Odanızı Vintage Stilde Nasıl Dekore Edeceğinizi Keşfedin

Vintage tarzda dekorasyon söz konusu olduğunda, kullandığınız parçalar sizi zamanda geri götürebildiği sürece bir limitiniz yoktur. Pastel tonlar ideal görünümünüze ulaşmanıza her zaman yardımcı olabilir.
Odanızı Vintage Stilde Nasıl Dekore Edeceğinizi Keşfedin

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

Tasarım dünyasında, vintage stili, zaman geçtikçe değerini artıran herhangi bir ögeyi ifade eder.

‘Vintage’ terimi tasarım, moda ve dekorasyon dünyasında devrim yaratmıştır. Bununla birlikte, bu tarza sahip olmak antika mağazaları dolaşmak ve buralardan alışveriş yapmak zorunda olduğunuz anlamına da gelmez.

Evinizde bu konseptle el ele giden birçok materyal bulabilirsiniz.

Bir odanızı dekore etmek mi istiyorsunuz? Öyleyse devam edin ve boyayabileceğiniz, geri dönüştürebileceğiniz ya da canlı veya pastel bir renge sahip olan herhangi bir öge arayın.

Önemli olan, ayrıntıları atlamamaktır: kolye, dantel, mobilya, perde, kurdele, saat, çiçek, lamba, mum, sandık, kitap, ışık, fotoğraf çerçevesi ya da eski kameralar. Aklınıza gelen her şeyi kullanabilirsiniz!

Temel olarak, bu döneme ait olmadığını düşündüğünüz her şey muhteşem görünecektir.

Önemli olan, romantik ve samimi hissettiren, huzurlu bir atmosfer yaratmaktır.

Fikirler

Mum

yanan mumlar

Mumlar, her bir vintage tarzda dekorasyon için kesinlikle gereklidir. Güneş battıktan sonra mumları yaktığınızda canlı renklerin kombinasyonu, odanızın atmosferini sakinleştirecek romantik bir dokunuşta bulunacaktır.

Çiçek

sepette yeşil çiçekler

Aynı renk paletini takip ettikleri sürece, ister doğal ister yapay, pastel tonlara sahip olan çiçekler tavsiye edilir. Girişi süslemek, hatta bir yay oluşturmak için bunları merkeze yerleştirmeye çalışabilirsiniz.

Ahşap

renkli manav sepetleri

Uzun zamandır kullanmadığınız ahşap kutuların geri dönüş zamanı geldi.

  • Çiçekler, Noel ışıkları ya da parti şişeleri ile doldurarak ya da tatlı tabağı olarak kullanıldığında gerçekten iyi görünecekler.
  • Bazı insanlar onları lamba ya da mumu üstüne koyarak da kullanırlar.
  • Kütükler de iyi bir seçenek olacaktır.

Perde

Perdeler söz konusu olduğunda, birkaç seçeneğiniz vardır: tabloları ya da bahçeyi süslemek için canlı veya transparan renkleri seçebilirsiniz.

  • Ancak, perdeleriniz açık renkse, açık pembe ya da krem rengi seçebilirsiniz.
  • Renkler arasında zıtlık yakalamak için pastel renkli şeritler kullanmak yeterli olacaktır.
  • Eğer seviyorsanız, desen ya da dantel ile de deneyebilirsiniz.

Fotoğraf

çiçek fotoğraflar

Fotoğraflarınızı 20 yıl geri taşıma zamanı. Eski fotoğraf çerçeveleri ve siyah beyaz fotoğraf baskılarının yardımıyla duvarınız büyükannenizin zamanında görünecektir.

  • Çerçevenin ahşap olduğundan emin olun. Aslında, eğer dışarıda kullanacaksanız fotoğrafları bitkiler ya da ağaçlar ile de kullanabilirsiniz.
  • Tutturmak için ip, iğne veya şerit kullanabilirsiniz.

Bisiklet

beraber bisiklete binmek

Yaratıcı olabilir ve evinizi dekore etmek ya da eve misafirleri çekmek için bir bisiklete sahip olabilirsiniz.

Bazı çiçek aranjmanları, ışıklar, sepetler ve hatta bir cam kavanoz içinde mumlar ile birleştirebilirsiniz ve harika görünecektir.

İnci

inci kolye

Diğer antikalarla da dolu bir sandığa yerleştirildiğinde, bu taşlar otomatik olarak zamanda geri gittiğinizi hissettirir. Kadınsı ama aynı zamanda erkeksi bir dokunuş verir. Gerçekte, herkes incileri sever.

  • Onları mükemmel bir şekilde yerleştirmek için zaman harcamadan, masaya ve çiçeklere koymanızı tavsiye ederiz. Amaç onların doğal görünmesini sağlamaktır.

Tabak

Odanın mükemmel görünmesini istiyorsanız, bir yerlere bir tabak yerleştirmenizi öneririz. Çiçek desenleri ve pastel tonlar, özellikle çay bardakları tavsiye edilir.

Kafes

bir kafes çiçek

Boyut önemli değil: mum, çiçek ya da aydınlatma içeren açık kafesler odaya romantik ve sakin bir dokunuş katacaktır.

Antika

Dekorasyonunuzun gerçekten unutulmaz olmasını istiyorsanız, bir antika ekleyin. Örneğin, eski telefonlar, plak çalarlar, vinil diskler, saatler ya da eski bir sandık harika seçenekler olacaktır.

Lamba

bir sürü lamba

Aydınlatma konusunda loş ışıklar çok daha iyi bir seçenek olacaktır. bazen az daha çoktur.

Mekanı ışıkla doldurmaktan kaçının ve kapalı bir alanı dekore ediyorsanız, doğal ışığın avantajlarından yararlanın. Bu huzurlu bir atmosfer yaratır ve dekorasyonun detaylarını ön plana çıkarmanızı sağlar.

Ayna

çiçekli aynalar

Son olarak, ayna kesinlikle kullanmanız gereken bir ögedir. Aynaları süslemenin tadını çıkarabilirsiniz, canlı renkler ile boyayabilir ve etraflarına çiçek ve ışıklar koyabilirsiniz.

Biraz ahşap üstüne birkaç parça yapıştırarak da daha rustik bir hava vermeyi deneyebilirsiniz.

Artık odanıza vintage bir dokunuş vermek için ihtiyacınız olan aksesuarların önemli bir listesine sahip olduğunuza göre, şimdi yapmanız gereken tek şey yaratıcılığınızı gerçeğe dönüştürmektir!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.