Mutlu Çiftlerin Her Hafta Yaptığı 6 Şey

Mutlu çiftler birbirlerinin bireyselliğine saygı duyarlar ve tüm günü birlikte geçirmeye ihtiyaç duymazlar. Yine de, çift olarak birlikte vakit geçirmek için zaman ayırırlar.
Mutlu Çiftlerin Her Hafta Yaptığı 6 Şey

Son Güncelleme: 23 Eylül, 2019

Bir ilişkinin çok kolay görünmesini sağlayan mutlu çiftler gördünüz mü? Eğer sizin ilişkiniz de bu şekildeyse, tebrikler! Ama, eğer böyle değilse, partnerinizle olan ilişkinizi etkileyen çeşitli durum ve sorunlar olabilir.

Günlük sorunların ilişkileri yıprattığını biliyoruz. Bu yüzden, bir ilişkinin tüm yönlerini geliştirmek çok önemlidir. Bu sayede, arada bir mutlu olmak yerine, ilişkinizin mutluluğunu sürekli yaşayabilirsiniz.

Herkes bir şeyleri kendi istediği gibi yapmaktan zevk alsa da, mutlu çiftlerin her hafta birlikte yapmayı tercih ettiği bazı şeyler vardır. Neyse ki bunlar kolayca yapabileceğiniz basit şeylerdir. Bunlar diğer sorumluluk veya ilişkilerinizi etkilemezler.

Mutlu bir ilişkinin sırrını keşfetmek ister misiniz?

Okumaya devam edin ve mutlu çiftlerin her hafta birlikte yaptığı 6 şeyi keşfedin.

1. Mutlu Çiftler Ev İşlerini Birlikte Yaparlar

duvar boyayan mutlu çift

Kulağa garip mi geliyor? Aslında hiç de garip değil.

İnsanlar genelde ev işlerini aralarında paylaşırlar ve bunları birlikte yapmanın mutluluğun anahtarı olabileceğini düşünmezler.Ancak, her hafta bir günü birlikte ev işleri yaparak geçirmek hem size konuşma fırsatı verir hem de ilişkinizi güçlendirir.

Ayrıca, bir yandan da, ikinizin birlikte yaşadığı evin daha iyi olmasını sağlayacak bir şeyi birlikte yapıyor olursunuz.

2. Yatakta Kahvaltı

Partnerinize onu sevdiğinizi her hareketinizle gösterebilirsiniz. Bu yüzden, haftada bir birlikte yatakta kahvaltı yapmak, ilişkinizin daha mutlu olması için çok faydalı olabilir. Burada önemli olan spontane olmaktır.

Bunun önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak, biraz erken kalkıp, spontane bir şekilde partnerinizin sevdiği bir şeyler hazırlamanız, onun hem heyecanlı hem de özel hissetmesini sağlar.

Eğer hafta boyunca birbirinizi görmek için çok vaktiniz olmuyorsa, bu birlikte vakit geçirmek için harika bir yöntem olabilir. Bunun, pahalı bir hediyeden çok daha değerli olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Sebzeli Omlet Tarifi: Kahvaltı İçin Enfes Bir Seçenek

3. Bir Günlüğüne Teknolojik Aletlerden Uzak Durun

Mutlu çiftlerin her hafta yaptığı bir başka şey ise, bir günlüğüne teknoloji ve diğer dikkat dağıtıcı şeylerden uzak durmaktır. Pek çok kişi için, bu yapılması en zor şeylerden birisidir.

Yine de, bir günü internette gezinmeden veya sosyal medya hesaplarınıza bakmadan geçirmeyi kendinize hedef koyabilirsiniz. Bunları yapmak yerine, partnerinizle konuşum birbirinize haftanızı anlatabilirsiniz.

Partnerinizle daha üzerinde konuşmadığınız veya sohbet etmediğiniz pek çok şey olduğunu fark edeceksiniz. Bunu yaparak, adım adım i lişkinizi güçlendirirsiniz. Kendinizden, hedef ve hayallerinizden, yeni hedeflerinizden, yeni beklentilerinizden ve ailenizden bahsedebilirsiniz. Son bir hafta içerisinde partnerinizin başından, daha sizin bilmediğiniz bir sürü şey geçmiş olabilir.

4. Mutlu Çiftler Cinsel İlişkileri Hakkında Konuşurlar

mutlu çift

Mutlu çiftler, keyif verici aktivitelere vakit ayrılması gerektiğini bilirler. Cinsellik, partnerler arasında asla bir tabu olmamalıdır. Tam aksine, partnerinizle bu konu hakkında konuşabilmek ve her hafta yakınlaşmak için vakit ayırmak, sağlıklı bir ilişki için çok önemlidir.

Cinsel ilişki, partneriniz ile olan bağınızı güçlendirir, iletişiminizi geliştirir ve sağlığınız için faydalıdır. Ancak, bunun için garip pozisyonlar, veya ilginizi çekmeyen veya hoşunuza gitmeyen fetişleri denemeniz gerekli değildir. Nelerin hoşunuza gidip nelerin hoşunuza gitmediğini keşfetmek için kendinize zaman ayırın.

Bazen, programları çok yoğun olan kişiler, partnerleri ile birlikte özel vakit geçirmek için vakit ayırmazlar. Bu, zaman içerisinde ilişkinizi etkileyebilir.

5. Projeler Üzerinde Birlikte Çalışırlar

Partneriniz ile olan ilişkinizin ne kadar sürmesini istiyorsunuz? Birlikte projeler yapmayı hiç düşündünüz mü?

Bu, partnerinizi de içeren bir plan yapmadan önce ona sormanız gereken çok önemli bir sorudur.

Birlikte projeler üzerinde çalışmak sağlıklı ve güçlü bir ilişkiniz olmasına yardımcı olur. Mutlu çiftler istekleri, korkuları ve hedefleri hakkında birbirleriyle konuşurlar.

Ev işi yaparak veya teknolojiden uzak geçirdiğiniz zamanı birlikte yapabileceğiniz hedefler belirlemek veya birbirinizin kişisel hedeflerine yardımcı olmak için kullanın. Bir ilişkide yaratabileceğiniz pek çok şey olduğunu fark edeceksiniz. Bazı çiftler için bu çocuk sahibi olmaktır, bazıları için ise birlikte seyahat etmek.

Ne yapmak istediğinizi ve ona birlikte nasıl ulaşabileceğinizi keşfedin. Birlikte çalışmak, mutlu çiftlerin hedeflerine ulaşmak için uğraşırken daha güçlü ve güvenli hissetmesini sağlar.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Başarılı Bir Evlilik İçin İpuçları

6. Kişisel Alanınızı Koruyun

Mutlu çiftlerin birlikte vakit geçirmesinin öneminden bahsettik. Ancak, bireylerin kişisel alanları olması da çok önemlidir.

Her hafta bir günü veya en azından birkaç saati partneriniz yanınızda olmadan geçirin. Tek başınıza sinemaya gidebilir, arkadaşlarınızla vakit geçirebilir, ailenizi ziyaret edebilir veya bir hobinize odaklanabilirsiniz. Bir ilişkideyken, biraz bağımsızlık her iki kişi için de hem gerekli hem de sağlıklıdır.

Siz partneriniz ile birlikte bunlardan hangilerini yapıyorsunuz? Sizce hangileri önemli? Sizin başka önerileriniz var mı?


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.