Mutfağınız için Organizasyon Tahtası Nasıl Yapılır

Günlük işler kolayca birikebilir ve unutulması kolaydır. Ancak, bir organizasyon tahtasının yardımıyla, siz ve aileniz sonunda bunları yazacak ve hatırlayacak bir yere sahip olacaksınız!
Mutfağınız için Organizasyon Tahtası Nasıl Yapılır

Son Güncelleme: 06 Mart, 2020

Aylık faturalarınızdan birinin bugün ödenmesi gerekip gerekmediğini hatırlamak ister misiniz? Çocuklarınızın faaliyetlerini düzenli tutabileceğiniz bir yere mi sahip olmak istiyorsunuz? Tüm diğer toplantı ve randevularınız ne olacak? Eğer öyleyse, size mutfağınız için bir organizasyon kurulu yardımcı olabilir.

Organizasyon panosu, her türlü şeyi yazıp planlayabileceğiniz bir yerdir.

Genel olarak, ne kadar düzenli olursanız, o kadar çok düzen ve üretkenlikten keyif alırsınız. Bu da ruh halinizi ve yaşam kalitenizi olumlu yönde etkileyecektir. Tüm bu nedenlerden dolayı, kendinize ait bir organizasyon panosu tasarlamak ve yapmak isteyebileceğinizi düşündük.

Size bugünkü makalede nasıl olduğunu anlatacağız.

Mutfağınız için Organizasyon Tahtası Nasıl Yapılır

Mutfağınızın her türlü faaliyetin devam ettiği ve insanların girip çıktığı kaotik olabileceği zamanlar vardır. Yapmanız gereken birçok görev ve bunu yapmak için çok az zamanınız olabilir. Keşke hepsini tek bir yerde organize edebilseydiniz…

Neyse ki, yapabilirsin!

Basit, pratik ve ucuz bir çözüm öneriyoruz: bir düzenleme panosu oluşturun! Muhtemelen zaten bir yerde görmüşsünüzdür.

Bugün, kendi hayatınızı nasıl oluşturacağınızı ve günlük hayatınıza getirebileceği her şeyden nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

Zaman ve Mekanınızdan En İyi Şekilde Yararlanın

organizasyon şeması
Görünür ve pratik bir yerde düzenlerseniz günlük görevlerinizi gerçekleştirmek daha kolay olacaktır.

Mutfağınıza bir organizasyon panosu koymanın nedenlerinden biri, evinizi birçok açıdan yapılandırmaktır. Yüksek oranda görünür / işlek bir yere yerleştirmenin önemli olduğunu unutmayın.

Buna ayak uydurmak için, panonuz hane halkının tüm üyeleri için günlük, işlevsel ve çok erişilebilir bir araç olmalıdır. Mutfağınızda kullanmadığınız köşelerden yararlanın veya daha da iyisi, miras aldığınız çirkin resmi kaldırmak için bunu bir bahane kullanın.

Tahtanın çok büyük olması gerekmiyor ve bunun için en iyi duvarınızı gözden çıkarmak zorunda değilsiniz. Etrafınıza bakın ve mekan ve estetik ihtiyaçlarınızı karşılamak için ona adapte olabileceğiniz bir yüzey bulun.

Alanınızı zevkinize uyacak şekilde kullanmak, tahtanızı diğer mobilya parçalarınız kadar önemli hale getirecektir.

Mutfağınız için Organizasyon Panosu Nedir?

Daha fazla ayrıntıya girmeden önce, zaten bir organizasyon panosu tam olarak nedir?

Temel olarak, notlarınızı ve kağıtlarınızı yazabileceğiniz ve/veya asabileceğiniz ahşap bir tahtadır.

Yeni bir tane satın almak için çok fazla yatırım yapmak zorunda da değilsiniz. Bunun yerine, sadece sizin ve alanınız için mükemmel olan özel bir tane oluşturabilirsiniz.

Bir fikir ya da bir alan seçmek ve onu kara tahta boyasıyla kaplamaktır. Ayrıca, notları sabitlemek için bir kısmını herhangi bir mantar levha ile kaplayabilirsiniz. Ayrıca, anahtarlarınız, fotoğraflarınız, köpek tasmalarınız vb. için kancaları olan bir raf eklemek de oldukça yaygın bir uygulamadır.

Bu panolarla yapabileceğiniz şeyler konusunda herhangi bir sınırlama yoktur, bu yüzden kendinizinkini düşünerek tasarlayın. Bir marangoza ihtiyacınız yok; bu tür bir tahta yapmak için gerek duyacağınız beceri ve kullanılacak malzeme seti minimumdur.

Organizasyon Panosu Çekici Olabilir

düzenli oda
Mutfağınıza ve ailenize değer katan benzersiz bir alan yaratın.

Bir organizasyon panosunun sadece pratik bir işleve hizmet etmesi gerekmez. Aynı zamanda bir sanat eseri de olabilir!

Biraz doğuştan gelen yaratıcılığınızı kullanarak orijinal bir parça yapabilirsiniz (evet, yaratıcısınız – herkes öyle!). Hadi gösterin bakalım yaratıcılığınızı!

Bu tür tahtalar genellikle eğlence ve yaratıcılıkla dolu yerlerdir. Tüm aile çizimlerine, alıntılara, şakalara, hatta tüm ailenin “Köpeği beslemeyi unutma”, “Ekmek ve süt lazım” veya “Dağınıklığını topla” gibi uyarılar ve emirlere katkıda bulunduğu mecralar olarak kullanılabilirler.

Son olarak, her zaman panonuzdaki bilgileri silmeyi ve güncellemeyi unutmayın ve tüm ödeme ve faturalarınızı biriktirmemeye çalışın. Zaman zaman temizleyin ve artık ihtiyacınız olmayan her şeyden kurtulun.

Ayrıca, tahtada çok önemli bir şey bırakmayın (özellikle kaybetmek istemediğiniz bir şey). İnsanların yoğun trafiği olan bir topluluk panosundaki şeylerin karışmaları ve kaybolmaları çok yaygındır, bu yüzden riske atmayın.

Küçük çocuklarınız varsa, tahtanızı onlar için de erişilebilir olacak şekilde tasarlarken boylarını aklınızda bulundurun. Bu onları günlük görev ve sorumluluklarınıza katılmaya davet etmenin harika bir yoludur.

İyi tanımlanmış sorumluluklara ve rollere sahip temiz, düzenli bir ev daha verimli olmanıza yardımcı olacak ve bu sayede daha fazla boş zamanınız olacaktır. Bu hayatınızı düzenlemek için harika bir araçtır!

İlginizi çekebilir ...
Mutfak Organizasyonu İçin En İyi 6 Yöntem
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Mutfak Organizasyonu İçin En İyi 6 Yöntem

Mutfak, evde en çok kullandığımız odalardan biridir. Mutfağınız dağınıksa, bu yazı tam size göre. Mutfak organizasyonu için en iyi 6 yöntemi göster...


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.