiz örgülerden faydalanın. Saçınızın kısa ya da uzun olması fark etmez; her saç türüne özel örgüler vardır.

saç örgüsü

Kısa saçlar için saç örgüsü

Saçlarınız kısaysa ve saçlarınıza yakışacak örgüyü bulamıyorsanız, doğru yerdesiniz! Saçınızın yarısını örün yeter. Serbest bıraktığınız yarıya maşayla biraz dalga verin ve hazırsınız.

Biliyor muydunuz?

Saç örgüsü sadece orta çağda yaygın değil aynı zamanda romantik dönemde de yaygın olan zarif bir saç stiliydi. Geçmişin büyük tasarımcıları örgüleri, yeni koleksiyonlarını daha güzel göstermek için kullanırdı. Bugünün tasarımcıları da örgüleri çok seviyor ve belki de bu yüzden hala moda.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.